Drama do poslední sekundy a dorostenci jsou ve čtvrtfinále!

SD: Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 3:1 sn (2:0, 0:0, 1:0 - 0:0)
Dorostenci prohráli na ledě Pirátů i podruhé v řadě. Chomutov tak srovnal stav série na 2:2 a o postupu jednoho z celků muselo rozhodnout až prodloužení a nájezdy. Nekonečná řádka nájezdů nakonec vyústila v postupovou trefu Martina Trapla. Čtvrtfinálová série startuje už v úterý 18. března.
Extraliga staršího dorostu, OF4, ne 16.3.2014
Chomutov
3:1sn
2:0, 0:0, 1:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 1. P. Macháček (Wágner, D. Novák), 2. J. Dimitrov (Dejmek), 49. Veselý (D. Kaše, Wágner) – rozh. náj. Trapl. Rozhodčí: Jílek - Beneš, Krátký. Vyloučení 6:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:19. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Chomutov: Lukeš – Meliško, Páleník, O. Dvořák, Hlaváček, Hierman, D. Novák, Kozák – Polák, A. Macháček, Kašpar, Adámek, J. Dimitrov, P. Macháček, Rohla, Dejmenk, Toman, Veselý, Wágner, Strunz, D. Kaše
Karlovy Vary: Frček – Vodička, Bahounek, Beer, Adam, Soudský, Rulík, Binias, Prachař – Hubáček, Osmík, Hauzr, Nguyen, Janata, Trapl, Svoboda, Čejka, Krliš, Rubeš, M. Dimitrov, Kurfürst

Nutnost zvítězit zapůsobila na domácí hráče podobně jako o den dřív. Vlastně ještě lépe, budeme-li se řídit čistě časy, kdy padly první dva góly. Skóre totiž otevřel už po 31 vteřinách hry Petr Macháček, který přebruslil obránce a střelou z levého kruhu překonal Frčka - 1:0. Jenže během chvíle mohlo být vyrovnáno.

Hráči Energie se vrhli do útoku. Osmíkovu ránu zblokoval obránce k Rubešovi, který trefil jen Lukeše. Následnou dorážku před poloprázdnou brankou Pirátů poslal další z útočníků mimo. A hosté velmi rychle pykali. V čase 1:36 vedli Chomutovští už rozdílem dvou gólů. Dejmkovu střelu v levé strany Frček vyrazil, ovšem puk se dostal před volného Jakuba Dimitrova, pro něhož nebylo problémem trefit se z vrcholu brankoviště do opuštěné karlovarské branky, neboť obrana se příliš soustředila na autora předchozí střely - 2:0.

Záhy mohlo být se Západočechy ještě hůře, neboť Rulík byl vyloučen za dva fauly najednou. Ovšem Energie mohla skórovat ve vlastním oslabení. Osmík se na začátku páté minuty objevil sám před Lukešem, ale na zakončení byl příliš blízko. Před polovinou zahajovací třetiny měli Karlovarští velkou šanci snížit. Čtyřiašedesát vteřin hráli v pěti proti třem, jenže domácí obrana povolila jen střelu Osmíka, která skončila po jemné teči brankové konstrukce až v ochranné síti. Když Polákovi ve 12. minutě zablokoval obránce hůl před odkrytou brankou a Rulík v předposlední minutě třetiny zblízka neskóroval, šlo se poprvé do šaten s výsledkem, který určily úvodní minuty zápasu.

Na startu prostředního dějství se domácí bránili ve čtyřech, ale náznak šance měl chomutovský Veselý, kterého ale hostující obrana zpacifikovala. Následovaly dvě přesilové hry Pirátů, ovšem ti se k vážnějšímu ohrožení Frčkovy branky nedostali.

Poté co Energie přestála obě oslabení, se její hráči pokusili zkorigovat výsledek. V polovině utkání nemohl Krlišovu střelu dorážet Osmík, neboť mu obránce zablokoval hůl. Minutu na to byl v dobré pozici Čejka, ale zakončil slabě a Lukeš neměl problémy puk chytit.

Do konce třetiny ještě pálil dvakrát Wágner, ale poprvé minul a podruhé zasáhl Frček, který pokryl i Kozákovo nahození od modré čáry. V závěru ještě zkoušeli štěstí od modré Bahounek s Rulíkem, ale jejich pokusy skončily po odrazech před brankou v rohu obranného pásma Pirátů.

V úvodu třetí dvacetiminutovky měl dobrou šanci hostující kanonýr Krliš, ale Lukeš ho vychytal. Na začátku 47. minuty nevyšlo Veselému prohození puku mezi nohama obránce, takže samostatný únik se nekonal. Krátce poté sice Meliškova dorážka prošla mezi Frčkovými betony, ale puk doputoval mimo branku. V čase 48:13 už se však síť v jedné z branek rozvlnila. V oslabení kapitulovali hosté, kterým zasadil třetí úder přesnou ranou z levého kruhu pod horní tyčku Radek Veselý - 3:0. Třígólové vedení dávalo tušit, že dojde na prodloužení.

Oba týmy ve zbytku čtvrtého zápasu provázely spíše nepřesnosti v rozehrávce, pohledných akcí mnoho k vidění nebylo. Jen v 56. minutě stál Hierman mezi kruhy, kam nakonec dostal přihrávku, ale po dlouhém nápřahu vypálil vysoko nad.

I když domácí čtvrtý zápas vyhráli v normální hrací době, za stavu 2:2 na vítězství se prodlužovalo, aby se určil postupující do čtvrtfinále, neboť systém osmifinále byl stanoven tak, že páté utkání se hrát nebude. Hned v první minutě mohl rozhodnout Krliš, který stál úplně sám před odkrytou brankou Lukeše, ale puk se odrazil na druhou stranu a ne k němu.

Domácí si počínali aktivněji, chtěli ukončit nastavení před nájezdy. Možná si byli vědomi toho, že první bitvu série právě v rozstřelu ztratili. Ve čtvrté minutě prodloužení znovu střílel od modré Hierman, tentokrát jeho ránu zastavil Frčkův beton. Poslední velkou šanci ze hry měl hostující Krliš. Ten pár vteřin před vypršením desáté minuty prodloužení vjel po pravém křídle do pásma, zasekl puk do středu, popojel si víc mezi kruhy a vystřelil. Lukeš byl pozorný, a tak došlo na nájezdy. V nich byli oba gólmani osm sérií bezchybní. V té deváté neinkasoval Frček a Martin Trapl poslal puk pod horní tyčku. Jako jediný proměnil nájezd a poslal Energii obhajující titul do čtvrtfinále.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): Zápas jako takový se mi hodnotí dobře. Vstoupili jsme do něj dobře, hráli jsme aktivně. Vary jsme přehrávali a zaslouženě zvítězili. Bohužel ten den měl dvě části a nám ta druhá nevyšla. Myslím tím nájezdy, ve kterých jsme byli tragičtí.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Pocity jsou úžasné, protože jsme vyřadili mužstvo, které bylo před sérií velikým favoritem. V nájezdech to byla absolutně specifická situace. Už jsme ani pořádně nevěděli, koho máme vybrat. Většinu hráčů jsme už vyzkoušeli. Martin se na mne otočil a řekl mi, že si na penaltu věří, že jí promění. Tak jsem ho poslechl a on to zvládl.