HC Energie Karlovy Vary

Druhá porážka v řadě pro karlovarské dorostence

Zápas o tři cenné body do tabulky vyšel lépe pro hosty z Mladé Boleslavi. Domácí sice v první třetině vedli, ale na konci druhé už prohrávali 1:3. Energetici dokázali snížit pouze na rozdíl jediné branky a prohráli tak proti Bruslařům 2:3.
Extraliga dorostu, 7. kolo, čt 30.9.2021
Karlovy Vary
Ml.Boleslav
2:3
1:1, 0:2, 1:0
Branky a nahrávky: 4. Anton (Pastor), 45. Handl (Pastor, Král) – 9. Vítek (Lisler, Hradec), 23. Šindelář (Vítek), 29. Moyseyev.
Rozhodčí: Kosnar – Deja, Baxa
vyloučení3:3
využití0:0
oslabení0:0
střely na branku26:24
Karlovy Vary: Dybal – Cipko, Kočí, Kubíček, Anton, Mähler, Smýkal – Csabl, Pavelec, Zeman, Pastor, Váňa, Šmid, Handl, Zahejský, Holejšovský, Král
Ml.Boleslav: Hora – Kubíček, Vochvest (C), Hlinský, Skok, Sypecký, Halman – Šachl, Hradec (A), Lisler, Šindelář, Král, Vítek, Hasman (A), Steklý, Moyseyev, Hurt, Gron

Komentář k utkání

Zápas o tři cenné body do tabulky vyšel lépe pro hosty z Mladé Boleslavi. Domácí sice v první třetině vedli, ale na konci druhé už prohrávali 1:3. Energetici dokázali snížit pouze na rozdíl jediné branky a prohráli tak proti Bruslařům 2:3.

V první části se hrálo na obě strany, ale začátek vyšel lépe domácí Energii. Hned ve čtvrté minutě totiž domácí poslal do vedení Jakub Anton, který se prosadil po delším pobytu jeho týmu v pásmu Bruslařů. V deváté minutě ale přišla odpověď z hole Jakuba Vítka, a to poté, co našel odražený kotouč v brankovišti, který neměl domácí brankář pod kontrolou. Bruslaři mohli ještě skóre otočit ve svůj prospěch v přesilové hře, tu ale nevyužili.

Prostřední část nabídla mnoho krásných šancí, které ale svědčili spíše hostům. Těm se ve dvaatřicáté minutě prosadil David Šindelář a v devětadvacáté Nikita Moysyev zvýšil na 3:1 z pohledu hostujícího celku.

V

závěrečné třetině byli domácí lepší, to jim ale stačilo k jediné brance, kterou vstřelil v pětapadesáté Radim Handl. Žádné další góly jsme neviděli, a to ani v závěru třetiny, kdy to domácí zkoušeli v šesti hráčích.

Ohlasy trenérů

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): „V každém případě gratuluji Boleslavi ke třem bodům. První třetina byla výborná z obou stran, ten hokej byl líbivý. Druhou třetinu jsme polevili, což hosté využili. Třetí třetinu, i když jsme měli fyzickou převahu, tak jsme se bohužel netlačili dostatečně do brány a zápas jsme nedotáhli do vítězného konce, protože jsme se nedokázali prosadit.“

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): „Já si myslím, že to byl kvalitní zápas z obou stran. My jsme jen utekli na dva góly a naší nedisciplinovaností, kde jsme udělali zbytečné fauly a pak nás soupeř posledních deset minut mlel. Dali i druhý gól a my jsme se sami dostávali naší nešikovností pod tlak, ale musím zase poděkovat klukům, že tam byla obětavost a že jsme to dotáhli do vítězného konce, to se cení. I když jsme soupeře pustili do tlaků, tak tou houževnatostí jsme do dotáhli do vítězného konce. A skvěle zachytal i gólman.“