Dobrý úvod byl na Třinec málo

Energie - Třinec 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Energie prodloužila střeleckou mizérii a potřetí v řadě prohrála. Přitom po první třetině panoval v karlovarské kabině optimismus, energetici zasypali Čechmánka v třinecké brance dvaceti střelami a po přesilovkové trefě Milana Hluchého vedli 1:0. Navíc Václav Skuhravý trefil dle verdiktu hlavního rozhodčího horní tyčku. Pak ale hosté zvedli hlavu, domácí se přizpůsobili jejich hře a nakonec jim zbyly oči pro pláč, když Oceláři necelé tři minuty před koncem otočili skóre. Vyrovnat se už Energii nepodařilo a po prohře 1:2 klesla na páté místo.
O2 extraliga, 28. kolo, út 4.12.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Oceláři Třinec
1:2
1:0, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 8. Hluchý (Pech) - 38. Štefanka (Sekeráš), 58. Květoň (Martynek). Rozhodčí: Mikula - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 2700. Průběh utkání:1:0, 1:2.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Řezníček, Jiří Hanzlík, Prošek, Grof, Duben, Němec - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Milan Procházka, Pech, Hluchý - Melenovský, Kristek, Skladaný - Bílek, Padělek, Kuběna
Oceláři Třinec: Čechmánek - Sekeráš, Pácal, Seman, Malec, Švarný, Výtisk - Tomík, Štefanka, D. Moravec - D. Květoň, Peterek, Martynek - Korhoň, Kolusz, Skořepa - od 41. navíc Steber

Domácí se hned od úvodu hnali do útoku ve snaze odčinit dvě předchozí prohry a konečně vstřelit branku a také to bylo na ledě vidět. Přemíra snahy v úvodních minutách pomohla Třinci k několika šancím, které ale bravurně zneškodnil Mensator. Snad největší příležitost hostí zahodil Moravec, který tváří v tvář Mensatorovi zvolil nejhorší variantu a poslal puk dostředu branky. Na konci sedmé minuty se po vyloučení hostujícího Semana domácí hráči uklidnili a přesilovkovou kombinaci zakončil Milan Hluchý po přihrávce Lukáše Pecha. Na přelomu desáté minuty si pak na obou stranách nedokázali útočníci poradit s nabídnutou příležitosti, konkrétně za domácí Košťál se Skuhravým a za hosty Štefanka s Martynkem. Vary se ve druhé půli první části dostaly do obrátek a postupně otestovaly Čechmánka ze všech pozic. Když už se v 17. minutě zdálo, že je brankář ocelářů překonán a celé hala začala slavit, ukázal hlavní sudí nekompromisním gestem, že branka nepadla. Nepomohly ani dotazy domácích na konzultaci s videem. Hlavní Mikula si byl výrokem jist a hrálo se dál. Do konce třetiny se už domácí do další šance nedostali a Třinec i díky předvedenému výkonu Čechmánka odcházel do kabiny za stavu 0:1.

Druhá třetina se od úvodních momentů nesla v rytmu té předchozí. Postupné a vytrvalé útoky všech domácích formací postupně krachovaly na kvalitním výkonu brankáře Třince a především obrany, která stála před ním vždy na správném místě. I díky vzrůstající nervozitě viděli diváci několik nedokončených přesilovek, kdy se tým v početné výhodě provinil proti pravidlům. V 36. minutě se pak na trestnou lavici posadil Košťál a minutu na to se k němu posadil další domácí hráč, konkrétně Prošek a Třinec měl k dispozici 40 vteřin dlouho přesilovku 5 na 3. I tento čas však hostujícímu celku stačil ke vstřelení branky. 7 vteřin před návratem Košťála na led se z pravého kruhu nekompromisní střelou nad Mensatorovo rameno trefil přesně do horního rohu Štefanka. Asistence u této branky byla připsána Sekerášovi. Tato dvojice se pak ještě před druhou sirénou dostala do několika šancí, ale domácí gólman už byl proti.

Poslední dějství pak přineslo z posledních dvou zápasů známou nervozitu na hole domácích. Každou jejich chybu trestal soupeř rychlým brejkem. Karlovarským nepomohla ani disciplinovaná hra, když se v poslední třetině nenechali ani jednou vyloučit. Bez využití pak zůstaly postupně udělené tresty pro Pácala, Čechmánka a Moravce, kdy domácí rozehráli přesilovkovou kombinaci, ale k dobrému zakončení chyběla razance nebo přesnost. Třinec pak dokázal domácím zasadit další ránu a to opět necelé 3 minuty před koncem třetiny. Tentokrát se díky chybě v komunikaci s obránci ocitl za brankou Mensator společně s Martynkem, který obehrál brankáře domácích a naservíroval puk před branku číhajícímu Květoňovi. Brankář domácích se ještě obětavým skokem do brankoviště pokusil brance zabránit, ale marně. Hostující forvard obkroužil ležícího strážce domácí svatyně a poslal poprvé v zápase hosty do vedení. Inkasovaná branka pak domácí srazila definitivně a přes snahu v závěrečných vteřinách nedokázali Čechmánka překonat a prohráli těsným rozdílem 1:2, přestože většinu zápasu drželi stav zajišťující bodový zisk.

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): "Bohužel pokračujeme ve střeleckém trápení. Dali jsme jeden gól a to je doma strašně málo. Zlomovým momentem byla naše přesilovka pět na tři, kdy to místo gólu bylo jen břevno. Od vyrovnávacího gólu Třince také v pět na tři bylo vidět, že si hosté začali více věřit a osmělili se. Nám se hra přestala dařit. Před druhým gólem došlo k nedorozumění mezi našimi hráči v nejméně vhodnou chvíli."

Břetislav Kopřiva (Třinec): "Pro nás bylo těžké se dostat k bodům po sérii, kterou jsme měli. Bylo to vidět. Utkání bylo vyrovnané a velice těžké. Kluci předvedli vynikající fyzický výkon a klíčovou osobností byl Roman Čechmánek. Přiklonilo se k nám samozřejmě i štěstí, ale bylo to tím, že hráči pracovali a za body šli."