Junioři kvůli vlastní nedisciplinovanosti těsně padli s Mladou Boleslaví

Energetici neprožívají zrovna veselé období. Po třech prohrách za sebou přivítali na svém ledě hokejisty z Mladé Boleslavi. Ve vyrovnaném utkání rozhodly přesilovky, díky kterým měli Bruslaři lehce navrch. Západočeši hned dvakrát nabídli soupeři možnost dvojité přesilovky a hosté ji dvakrát potrestali, což jim dovolilo těsně vyhrát.
DHL Extraliga juniorů, 36. kolo, so 29.1.2022
Ml.Boleslav
1:2
0:0, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 24. Benda (Kusak) – 35. Závora (Půček, Vlasák), 43. Vacík (Půček)
Rozhodčí: Jílek, Šindel – Kokrment, Coubal
vyloučení5:4
využití0:2
střely na branku24:36
diváci59
Karlovy Vary: Bočan – Benda (A), Anton, Kočí, Vogel, Pohanka, Krajčík – Bulka, Botoš (A), Csabi, Adámek (C), Rymon, Šmajda, Zolnaj, Kusak, Šlechta, Pavelec
Ml.Boleslav: Stuchlík (Král) – Vochvest, Vacík (A), Jasečko, Křepelka, Rajgl, Němec – Půček, Závora (C), Simon (A), Vlasák, Plíšek, Polák, Vyroubal, Brouček, Hrouda, Václavík, Král

Od prvních chvil byla hra vyrovnaná. Nedá se říct, že by mělo jedno z mužstev navrch, obě se přetahovala o iniciativu. Důraznější také byli všichni v obraně, proto přišla první větší příležitost až v 13. minutě, kdy zmatku v obranné mladoboleslavské dvojici využil Kryštof Bulka, jeho kličku ovšem zachytil Marek Stuchlík. Něco podobného se opakovalo i ke konci třetiny, kdy v tom samém místě v předbrankovém prostoru našel Matteo Kočí Adama Csabiho, jenže i jeho Stuchlík přečetl a i díky dobré práci Davida Bočana na druhé straně se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Druhá dvacetiminutovka nabídla o něco zajímavější podívanou. Po nátlaku Mladé Boleslavi si sjel k levému mantinelu Michal Kusak, jehož ránu vyrazil Marek Stuchlík přesně na hůl nehlídaného Vítka Bendy, který poslal svůj tým do vedení trefou do odkryté sítě. Bruslaři začali tlačit, což vedlo jejich soupeře k nedisciplinovanosti. Ve 34. minutě si zahráli přesilovku 5 na 3 a dokázali ji využít. V čase 34:08 přihrál Jan Půček do mezikruží Janu Závorovi, který si forhendovou kličkou vychutnal Davida Bočana a srovnal stav. Před sirénou mohl Energii ve vlastním oslabení znovu zařídit Samuel Šmajda, ten ze svého samostatného úniku nastřelil Stuchlíkovo rameno.

Energetici si i ve třetí třetině ublížili svou nedisciplinovaností. Nejprve se nechal po dvou minutách hry vyloučit Michal Kusak, po něm byl za vražení na hrazení do konce zápasu vyloučen Jakub Vogel. A druhé dvojité přesilovky hosté využili skoro okamžitě. Po přihrávce Jana Půčka přesně pálil Dominik Vacík. Mladoboleslavští nadále kontrolovali hru a domácím skoro nic nedovolili. Dopustili se jedné větší chyby, kdy nechali energetiky v přečíslení tři na jednoho. V něm Dominik Rymon přihrál Kryštofu Bulkovi, jenž posunul na Vítka Benda, jenže ten trefil Stuchlíkovo rameno. Energetikům nepomohl ani risk v šesti a musí skousnout čtvrtou prohru v řadě..

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): ,,Utkání se postupem času z různých vlivů a důvodů proměnilo ve zkušenost našeho týmu s hrou v oslabení. Gratuluji soupeři k vítězství, víc to komentovat nechci.“

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): ,,Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání, ve kterém jsme měli problém se prosadit. Pokud bychom nehráli ty přesilovky, tak bychom nedostali od soupeře tolik prostoru. Vyhráli jsme o branku a asi jsme dnes byli trochu šťastnější.“