Dorostenci vezou z Chomutova tři body, dvakrát se prosadil Svoboda

SD: Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Svěřenci trenéra Václava Eismanna potvrdili svou formu z posledních utkání, celkem bez problémů ovládli zápas s Piráty a vyhráli už šesté utkání v řadě. Na pondělním triumfu se nejvýrazněji podíleli Kamil Svoboda (na snímku) a brankář Ondřej Kuchař, který vychytal čisté konto. Vítěznou branku zaznamenal v 16. minutě Milan Davídek. V příštím kole se energetici představí opět na domácím ledě, v pátek je čekají Letňany.
Extraliga staršího dorostu, 22. kolo, po 17.11.2014
Chomutov
0:3
0:1, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 16. Davídek (Kurfürst), 25. Svoboda (Havlík, Janata), 28. Svoboda (Janata). Rozhodčí: Wagner, Hlinka - Coubal, Toman. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 21:28. Průběh utkání: 0:3.
Chomutov: Zvědělík (28. Strejc) – Lidák, Hlaváček, Dvořák, Běhula, D. Novák, A. Novák, Hajič – Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, M. Svoboda, Rindoš, Hřebíček, Dejmek, Rohla, Adámek
Karlovy Vary: Kuchař – Vodička, Vápeník, Hrůša, Beer, Pajk, Pátek – Havlík, Šála, Nguyen, Trapl, K. Svoboda, Čejka, Pastyřík, Horký, Hauzr, Davídek, Kurfürst, Janata

Úvod zápasu měli lepší Chomutovští, kteří si vytvořili velmi dobrý tlak a několika šancemi ohrozili branku Karlových Varů. Poté ale přišla neplánovaná přestávka, neboť se na ledové ploše objevila krev. Tudíž rozhodčí povolali do práce ledaře, ale než se začlo opět hrát, tak to chvilku trvalo.

Po této vynucené pauze přebrali iniciativu Karlovarští, kteří nejprve nevyužili přesilovou hru po vyloučení Rohly, avšak jen co se vyloučený hráč Chomutova zapojil do hry, tak za 25 vteřin bylo otevřené skóre zápasu. V rychlém kontru inkasují, totiž domácí obrana kapitulovala. Kurfürst ještě svou povedenou stahovačku nedokončil a trefil pouze beton Zvědělíka. Následně ale už byl úspěšný Milan Davídek, který s pomocí domácího beka poslal Energii do vedení.

Inkasovaná branka Chomutovské nakopla, avšak do konce třetiny se už nedokázali na delší čas usadit před Kuchařovou brankou.

Jak se povedl Chomutovu úvod první třetiny, tak v té druhé to bylo naprosto opačně. Nejprve zahrozil svým pokusem Trapl, to ještě pirátský brankář, sice s problémy, ale zvládl. O chvilku mířil na trestnou lavici Matyáš Svoboda a Energetici jeho trest přetavili v druhý gól. Havlíkovu střelu od modré čáry lehce tečoval Kamil Svoboda.

Již o tři minuty později navýšila Energie svůj náskok již na tři branky. Brankář Zvědělík neudržel Janatův pokus a nevěděl pořádně kde má kotouč. K tomu se dostal jako první Kamil Svoboda a vstřelil třetí branku Karlových Varů a svou druhou v utkání. Tím vyhnal z chomutovské klece Zvědělíka a na jeho místo přišel Alex Strejc.

Do konce prostředního dějství byl hodně vidět Alan Lyszczarczyk, který měl několik pokusů a i jich několik dokázal připravit pro své spoluhráče, leč bez úspěchu. Své šance měli i Karlovarští, ale ani oni další branku nepřidali, a tak po čtyřiceti minutách vedli 3:0.

Třetí třetinu započali hosté bráněním svého tříbrankového náskoku, na řadě tedy byli domácí Piráti. Těm se ale po většinu času příliš nedařilo udržet útočnou třetinu. Pokaždé se tam mladí Piráti zdrželi jen krátkou dobu, a tak příliš neohrozili brankáře Kuchaře.

Ve druhé polovině třetiny navíc museli v krátkém sledu čelit dvěma početním výhodám soupeře. Obě oslabení Chomutov přečkal pomocí několika vyhozených kotoučů až k brance Energie.

Ani do samého závěru nebylo Chomutovským přáno. Po střele Běhuly neudržel kotouč Kuchař, ale nedošlo k žádné pořádné dorážce, tudíž brankář Kuchař udržel čisté konto a mohl se svými spoluhráči slavit zisk zasloužených tří bodů.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): Zápas nebyl podle našich představ. Bohužel nejsme schopní odehrát dva zápasy za sebou slušně, nyní se to opět potvrdilo. Když nedáme gól, tak nejsme ani zodpovědní dozadu. Takhle prostě vyhrát nemůžeme. Můžu pogratulovat soupeři, potrestal naše chyby a poté si zkušeně pohlídal. Náš výkon byl hodně špatný. Málo obětavosti, málo důrazu, před bránu, kde to bolí, tak tam se bojíme jít a spousta hráčů si myslí, že už jsou hokejisté, ale do toho mají ještě hodně daleko.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Nám se povedlo přestat úvodní tlak domácích, který byl opravdu silný. Poté jsme zlepšili naší hru. Využili jsme útoku do nezformované obrany soupeře, tudíž jsme získali tříbrankové vedení, které jsme pak poctivou hrou do obrany udrželi. Já bych chtěl našim hráčům vyjádřit obrovské uznání za to, jak obětavě v Chomutově hráli a vítězství si vážíme.