HC Energie Karlovy Vary

Lukáš Pech: Musíme to za každou cenu prorvat do branky!

Poslední tři extraligová kola notně přibrzdila karlovarskou hokejovou euforii. Přes střeleckou převahu ve všech utkáních dokázali energetici překonat soupeřova brankáře jen jedinkrát. V úterním souboji proti Třinci protrhla Energie již v prvním dějství střeleckou smůlu, jenže další průběh už přinášel jen ono cimrmanovské střídání okamžiků očekávání a zklamání. Smutek z promarněných šancí byl cítit nejen ze slov centra třetí formace Lukáše Pecha, ale z celé zachmuřené kabiny karlovarských hokejistů.

V posledních třech utkání vyslali karlovarští střelci na soupeřova brankáře plných 120 střel. Ujala se ovšem jen jediná. Hluchého trefa z úvodní třetiny duelu s Třincem však také na bodový zisk nestačila. “To už musí být nějaká náhoda. Jim se podařilo ujet, dali góly, kdežto nám to tam teď ale vůbec nepadá. Šance jsme si opět vypracovali, prázdnou branku jsme před sebou měli, několikrát jsme dobře zakombinovali, jenže jsme to opět netrefili. A to je ta základní chyba. Musíme se soustředit na ten moment, na střelu, prorvat to za každou cenu do branky! Nemůžeme spoléhat jen na krásné akce, takhle úspěch nepřijde. Je nám to strašně moc líto. V závěru jsme navíc Třinec nechávali ujíždět do přečíslení, což je další chyba, kterou soupeř potrestal,“ hledá největší problémy v utkání asistent u Hluchého zásahu Lukáš Pech.

Snaha na karlovarských holích byla po celé utkání znát, jenže se na ně začala lepit i nervozita. “Je to takové zvláštní. V některých zápasech nám jdou přihrávky úplně perfektně, ale teď nám to tam poskakuje a není to vůbec ono. Byli jsme asi moc nervózní, chtěli jsme utkání zvrátit na 2:1. Možná jsme spíše měli hrát jen na ten jeden gól, takhle jsme se hnali dopředu, byli jsme v křeči, přemotivovaní a nic tak nevycházelo,“ odpovídá s hořkostí v hlase aktuálně nejlepší nahravač ve výběru trenéra Venery.

Prohra mrzí o to ví, že Ocelaři vyřadili loni Energii z vyřazovacích bojů a ani v dalších utkáních jí pravidelně okrádali o bodové zisky. V úterý navíc nebylo k úspěchu daleko, což dobře ví i jihlavský odchovanec: My na Třinec poslední dobou opravdu hrát neumíme. Ale dneska určitě nehráli takový hokej jako dřív. Zdálo se mi, že byli bez síly. My toho ale nedokázali využít, navíc jim výborně zachytal Čeman a tři body putují do Třince.

Třinecký gólman Roman Čechmánek odchytal skutečně výborný souboj, a ještě více tak prohloubil střeleckou depresi Karlových Varů. “Myslím, že se ani moc nemotivoval. Sice zachytal výborně, ale základní kámen všeho je, že nedáváme góly. I kdybychom měli dát jenom jeden, tak to musíme ubojovat vzadu na nulu. Teď se nám to bohužel nedaří,“ spatřuje i další důvody posledních neúspěchů.

Související články

Reportáž | út 4.12.2007

Dobrý úvod byl na Třinec málo