Energetici zakončili domácí přípravu výhrou nad Norimberkem.

Karlovarští v předposledním zápase přípravy přehráli v parádní bitvě soupeře z Norimberka. Hosté nejprve vedli po brance v první části. Domácí ovšem poté převzali iniciativu a ve druhé dvacetiminutovce nadělili Tygrům tři góly. U druhé trefy Jiřího Kulicha ve třetí třetině byl i Václav Skuhravý, který na posledních deset minut přišel do kotle fandit svým bývalým spoluhráčům. Norimberk ještě dvěma trefami upravil na konečných 4:3 a Západočeši tak odjíždějí do Litvínova se čtvrtou výhrou v řadě.
Příprava na sezonu, přát., út 31.8.2021
Norimberk
4:3
0:1, 3:0, 1:2
Branky a nahrávky: 22. Beránek (Kulich), 33. Doudera (Rachůnek, Vondráček), 37. Kulich (Průžek, Dlapa), 52. Kulich (Beránek, Kohout) – 19. Fleischer (Stoa), 53. Weber (Reimer), 56. Kislinger (Ustof)
Rozhodčí: Jaroš, Kostourek – Gerát, Belko
vyloučení2:5
využití1:0
diváci1358
Karlovy Vary: Novotný – Parkkonen, Plutnar, Pulpán "A", Dlapa, Hanousek, Havlín, Weinhold, Doudera – Kulich, Flek, Rachůnek "A", Průžek, Beránek, Koblasa, Černoch, Kohout, Redlich, Osmík, Vondráček "C", Miškář, Hladonik
Norimberk: Treutle – Weber "A", Welsh, Pilu, Bodnarchuk, Bender – Sheehy, Brown "A", Stoa, Jahnke, Reimer "C", Fleischer, Kislinger, Ribarik, Schmölz, Lobach, Ustof, Fox

Úvod utkání patřil hostům, kteří uzamkli energetiky v obranném pásmu a testovali Novotného pozornost. Po pěti minutách se hra začala srovnávat a ke slovu se dostal i útok domácích. Jednu jejich kombinaci však zachytil Chris Brown a spěchal až k Novotnému, při cestě ho ale zastavil karlovarský rychlík Jakub Flek. Další samostatný únik Norimberku si ve 12. minutě už domácí nepohlídali, Daniel Schmölz ovšem zakončil svůj nájezd střelou do břevna. Energetici zkoušeli Treutleho překonat střelami ze všech stran, hostující brankář všechny střelecké pokusy vykryl. Útočící energetici opět trochu otevřeli cestu do jejich obranného pásma, čehož Němci napotřetí využili. Svůj nájezd střelou pod víko využil Tim Fleischer, díky čemuž šli Tygři do šatny s mírným náskokem.

Uběhla minuta z druhé části a domácím se povedlo to, o co se snažili celou první třetinu. Jiří Kulich projel obránci a zkusil to na Treutleho zprava, tomu kotouč propadl přímo k Ondřeji Beránkovi, a tomu nedělalo problém puk doklepnout do sítě. O chvíli později ovšem unikl znovu Tim Fleischer, tentokrát z mezikruží mířil nad Novotného svatyni. Oba brankáři celkově měli dost práce, jelikož se nehrál příliš fyzický hokej a k vidění byl vidět nemalý počet pěkných akcí. Ve 33. minutě kombinace skončila na Lukáši Douderovi, který z modré propálil vše, co mu stálo v cestě a převzal tak pro Energii vedení. Západočeši zabrali a začali na Norimberk tlačit. Blízko ke gólu měl Tomáš Vondráček, který po Douderově přihrávce spěchal sám k brance hostů, Treutle jeho střelu však vystihl. Po chvíli unikl podél levého mantinelu Jiří Průžek, jenž faulovaný v pádu přihrál Jiřímu Kulichovi, na jehož doklepnutí německý brankář nedosáhl.

Začátek závěrečné dvacetiminutovky nebyl tak hektický, jako u té předchozí. Hra se trochu uklidnila, šancí však neubylo. V jedné takové se znovu octl Ondřej Beránek, z předbrankového prostoru ale mířil nad. V čase 49:52 se k fandícímu kotli připojila i karlovarská legenda Václav Skuhravý, aby podpořil své bývalé spoluhráče, čímž se výrazně v KV Areně zvedla celková atmosféra. Po chvíli pálil z mezikruží po Kohoutově pasu Ondřej Beránek a jeho střelu Treutle vyrazil přímo Jiřímu Kulichovi, který si tím připsal druhý gól v utkání. O necelou minutu později Reimer na pravé straně posunul Markusu Weberovi, a ten z kruhů snížil znovu na rozdíl dvou branek. Ke konci mohl vrátit klid svému týmu Jakub Flek, hbitého energetika v samostatném úniku vychytal Treutle. Na druhé straně už bylo veseleji, z mezikruží utkání zdramatizoval svou trefou Max Kislinger. Hostům už v závěru nepomohl ani risk v šesti a Energie tak přípravu zakončila výhrou.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): ,,My jsme rádi, že jsme mohli odehrát další přípravné utkání s velmi kvalitním a silným soupeřem. Myslím si, že na začátku nám trochu chyběl pohyb a chvíli nám trvalo, než jsme srovnali s aktivní hrou, kterou na nás Norimberk hrál. Od půlky první třetiny jsme začali praktikovat to, co jsme chtěli a do zápasu se vrátili. Od poloviny zápasu jsme poté soupeře přetlačili a byli aktivnější. Jen škoda, že jsme si nedokázali vybojovat trochu větší náskok. Myslím si, že nás tento zápas dobře prověřil před startem extraligy, protože soupeř nic nevypustil, byl nebezpečný až do konce a my museli odbojovat celých 60 minut. Jsem rád, že jsme to dokázali zvládnout, na rozdíl od utkání s Hradcem, kdy jsme prohráli v závěru. Za dnešek je to hodně pozitivních věcí, hráli jsme velmi dobře do útoku. Odehráli jsme velmi dobrý přípravný zápas.“

Frank Fischöder (Nürnberg Ice Tigers): ,,Odehráli jsme solidní první třetinu. V té druhé byly mnohem lepší Karlovy Vary. Ve třetí části jsme vylepšili naší disciplínu a vytvořili si nějaké hezké šance. Co se nám nepovedlo byl závěr, vzhledem k tomu, že to pro nás bylo třetí letošní utkání. Doufám, že jsme na dobré cestě a přeji Energii jen to nejlepší do sezony.“