Dorostenci na úvod nové sezony přestříleli Chomutov, hattrickem se blýskl Král

Dlouho očekávaný návrat mládeže. Karlovarští dorostenci vstoupili do nového ročníku pravou bruslí, když v divokém utkání porazili chomutovské Piráty 6:4. Hattrickem se na vítězství podílel Tomáš Král.
Extraliga dorostu, 1. kolo, čt 9.9.2021
Chomutov
6:4
2:1, 2:2, 2:1
Branky a nahrávky: 7. Král (Pavelec, Váňa), 16. Kubíček (Palaj, Mähler), 28. Pavelec (Váňa, Handl), 39. Král (Pavelec), 41. Anton (Adámek), 42. Král – 12. Žižka (Titlbach, Hynek), 26. Ibl (Badinka), 26. Titlbach, 42. Pospíšil (Žižka).
Rozhodčí: Zubzanda – Juránek, Baxa
vyloučení6:5
využití1:1
oslabení1:2
střely na branku35:25
diváci75
Karlovy Vary: Dybal – Kočí "A", Kubíček, Anton Cipko, Mähler – Král, Adámek, Csabi "C", Palaj, Pastor, Šmíd "A", Handl, Váňa, Pavelec
Chomutov: Perůtka – Svoboda, Badinka Dom., Žižka, Ibl, Pašek, Hynek – Badinka Dan., Mišovič "A", Čihař, Pospíšil, Titlbach "A", Vondrášek, Grosskopf, Stejskal

První zápas nové sezony odstartoval v klasickém rozkoukávacím tempu, které však hodně rychle odpadlo. Už na konci páté minuty poprvé sudí vylučoval, překvapivě se provinil brankář Energie Adam Dybal, jenž poslal svůj tým do čtyř na dvě minuty za nedovolené bránění. Paradoxně to ale takové oslabení nebylo, během něj totiž energetici otevřeli skóre. Obrana Pirátů doplatila na svůj laxní přístup, prostoru využil Petr Pavelec, jenž skvělou křižnou přihrávkou našel Tomáše Krále a ten střelou z pravého kruhu procedil kotouč za Perůtku. Chomutovská odpověď přišla ve 12. minutě. Během početní výhody nahazoval kotouč Adam Titlbach, puk se odrazil od zadního mantinelu a Adam Žižka jej uklidil do domácí svatyně. Ještě před přestávkou si ale vzali Západočeši vedení zpátky. Přesilovou hru zužitkovali i Karlovarští, za zády hostujícího gólmana skončila střela od modré z hole Reného Kubíčka. Na závěr ještě zazářil brankář Energie Adam Dybal, jenž vychytal unikajícího Adama Titlbacha.

Úvodní šestiminutovka druhého dějství patřila Chomutovu. Ve 24. minutě se zjevil před domácí klecí osamocený Daniel Badinka, který ale bekhendovou kličkou na Dybala nevyzrál. Karlovarský gólman si svou slabší chvilku v čase 25:33, kdy propustil za svá záda střelu Radima Ibla. Chomutovský hráč vystřelil od vlastní modré čáry a puk nešťastně přeskočil Dybalovu hůl. Momentům Pirátům vydrželo a o dvaadvacet vteřin později hned z dalšího útoku přidal třetí trefu Adam Titlbach. Divokou pasáž uzavřel na konci 28. minutě vyrovnávacím gólem Petr Pavelec. Ještě před koncem druhé třetiny si stihli energetici vzít vedení zpět. Znovu zafungovala kombinace Petra Pavelce s Tomášem Králem. První jmenovaný vybruslil od levého mantinelu a křižnou přihrávkou našel právě Krále, jenž už měl snadnou úlohu – trefit odkrytou bránu.

Ihned po prvním buly třetí třetiny zamířili karlovarští do útočného pásma a pouhých šestadvacet vteřin jim stačilo na vstřelení gólu. Jakub Anton vyslal od modré čáry dělovku, která cestou do brány pravděpodobně ještě zavadila o některého z clonících hráčů. Za práci v obranné fázi ale po tomto utkání trenéři ani na jedné straně rozhodně chválit nebudou. Chomutovští nevymýšleli v karlovarské třetině žádné složitosti a po ose Žižka – Jaroslav Pospíšil skončil kotouč v brance. Následně si vzal slovo domácí hrdina zápasu. Tomáš Král to tentokrát vzal individuální cestou a zkompletoval hattrick. V 57. minutě měl velkou šanci na snížení Adam Titlbach, jenž podruhé v utkání ujel domácí obraně, ale znovu pohořel na Dybalovi. Energie tak z prvního utkání bere tři body.

Tomáš Andrys (HC Energie): „Po roce, co nikdo nehrál mistrovský zápas, to tak taky samozřejmě vypadalo. V žádném případě to nebylo přesně to, co bychom chtěli hrát. Bylo to hodně nervózní, extrémně moc nepřesností a sem tam ustrašené. Po většinu zápasu to nebylo podle našich představ, nicméně bylo tam pár momentů, které nebyly špatné. Jsme rádi za tři body, od toho se, doufám, odrazíme a postupně budeme hrát tak, jak chceme.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Prohráli jsme, takže to nebude ideální hodnocení. Nemyslím si ale, že jsme odehráli špatné utkání. Trošku nás tíží marodka a zranění, dvě třetiny jsme hráli na dvě lajny a ty síly pak chybějí. I ta kvalita tam v některých momentech chybět, je to znát. Vary jsou, myslím si, favorit celé soutěže, mají ten kádr nabitý. Vyhrály zaslouženě, můžeme jim jen pogratulovat a já doufám, že my se zlepšíme do dalších zápasů.“