Dorost zakončil základní část, v Chomutově vybojoval bod

Karlovarští dorostenci zakončili základní skupinu Západ porážkou na ledě Chomutova. V utkání plném zvratu se jim podařilo zásluhou Holejšovského ve třetí třetině vyrovnat, o výhře rozhodli domácí v samotném závěru prodloužení Dominikem Badinkou. Energetici tak po získaném bodu mají jistotu, že do nadstavby půjdou nejhůře ze čtvrtého místa.
Extraliga dorostu, 18. kolo, so 27.11.2021
Chomutov
4:3p
1:0, 2:2, 0:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 7. Mišovic (Pospíšil, Titlbach), 30. Daniel Badinka, 37. Mišovic (F. Hynek, Titlbach), 65. Dominik Badinka (Mišovic, Daniel Badinka) – 23. M. Váňa (Šmíd, Kubíček), 26. Zahejský (V. Váňa), 43. Anton (M. Váňa).
Rozhodčí: Hacaperka – Kokrment, Janíček
vyloučení5:5
využití1:0
střely na branku35:34
diváci75
Chomutov: Perůtka – Pašek, D. Svoboda, F. Hynek, Ibl, Dominik Badinka, Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Stejskal, Grosskopf, Pospíšil, Titlbach, Mišovic, Daniel Badinka. Trenér: Kamil Koláček
Karlovy Vary: Ebenstreit – Postl, Malý, Cipko, Anton, Mähler, Kubíček – Zahejský, Šmíd, M. Váňa, Handl, Šilhan, Pastor, Holejšovský, V. Váňa, Zeman. Trenér: Martin Gombár

Piráti v úvodu zápasu ubránili přesilovku soupeře a Dominik Badinka vysunul do akce své dvojče Daniela, jenž však přestřelil. Skóre utkání otevřel v sedmé minutě Dominik Mišovic, jenž z levého kruhu trefil vzdálenější šibenici a rychle využil početní výhodu – 1:0.

Před polovinou dějství mohl srovnat Radim Handl, jenž však ve vlastním oslabení nastřelil z úniku pouze horní tyčku. V dalších momentech periody zářili brankáři Alexandr Perůtka a Adam Ebenstreit, kteří všechny nebezpečné situace zlikvidovali.

Ve třiadvacáté minutě Matyáš Váňa využil ke srovnání mohutnou clonu před domácím brankářem a následně těsně po ubráněném oslabení otočil vývoj utkání Vít Zahejský, jenž zavěsil z levého kruhu – 1:2.

V polovině základní hrací doby se Daniel Badinka vymanil z tlaku soupeře a následně z ostrého úhlu nachytal gólmana u bližší tyčky – 2:2.

O chvíli později se do další akce zápasu dostal Adam Titlbach, ale ani tentokrát neuspěl. V závěru třetiny měli Piráti tři velké šance, z nichž však využili jedinou zásluhou druhé trefy Dominika Mišovice – 3:2.

Vstup do dalšího dějství zahájila povedená rána Dominika Badinky, jehož však vychytal dobrým zásahem karlovský gólman. Za pár okamžiků Petr Holejšovský dostal přihrávku zpoza brány, s pukem se otočil a zavěsil pod břevno – 3:3.

Rozhodnou mohl Adam Titlbach, jenž neproměnil bekhendový blafák v úniku, nesehrál ideálně přečíslení a na závěr z dalšího rychlého výpadu minul.

Utkání za nerozhodného stavu dospělo do prodloužení, které půl minuty před jeho vypršením ukončil v přečíslení tří proti jednomu Dominik Badinka, takže bratři na své šestnácté narozeniny skórovali oba – 4:3pp.