Béčko dorostu vstoupilo do play-off vítězně a vede v sérii nad Technikou Brno

První zápas play-off Ligy dorostu mají za sebou svěřenci Adama Sýkory. A i když na hráčích obou týmů byla znát nervozita vyplývající z důležitosti vzájemných duelů, jejich výkon rozhodně bavil a přinesl pěknou hokejovou podívanou. První duel vyšel lépe energetikům, když vstřelili čtyři góly a sami inkasovali pouze dvakrát. V poslední třetině bylo vidět, že nervozita už opadává a tak druhý zápas série, který energetici odehrají zítra bude jistě stát za návštěvu a energetikům se podpora fanoušků bude opět hodit.
Liga dorostu, SF1, čt 9.3.2023
Technika Brno
4:2
1:0, 0:0, 3:2
Branky a nahrávky: 15. Šilhan (Vimr), 48. Malý (Roštejnský), 49. Vimr (Šilhan, Kožík), 60. Skuhravý – 45. Zelinka (Hladký, Hrabinec), 51. Večerka (Minář, Matyáš).
Rozhodčí: Battěk — Kučera, Tuháček
vyloučení2:2
využití0:1
oslabení1:0
diváci49
Karlovy Vary: M. Kříž (M. Tomášek) — O. Bednář, O. Příplata, D. Postl, P. Roštejnský, J. Malý, Š. Klíma, O. Magner — M. Vimr, J. Skuhravý, M. Michalov, Š. Kožík, F. Kirschner, Š. Šilhan, M. Šedivec, D. Chromek, V. Šuma, V. Dobřemysl
Technika Brno: Y. Kalinichenko (M. Článek) — Š. Matyáš, D. Navrátil, M. Hrabinec, M. Mozr, L. Starý, M. Čaňo, D. Hejduk — M. Balog, P. Minář, D. Hamák, D. Olma, D. Hladký, Š. Provazník, M. Smrž, K. Zelinka, F. Hnízdil, K. Večerka

Pár minut po začátku zápasu se Jakubovi Skuhravému a Davidu Chromkovi podařilo vybojovat kotouč a zavezli ho do pásma, kde několikrát změnil majitele. Nakonec však skončil u Ondřeje Příplaty, který stál připravený na modré u střídaček a okamžitě pálil. Po celé hale se pouze rozlehlo zadunění Kalinichenkova betonu. Energetici po chvíli dostali šanci na reparát, ale ani jejich dorážky kotouč do branky hostů nedostaly. Kapitán hostů Martin Čaňo se vložil do přihrávky energetiků a hnal se s kotoučem do pásma, kde nabil jednomu ze spoluhráčů. Matěj Kříž však zasáhl a přerušil hru. Po tomto zákroku ho hosté trochu zapřáhli, když nejprve pálil Matyáš Šimon, ale jeho střela šla kolem branky a tak nechala gólmana energetiků poměrně v klidu. Nebezpečnější byla střela Michal Smrže, která skončila u tyčky, ale Matěj Kříž po kotouči okamžitě skočil, aby zabránil dorážkám. Do akce se následně dostal Ondřej Příplata, který opět střílel od mantinelu, ale do střely se mu znovu připletly betony gólmana hostů. Brankou neskončila ani další Ondřejova šance, když kotouč po jeho střele nechal opět pouze šrám na Kalinichenkově betonu. David Chromek připravil blokem o šanci Davida Hladkého.

Krátce před polovinou třetiny neuspěl se svou střelou Oskar Magner, i proti němu Yehor Kalinichenko zasáhl. Střelou z úhlu se pokoušel překonat gólmana energetiků Dominik Hamák, kotouč skončil na boku branky. Do úniku se v polovině třetiny dostal Šimon Šilhan, ale hráči Techniky za ním vyrazili a zahnali ho do rohu, kde ho obrali o kotouč. Po další střele hostů se o dorážku pokoušel Štěpán Provazník, ale gólman energetiků kotouč skryl a přerušil hru. V sedmé minutě zamkli energetici své hosty v pásmu a zahájili zteč jejich branky. Zpočátku se neprosadili ani, když hostující gólman skončil na zádech. Jakub Skuhravý svou střelou z mezikruží přidal další šrám na jeho betony. Neuspěl ani Ondřej Příplata, který změnil střeleckou pozici a zkoušel to z mezikruží. V čase 14:57 poslal Miloš Vimr kotouč do chumlu před brankou, kde se k němu dostal Šimon Šilhan a rovnou v otočce pálil - 1:0.

