Dorost: Remíza se Slavií

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 2:2 (0:1, 2:0, 0:1)

K a r l o v y V a r y - Dorostenci z lázeňského města přivítali na svém ledě pražskou Slavii. První utkání, hrané v hlavním městě, zvládli s přehledem Karlovarští vysokým vítězstvím 7:1. Hosté se však tentokrát na Západočechy připravili výborně. Po první třetině vedli 1:0, ve druhé pak stav otočili domácí Polák s Tomášem Rohanem ve prospěch Energie na 2:1. Dvanáct minut před koncem však vyrovnal Hafenrichter na konečných 2:2. Kluby si tak připsaly po jednom bodu do extraligové tabulky.

Extraliga dorostu, 10. kolo, po 3.10.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Slavia
2:2
0:1, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 31. Polák (Ryžuk), 40. Tomáš Rohan (Majer) - 10. Hertl (Kauschitz, Roth), 49. Hafenrichter (Roth). Rozhodčí: Svoboda - Merc, Gerat. Vyloučení: 4:13, navíc Kauschitz (Slavia) 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváci: 59. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.
Karlovy Vary: Benda - Novák, Tollinger, Přindiš, Ryžuk, Tomeček, Rohan Martin - Chocholáč, Mareček, Truhlář, Topinka, Záhora, Majer, Polák, Kellner, Mistoler, Chaljavin, Klcso, Rohan Tomáš
Slavia: Furch - Beránek, Koumal, Mazanec, Roth, Gold, Stejskal, Gaisler, Hertl - Nestrašil, Doležal, Petráň, Hafenrichter, Vokál, Uleščenko, Charvát, Stoklasa, Fára, Sýkora, Indra, Kauschitz

Začátek utkání byl velice vyrovnaný, obě mužstva dbala především na obranu. První šanci si vytvořili domácí v první minutě, když z levého kruhu pálil Matěj Záhora. Jeho střela těsně minula levou tyč hostující branky. V páté minutě byl hostující Kauschitz vyloučen za napadení protihráče, ale domácí si v přesilové hře počínali velmi nepřesně. Během početní výhody Energie byl navíc vyloučen obránce Přindiš a síly na ledě se tak srovnaly. Při hře čtyř proti čtyřem měl velkou příležitost útočník hostí Vokál, ale Benda jeho střelu zápěstím z levého kruhu vytěsnil. O dvě minuty později potrestal rozhodčí Svoboda domácí hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovou hru Slavia využila. Po kombinaci prostřelil karlovarského brankáře z prostoru mezi kruhy a brankovištěm Jaroslav Hertl a otevřel skóre duelu. Ve třinácté minutě byl vyloučen obránce Slavie Roth za hákování, ale šance měli paradoxně hosté. Jaroslav Hafenrichter se vydal sám proti třem hráčům Energie a rozpoutal v útočném pásmu doslova krasobruslařkou exhibici. Jeho závěrečnou osmou kličku mu však zmařil brankář Benda. Poté byl vyloučen opět hráč hostí a Karlovy Vary tak dostaly velkou šanci v podobě početní výhody pět na tři. Hráči Energie ji však trestuhodně neproměnili. V závěru první třetiny pak sehráli Karlovarští ještě jednu dvouminutovou přesilovou hru, ale jejich snažení o vyrovnání vyšumělo naprázdno. Po první třetině tak Energie prohrávala se Slavií 0:1.

Do druhé části vstoupili lépe hosté. Ve dvaadvacáté minutě nebezpěčně pálil z mezikruží Vokál, ale Benda zasáhl pravým betonem. O dvě minuty později zkoušel štěstí z levého kruhu Doležal, ale gólman Energie s obtížemi jeho pokus zlikvidoval. V jednatřicáté minutě byl vyloučen hostující obránce Koumal za podražení. Jeho provinění zužitkovali domácí ve vyrovnání. Po obrovském závaru před brankářem Slavie Furchem doklepl kotouč za brankovou čáru Tomáš Polák a srovnal skóre. Poté se hra zklidnila a hrálo se spíše ve středovém pásmu. Obě mužstva tvrdě a pečlivě bránila. V minutě devětatřicáté vyloučil rozhodčí po jednom hráči na každé straně. Při hře čtyři na čtyři si počínali lépe domácí. Osmatřicet vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky se vrhl do útoku Miroslav Majer, z pravého kruhu poslal přihrávku před branku, kde již domácí kapitán Tomáš Rohan, přestože byl tísněn obráncem, pouze nastavil hůl a jemnou tečí poslal puk nad Furchovo pravé rameno. Několik vteřin před koncem byli vyloučeni dva hráči Slavie a Karlovy Vary tak dostaly příležitost zahrát si početní výhodu dvou mužů v poli po necelou minutu a půl. Přesilovka však byla přerušena sirénou. Po čtyřiceti minutách tak Karlovarští vedli nad hosty z Prahy 2:1.

Do třetího dějství vstoupili hosté ve dvojnásobném oslabení, které mělo trvat celých čtyřiasedmdesát vteřin. Domácí však téměř nic nevymysleli, bezzubě pálili na připraveného Furcha a dokonce nechali ujet Petra Stoklasu samotného na Bendu. Karlovarský brankář ale skluzem útočníka Slavie zázračně vychytal. Domácí se po nevyužité přesilovce vrhli střemhlav do útoku. Ve třiačtyřicáté minutě pálil od modré Tomeček těsně mimo. Minutu po něm Kellner napálil z mezikruží bez přípravy puk, ale Furch se blýskl efektním semaforem. V pětačtyřicáté minutě trefil z prostoru mezi kruhy Mistoler tyč branky hostů. Byli to však slávisté, kteří skórovali. Po kombinaci v útočném pásmu propálil Bendu Jaroslav Hafenrichter a srovnal na 2:2. Hra přitvrdila, obě mužstva chtěla vstřelit vedoucí branku, ale oba brankáři byli proti. V pětapadesáté minutě byl vyloučen hostující Kauschitz, ale domácí se opět v přesilové hře pouze trápili. V minutě osmapadesáté poslal rozhodčí na trestnou lavici obránce Slavie Beránka za hákování a několik vteřin nato i jeho spoluhráče Petráně, jenž při závaru před vlastní brankou sevřel kotouč a odhodil jej směrem z obranného pásma. Muž v pruhovaném posoudil tento akt jako zdržování hry a poslal hosty do tří. Domácí se snažili, seč mohli, ale na rozhodující branku to nestačilo.

Obě mužstva se tak rozešla po smírném výsledku 2:2 a připsala si každé po jednom bodu do extraligové tabulky.

Karel Mlejnek, trenér HC Energie Karlovy Vary: My jsme po dvou prohrách potřebovali bodovat a především zlepšit produktivitu, což se nám v první části vůbec nedařilo. Proto jsme od druhé třetiny přeházeli řady. Jen škoda nevyužitých přesilovek, především těch dvou pět na tři, ale bod bereme.

Rudolf Dlouhý, asistent trenéra HC Slavia Praha: Zápas byl hodně těžký. Karlovy Vary nás v prvním kole porazily 7:1, takže jsme se na utkání hodně připravovali. Především musím pochválit bojovnost a nasazení hráčů, myslím, že s trochou štěstí jsme si mohli odvézt dva body.