Junioři předvedli parádní obrat a zvítězili nad Zlínem

Energetici po dvou prohrách svedli souboj se Zlínem. Berani si rychlou brankou zajistili vedení, které však ke konci první části ztratili. V té druhé si ho vystřelili znovu a nad Karlovými Vary s velkou zásluhou brankáře Tobiáše Synka dlouho vedli. Jenže v 52. minutě přišly dva slepené góly ze strany domácích, na což hosté nedokázali odpovědět. Karlovarští navíc ztvrdili výhru další brankou. Na jejich výhře měl velký podíl Lubomír Kupčo, který si připsal čtyři kanadské body.
DHL Extraliga juniorů, 9. kolo, so 2.10.2021
Zlín
4:2
1:1, 0:1, 3:0
Branky a nahrávky: 18. Šmajda (Sapoušek, Kupčo), 52. Benda (Sapoušek, Kupčo), 53. Kupčo, 58. Rymon (Kupčo) – 2. Laciga (Nábělek, Masař), 26. Masař (Laciga, Chludil)
Rozhodčí: Hlinka – Tichý, Baxa
vyloučení2:5
využití1:0
střely na branku28:22
diváci56
Karlovy Vary: Dybal – Benda "A", Kočí, Krajčík, Vogel, Pohanka, Dorot – Adámek "C", Rymon, Csabi, Kupčo, Sapoušek "A", Šmajda, Šlechta, Botoš, Seidler, Kusak, Ekrt
Zlín: Synek – Talafa, Kráčalík, Riedl "C", Nábělek, Mikulík, Kunst, Sýkora – Frömel, Chludil, Luža "A", Laciga, Martinec, Masař, Horský, Handl "A", Ramert

Do zápasu lépe vstoupili Zlínští. Z rychlého nástupu dokázali vytěžit i branku, po necelé minutě a půl hry nabil Patrik Nábělek Adamu Lacigovi, který svou ránou z první poslal Berany do vedení. Nadále však měli kontrolu nad průběhem utkání Karlovarští. Jejich útočníci si dlouho lámali hlavu nad Tobiášem Synkem, protože ten svůj tým držel opravdu famózními zákroky. Ten nejlepší se mu povedlo vytáhnout v patnácté minutě, kdy Samuel Šmajda střílel z první do takřka prázdné branky. Letící kotouč dokázal ovšem zlínský brankář těsně před brankovou čárou vyrazit hokejkou, načež domácí jen kroutili hlavami. Hostující brankář nakonec povolil přesně dvě minuty před sirénou. V končící přesilovce přihrál Robin Sapoušek křižně Samuelu Šmajdovi, a ten se svou ranou tentokrát už nemýlil. Ke konci třetiny si Berani vytvořili ještě menší nátlak, k ničemu to ale nevedlo.

Druhá dvacetiminutovka se nesla v podobném duchu jako ta předchozí. Energetici tlačili na svého soupeře, recept na kýženou branku se jim však stále nedařilo najít. Jejich přemotivovanosti a propadu v obraně využil Adam Laciga, který vyjel do přečíslení dva na jednoho s Jakubem Masařem, a tomu se povedlo Dybala prostřelit z mezikruží. Na přelomu poloviny zápasu se mohli Berani prosadit podruhé, kličku Lukáše Chludila však parádně přečetl a vyrazil domácí gólman. Jeho spoluhráči v útoku tlačili na soupeře a ostřelovali jejich bránu ze všech stran, Tobiáš Synek ale udělal ze své svatyně nedobytnou pevnost a nedovolil Západočechům odnést ze druhé části ani jeden gól.

Energetici i do třetí třetiny vlétli s útočnou vervou. Jenže jako v předchozích dvou částech jim v cestě stál brankář Beranů. V 51. minutě přispěl do karlovarského tlaku vyloučením za nedovolené bránění Vojtěch Riedl. Západočeši dlouho tlačili, až se jim v čase 51:51 konečně podařilo srovnat, kdy Robin Sapoušek posunul na modrou čáru připravenému Vítku Bendovi. A o pouhých dvanáct vteřin později byl obrat dokonán. Radost sobě a svým spoluhráčům vykouzlil Lubomír Kupčo, jehož nahození z úhlu propadlo Synkovi až za záda. Berani se pokusili zvednout a vrátit se do zápasu srovnávací brankou, to se jim ovšem nepovedlo. Naopak, ke konci utkání Lubomír Kupčo nabil najíždějícímu Dominiku Rymonovi a první jmenovaný si připsal čtvrtý kanadský bod v zápase. Energetici tak po dvou prohrách berou tři body.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): ,,Bylo to pro nás velice náročné utkání, ve kterém to 50 minut vypadalo, že bychom netrefili moře z písečné pláže. Pak jsme proměnili přesilovku a poté předvedl krásnou akci Lubomír Kupčo, jenž u vítězného gólu použil dovednost změny úhlu střely, čemuž se na trénincích věnujeme. Pak jsme z protiútoku přidali ještě čtvrtou branku. Jak jsem zmínil, nedařilo se nám, co se týče kvality zakončení, ale mužstvo si zaslouží obrovskou pochvalu a jsme spokojeni.“

Oldřich Horák (PSG Berani Zlín): ,,Z naší strany to byl špatný zápas. Po včerejší prohře v Plzni jsme si něco řekli, ale dnes jsme z toho vůbec nic nedodrželi. Jediné pozitivum z dnešního utkání byl výborně chytající gólman, jinak jsme zbytečnými chybami pustili Karlovy Vary zpět do utkání.“