Necelé čtyři minuty po začátku druhé třetiny se dostali David Hladký a Kryštof Zelinka před branku energetiků, kde David poslal kotouč na Kryštofa, který byl v lepší pozici, tomu však na poslední chvíli kotouč sjel a okamžitě se ho ujal jeden z energetiků, který k brance dorazil. Střelu Petra Mináře na poslední chvíli zblokoval Petr Roštejnský. Marko Michalov se hnal k brance, ale nakonec střelou z kruhu nastřelil pouze beton, přičemž scházely jen milimetry, aby kotouč prošel do odkryté části branky. Srovnat mohl v šesté minutě Dominik Hamák, kotouč mu však jen tak tak stihl vypíchnout jeden z energetiků. Vzápětí to na Matěje Kříže zkoušeli Dominik Olma a Michal Smrž, kteří se ocitli sami před karlovarskou brankou, ale i je na poslední chvíli kotouč pozlobil a ze šance nic nebylo.

V polovině druhé části se dostal do úniku Šimon Kožík, kterého až těsně před brankou dohnal jeden z hostů, Šimon kvůli němu nemohl přesně zamířit a kotouč tak skončil v gólmanově náruči. Michal Smrž se snažil dostat do pásma, ale dva energetici ho vzali mezi sebe a pomohli mu od kotouče. Po chvíli se k němu hosté opět dostali a stáhli se za svou branku. V rohu u mantinelu pak Daniel Postl předvedl ukázkový hit a obral jednoho z hostů o kotouč. Následně se oba týmy snažily vytvořit si nějaké šance, ale žádný z hráčů se nedokázal prosadit. Ve vlastním oslabení upláchl Michal Smrž, který se hnal k brance s jedním energetikem v patách. Ten ho kousek od branky zastavil a Matěj Kříž byl bez práce. Krásnou střelu od modré poslal na branku hostů Šimon Kožík, ale kotouč do branky neprošel. David Hladký zkoušel dostat kotouč do klece energetiků kolem tyčky, gólman zasáhl a došlo k posunutí branky.

Ve čtvrté minutě třetí třetiny otestoval Ondřej Příplata ze svého oblíbeného místa u mantinelu pozornost hostujícího gólmana, který jeho střelu zastavil máchnutím lapačky. V čase 44:44 využili hosté početní výhodu a dorážkou srovnal Kryštof Zelinka - 1:1. Vstřelený gól hráče Techniky povzbudil a pronikli do pásma, kde musel Matěj Kříž zasáhnout lapačkou proti střele Michala Smrže. Do střely Petra Mináře obětavě vpadl Ondřej Příplata. Krátce poté po jednom ze zákroků zůstal před brankou ležet Matěj Kříž a jeden z hostujících hráčů skončil až u mantinelu za brankou. Ten se zvedl jako první a po chvíli se postavil i brankář energetiků a vrátil se pomalu do branky. Chvilku strachu pak vystřídala gólová radost, když v čase 47:12 vybojoval Petr Roštejnský kotouč a Jiří Malý střelou z vrcholu kruhu poslal kotouč rohu branky hostů - 2:1.

Už v čase 48:22 udeřil útok ve složení Šimon Kožík a Šimon Šilhan. Akci svých parťáků zakončil střelou z první z prostoru mezi kruhy Miloš Vimr - 3:1. Ve třetí třetině už zápas získával parametry play-off. Hrálo se ve svižném tempu a k vidění bylo i více osobních soubojů a oba týmy se tlačily do pásma. Jak se krátil čas, tak to na ledě začínalo jiskřit a po některých zákrocích gólmana energetiků docházelo u jeho klece ke strkanicím. Ty rozhodčí zvládli usměrnit bez následných vyloučení. V čase 50:27 Kamil Večerka díky své dorážce snížil náskok energetiků na jednu branku - 3:2. Během následujících minut se opět hráči na obou stranách jen těžko dostávali do pásma. V poslední minutě odvolali hosté brankáře a zkoušeli to v šesti hráčích, jejich výhodu ještě umocnilo vyloučení v řadách energetiků v posledních sekundách utkání. Energetici u své branky bojovali jako lvi. Nejenže se bránili, ale snažili se získat kotouč. Branka v této situaci nakonec opravdu padla. Energetikům se jejich snaha vyplatila. Získali kotouč a Jakub Skuhravý ho poslal přes víc jak polovinu hřiště do prázdné branky, kam zaplul v čase 59:59. Tento gól zpečetil energetikům první výhru v sérii - 4:2.

Adam Sýkora (HC Energie Karlovy Vary):

Jsme spokojení, že jsme zvítězili, protože v play-off se hraje hlavně na výsledek. Nicméně musím říct, že hra nebyla úplně dobrá. Dělali jsme velké množství chyb, primárně v obranném pásmu a měli jsme štěstí, že je soupeř nepotrestal. Doufám, že se dobře vyspíme a v pátek se poučíme z chyb a přidáme druhé vítězství.

Jan Korotvička (Technika Hockey Brno):

Bohužel se nám to nepodařilo dotáhnout, ale stály nás ty dvě minuty ve třetí třetině dva góly, prakticky alespoň prodloužení. Kluci bojovali a pro některé to byl první zápas v play-off. Takže si musí ze začátku zvyknout a zítra je další den a my do toho půjdeme zase naplno.