Dorost sestřelil devíti góly Litvínov a ovládl podkrušnohorské derby

Vítězná šňůra karlovarského dorostu pokračuje. V sobotním duelu nedali šanci litvínovským dorostencům a zvítězili 2:9. Mladí energetici s dvaceti body drží druhé místo v tabulce, přičemž na vedoucí Slavii Praha ztrácí pouze jeden bod. Svěřenci Tomáše Andryse o výsledku zápasu rozhodli ve druhé třetině, kdy skórovali hned sedmkrát. Obzvláště pak za zmínku určitě stojí to, že tři branky karlovarští dali ve vlastním oslabení.
Extraliga dorostu, 8. kolo, so 8.10.2022
2:9
1:2, 0:7, 1:0
Branky a nahrávky:8. Bednařík (Tomaník, Raichl), 53. Peroutka (Koky) – 7. Zahejský (Čichař, Wardas), 15. Galnor (Postl), 24. Pastor (Cipko, Zahejský), 24. Čichař (Wardas), 28. Pelikán (Galnor), 29. Poizl (Váňa, Šilhan), 30. Postl (Zeman, Pastor), 30. Čichař (Záhejský), 32. Váňa (Wardas, Cipko).
Rozhodčí: Žižka - Kučera, Herles
vyloučení4:5
využití1:1
oslabení0:3
střely na branku17:38
diváci139
Litvínov: Trejbal (Balík) – Winkelhöfer, Horák, Prokeš (A), Kladivo, Vojíř, Soušek – Liška, Raichl, Tůma (A), Horský, Čermák, Peroutka (C), Tomaník, Zikmund, Pospíšil, Koky, Bednařík
Karlovy Vary: Ebenstreit (Oršulák) – Postl, Hynek, Pelikán, Cipko, Holejšovský (C), Dyk – Poizl, Balek, Čihař, Galnor, Šilhan, Pastor (A), Zahejský, Zeman (A), Váňa, Wardas

Svěřenci trenéra Tomáše Andryse po čtvrtečním domácím zápase vyrazili na led soupeře do Litvínova. S litvínovskými dorostenci ti karlovarští změřili síly hned v prvním utkání sezóny na domácí půdě a zvítězili 9:1. Průběh první třetiny sobotního utkání vůbec nenaznačoval, že by se schylovalo k podobnému výsledku. Po několika šancích na obou stranách sice karlovarští díky Vítu Zahejskému udeřili jako první, ale chvilku na to skóre srovnal Jonáš Bednařík. Následně se snažili prosadit hráči obou týmů, ale energetici si nakonec vybojovali pouze vyloučení. Zhruba půl minuty před jeho koncem přišlo to, co nikdo nečekal. Karlovarští se totiž nejenom ubránili, ale dokonce díky Jakubovi Galnorovi skórovali v oslabení. Litvínovští tentokrát odpověď na inkasovanou branku nenašli a do kabin se tak odcházelo za stavu 1:2 i přesto, že energetici měli k dispozici ještě před koncem třetiny početní výhodu. Jak ale ukázal průběh zápasu, tak se jim lépe skórovalo v oslabení.

Druhou část zahájili karlovarští v útočném pásmu a znepříjemňovali život Tobiasi Trejbalovi. Ten však odolal. Vzápětí šli energetici po vyloučení Matyáše Bálka opět do čtyř. Během početní výhody litvínovští nijak významně neohrozili Adama Ebenstreita, zato ale… Je to tak, i v tomto oslabení energetici bodovali. Sedmi gólovou kanonádu odšpuntoval Tobiáš Pastor. Litvínovští se ani nestihli vzpamatovat a toto oslabení podruhé využil Vojtěch Čihař pouhých sedmnáct vteřin po prvním využití. Po čtvrtém gólu proběhlo v litvínovské brance střídání brankářů. Tobiase Trejbala nahradil Lukáš Balík. Litvínovští po této zkušenosti již každé další vyloučení karlovarských sledovali s obavami. Ti již tento husarský kousek nezopakovali, ale předvedli úplně jiný. A to, že za necelé dvě a půl minuty nasázeli do litvínovské branky čtyři góly. Pod ty se zapsali Matěj Pelikán, David Poizl, Ondřej Postl a Vojtěch Čihař. Krátce po posledním inkasovaném gólu byl za napadení vyloučen Oliver Tomaník. Karlovarští nepohrdli šancí, a i když to nebylo oslabení, ale přesilovka tak i přesto opět skórovali. Pod poslední branku druhé třetiny se podepsal Vojtěch Váňa.

Do poslední části vstoupili litvínovští velmi aktivně, ale možnost usadit se v pásmu na delší dobu jim vzalo vyloučení Jindřicha Kokyho. Karlovarští nepřekvapili a opět i v oslabení zahrozili. Tentokrát však Lukáš Balík střelu Viktora Wardase zneškodnil. Karlovarským se po polovině třetiny nepodařilo střídání a vyfasovali trest za příliš mnoho hráčů na ledě a poskytli tak litvínovským početní výhodu. Litvínovští se tentokrát nenechali zaskočit a energetiky k žádným větším akcím nepustili. Naopak Jindřich Koky jakoby chtěl odčinit svá dvě předchozí vyloučení propašoval puk mezi karlovarskými a nabil Janu Peroutkovi, který překvapil Adama Ebenstreita. Ve zhruba osmi minutách, které po této brance ještě zbývaly do konce utkání, nenašli litvínovští skulinku v obraně energetiků a nepodařilo se jim ani zaskočit Adama Ebenstreita, takže stav utkání zůstal nezměněn a tři body si za vítězství 2:9 odvezli energetici.