HC Energie Karlovy Vary

Ze tří porážek to byl dnes náš nejslabší výkon, říká trenér Venera

Třetí porážka v řadě znamenala pád na pátou pozici extraligové tabulky. To však není pro hráče a trenéry Energie tak frustrující. Za poslední tři zápasy dokázala Energie vstřelit pouze jedinou branku a to zásluhou Milana Hluchého. Energetici odehráli výbornou první třetinu, ve které se také ujali vedení, to však bylo z jejich pohledu jediné pozitivum na celém utkání. Třinec totiž dokázal vyrovnat a v závěru základní hrací doby dokonce otočit utkání ve svůj prospěch.

Třinec po devíti kolech opět zvítězil a skalp soupeře se mu povedl právě na ledě karlovarské Energie, která doma prohrála v základní hrací době teprve podruhé. „ Pro nás to bylo těžké kvůli sérii, kterou jsme měli. Utkání bylo vyrovnané a velice těžké. Předvedli jsme velice těžký fyzický výkon a výkon Romana Čechmánka to všechno ztvrdil. Roman byl klíčovou osobností našeho zápasu. Přiklonilo se k nám štěstí, ale bylo to i tím, že jsme za těmi body šli,“ hodnotí utkání hostující trenér Břetislav Kopřiva.

Zápas se už hůře hodnotil domácímu trenérovi Zdeňku Venerovi: “Bohužel pokračujeme ve střeleckém trápení. Dnes jsme dali jeden gól a to je opravdu málo. Myslím si, že zlomovým momentem byla přesilová hra pět na tři, kde místo gólu přišlo pouze břevno. Pak od vyrovnávací branky hostí bylo vidět, že si Třinečtí začali více věřit a nám se přestalo dařit. Na našich hráčích bylo vidět, že nám to v koncovce moc nejde a usadila se nám nervozita na hokejky. Chtěli jsme ještě zkusit, aby utkání dospělo do prodloužení, případně na nájezdy, ale bohužel k tomu nedošlo.“

Energie třikrát v řadě prohrála, ale příliš se nedaří ani ostatním týmům, které jsou těsně za Karlovými Vary. Reprezentační trenér Alois Hadamczik dokonce řekl, že došlo k poklesu formy týmů od třetího místa níž a jmenoval také Karlovy Vary. “Neviděl bych to jako trvalejší pokles formy. Po čtyřech zápasech ve kterých jsme bodovali jsou tu tři porážky. Dvakrát jsme prohráli 2:0 a ať už to bylo s Budějovicemi nebo v Pardubicích, tak si myslím,že výkon mužstva nebyl špatný. Ze tří porážek to byl dnes náš nejslabší výkon. Třinec hrál dobře, ale nám se na něj moc nedaří a je to nepříjemný soupeř,“ vysvětluje situaci oblíbený kouč Energie Zdeněk Venera.

Související články

Reportáž | út 4.12.2007

Dobrý úvod byl na Třinec málo