HC Energie Karlovy Vary

Junioři otočili duel v Hradci ve třetí třetině a dál vedou extraligu!

V sobotním utkání karlovarští junioři zavítali na led Mounfieldu HK. V páté minutě se o otevření skóre postaral Matěj Beneš a dalších čtyřicet pět minut se stav utkání, ani přes snahu hráčů na obou stranách, nezměnil. Až v padesáté minutě se Radimu Handlovi podařilo srovnat stav utkání. Svou ranou jakoby z holí energetiků sňal kletbu. Pět minut po první brance se Radim prosadil i v početní výhodě a vítězství energetiků potvrdil střelou do prázdné branky Ondřej Dorot. Bilance výletu karlovarských mladíků do východních Čech je zisk šesti bodů.
DHL Extraliga juniorů, 16. kolo, so 22.10.2022
Mountfield HK
Karlovy Vary
1:3
1:0, 0:0, 0:3
Branky a nahrávky:6. Matěj Beneš (Michal Beneš, Táborský) – 51. Handl (Dorot, Botoč), 56. Handl (Botoš), 60. Dorot .
Rozhodčí: Pilný, Micka – Frodl, Dědek
vyloučení5:4
využití0:1
oslabení0:0
střely na branku37:24
diváci112
Mountfield HK: Kasal (Žalčík) – Žaba, Hušek, Táborský, Havlíček (C), Pelda, Bezpalec, Boukal – Moravec, Idžan, Král, Novotný, Matěj Beneš (A), Giesl, Klíma, Prášek, Brožek, Vencl, Michal Beneš (A), Pajer
Karlovy Vary: Dybal (Ebenstreit) – Zolnaj, Krajčík, Smýkal, Tůma, Bulka, Dorot (A), Beran, Anton – Botoš (C), Skuhravý, Varvařovský, Galnor, Šmajda, Handl, Šmíd, Váňa, Kusak

Komentář k utkání

V tomto utkání nemusely oba celky na první branku čekat dlouho. V páté minutě se prosadili sourozenci Benešovi, konkrétně Michal nabil Matějovi a ten bez zaváhání poslal kotouč do Dybalovy branky. Hráči obou týmů se následně přetahovali o kotouč a moc se jim nedařilo vytvářet si větší šance. Do pohotovostního režimu musel najet Jan Kasal, kterého si vzal na mušku Samuel Šmajda. Aby Adam Dybal nevyšel naprázdno se postaral Petr Moravec, jeho akce byla nebezpečnější o to víc, že byla spíše nenápadná, ale i tak proti Dybalovi neuspěl. Poté co byl Radim Handl vyloučen si energetici opět procvičili ubránění oslabení a vyšli z něj bez ztráty kytičky, respektive bez inkasovaného gólu. Mimochodem po víkendových utkáních se v této disciplíně dostali na krásných 93,33 %. Každopádně do konce třetiny se žádný z týmů neprosadil.

Druhý gól utkání se v úvodu prostřední části pokoušel vstřelit opět Matěj Beneš, ale Dybal odmítl spolupracovat. Stejně tak měl na Jana Kasala spadeno Samuel Šmajda, ale i on si na maskovaném mladíkovi vylámal zuby. Stejně dopadl i únik Zdeňka Šmída. Ten na sebe vzal i další pokus o překonání domácího brankáře, jenomže jeho střela proletěla nad brankou. Dybala se následně pokoušel párkrát překonat Lukáš Pajer, ale i jeho pokusy skončily nezdarem. Oba gólmani měli ve druhé třetině několikrát namále, ale své svatyně si uhájili.

Krátce po začátku třetí třetiny si Adam Dybal vybral svůj příděl štěstí, když zvládl závar hradeckých ve svém brankovišti a ustál jejich dorážení. Vzápětí mohl situaci pro energetiky vylepšit Matyáš Váňa, který v početní výhodě sám ujel před Kasala, ale zřejmě dal do švihu větší razanci než sám chtěl a kotouč místo do branky poslal nad ní. Ruce nad hlavu vylétly karlovarským až v padesáté minutě, kdy se Radim Handl dostal k odraženému kotouči a srovnal skóre. Zhruba pět minut před koncem šli Lvi do čtyř. Touto početní výhodou energetici nepohrdli a zhruba v její polovině poslal svůj tým do vedení Radim Handl. Na revanš pak karlovarští nabídli početní výhodu svým hostitelům, těm se ji však nepovedlo využít. V poslední minutě sáhl trenér domácích k power-play a odvolal brankáře. Energetici však byli k nezastavení a Ondřej Dorot dvacet dva sekund před koncem potvrdil střelou do prázdné branky vítězství energetiků. Po ní následovalo vyloučení jednoho z domácích za nesportovní chování. Tři vteřiny před koncem byla k vidění ještě bitka mezi Šimonem Táborským a Matějem Skuhravým, za což oba mladíci stihli ještě vyfasovat trest.

Energetici si svým stoprocentním výkonem v obou víkendových duelech vybojovali plný počet bodů a se ziskem 34 bodů jsou v čele DHL extraligy juniorů.

Ohlasy trenérů

Jiří Janoušek ml. (Mountfield HK): Odehráli jsme dobrý zápas. Mužstvo bylo disciplinované a zodpovědné. Věřili jsme tomu, že i s jedním gólem můžeme vyhrát. Bohužel ve třetí třetině jsme mohli odskočit do dvoubrankového náskoku, což se nám nepovedlo. Soupeř nás potrestal ze dvou ojedinělých šancí a otočil utkání. V závěru už jsme neměli morální sílu utkání zvrátit. Tato prohra nás hodně mrzí.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Do utkání jsme nastoupili s respektem a pokorou, protože jsme věděli, že domácí jsou posíleni o Petra Moravce a Lukáše Pajera, což je velká ofenzivní síla. Naopak nás hra do útoku trápila, i kvůli některým absencím. Čtyřicet minut to vypadalo, že se budeme trápit dál, ale pak přišlo momentum utkání. Náš brankář Adam Dybal zázračně chytil jasný gól. Pak jsme srovnali z dorážky a v přesilovce dali vítěznou branku. Vítězství si velmi vážíme.

Fotogalerie