Dorostenci otočili zápas s Jihlavou, uspěli i junioři

S.dorost: HC Energie - HC Dukla Jihlava 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Junioři: HC Sparta Praha - HC Energie 3:4pp (2:0, 1:3, 0:0 - 0:1)
Den pro prohře na Spartě dokázali karlovarští dorostenci stejným výsledkem zvítězit. V domácím prostředí sice s jihlavskou Duklou brzy prohrávali, ještě v první části ale vývoj zápasu strhli na svou stranu. Dvě branky zaznamenal Vojtěch Tomeček (na snímku). Své mladší kolegy pak na Spartě úspěšně pomstili junioři. Ti sice v desáté minutě prohrávali už 0:2, nakonec ale i díky dvěma trefám Michala Vachovce zvítězili v prodloužení.
Extraliga staršího dorostu, 17. kolo, so 20.2.2010
Jihlava
4:2
2:1, 0:0, 2:1
Branky a nahrávky: 8. Tomeček (Bečka, Novák), 13. Beran (Bečka, Táborský), 44. Táborský (Winkler, Lintemer), 46. Tomeček (Novák) - 4. Pěška (Čurilla), 51. Prokš (Hlaveš, Brychta). Rozhodčí: Grech - Hynek, Vaněk. Vyloučení: 6:4, navíc Lintemer 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 39. Střely na branku: 22:24. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
Karlovy Vary: Honzík - Hluchý, Vilhelm, Urbančok, Novák, Matyáš, Konečný, Gombár - Táborský, Csamango, Winkler, Bečka, Lintemer, Gorčík, Tomeček, Formánek, Beran, Troška
Jihlava: Šťastný - Brychta, Zadražil, Kříž, H.Tobola, Hlaveš, Pavlas, Čurilla, P.Tobola - Ludvík, Matějka, Svobodník, Štěpán, Prokš, Pěška, Střecha, Brabec, Zídek, Kret, Kasalý, Přidal

První třetina utkání uběhla rychle a s trochou nadsázky lze říci, že se přerušovalo pouze po změně skóre. O tu se jako první postaral hostující tým. Ve 4. minutě stál Honzíkovi ve výhledu vlastní obránce, a brankář Energie tak za svá záda pustil jinak nepříliš těžkou střelu Ondřeje Pěšky. Domácí odpověděli po čtyřech minutách, kdy nájezd dvou na jednoho zakončil Vojtěch Tomeček individuální bekhendovou střelou pod víko. V dalším průběhu byli mírně aktivnější hosté z Vysočiny, Honzík si na nedostatek práce stěžovat nemohl, ačkoli řešil spíše jen řadu střel z dálky. Přesto to byli energetici, kdo se nakonec ujal vedení. Bečkovu nahrávku poslal v pádu z vrcholu kruhů do sítě Matěj Beran. První vyloučení v zápasu přišlo až v 19. minutě a karlovarský Lintemer za zásah do oblasti hlavy a krku vyfasoval hned osobní trest. Na výsledku první třetiny už to ale nic nezměnilo.

Prostřední část ani jednu změnu skóre nenabídla. Oba celky si zahrály několik přesilových her, více nebezpečná v nich byla Dukla, ale na pozorného Honzíka nevyzrála. Energetikům se přesilovkové kombinace příliš nedařily a svou hru opírali především o pozornou obranu a rychlé protiútoky.

Tuto taktiku nakonec domácí zúročili v posledním dějství, kdy několikrát odhalili mezery v jihlavské defenzivě. Ve 43. minutě sice ještě Bečka Tomečkovu pobídku nevyužil, o chvíli později už ale domácí slavili, když přečíslení a následný tlak ukončila dorážka Oty Táborského do odkryté klece. Když pak Západočeši zásluhou druhé branky Tomečka potrestali vyloučení Toboly, zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Domácí si však situaci zkomplikovali dvěma fauly v rychlém sledu, po kterých čekala Duklu dlouhá dvojnásobná přesilovka. I díky šikovné individuální akci Berana sice energetici tuto situaci přečkali, brzy po návratu do plného počtu ale stejně inkasovali. Nahození Hlaveše od modré tečoval do protipohybu brankáře Marek Prokš. V poslední desetiminutovce pak hosté logicky přidali, domácí obrana je ale do vyložených šancí nepouštěla. Tři minuty před koncem mohl dramatickou koncovku obstarat Brychta, jeho dorážku do odkryté klece ale Honzík skvěle zachytil do lapačky.