Drama do posledních minut se šťastným koncem, Energie přehrála v derby Piráty

Karlovarská juniorka vyrazila v pátém kole ke svému prvnímu nadstavbovému derby, konkrétně je čekal souboj na ledě Chomutova. Ačkoliv jako první skórovali Piráti, energetici ve druhém dějství zápas otočili a ve velice dramatickém závěru nakonec i ubojovali tři body za výhru 3:2. Vše pak zelenobílí dotáhli k dokonalosti úspěšným nadstavbovým prodloužením a vrací se domů s plnou výslužkou. Junioři Energie tak vyhráli už šestý zápas v řadě!
DHL extraliga juniorů, 5. kolo, pá 14.12.2018
Chomutov
2:3
1:1, 0:1, 1:1 - N 0:1
Branky a nahrávky: 8. Koláček (Mežnar), 52. Gut (Pech, Zeman) – 17. Bernáth, 37. Křemen (Jiskra), 56. Křemen (Jiskra, Křehlík), 64. Petrov (Bernáth). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Rozhodčí: Petružálek – Tichý, Sýkora
vyloučení4:5
využití0:1
střely na branku38:34
diváci97
Chomutov: Běhula – Váchal, Šuráň, Zeman, Beneš, Kleiner, Vaněk, Štochl – Bajer, Vrhel, Chlán (A), Prokop, Jaroš, Mežnar, Koláček, Koblížek, Pech, Ouřada (C), Gut
Karlovy Vary: Bednář – Bernáth, Klejna (A), Pohanka, Kořán, Tureček, Novák, Zavřel – Záruba, Maydl, Prošek, Jiskra, Hotěk, Petrov, Křehlík (A), Holub (C), Černý, Křemen

Již v úvodní minutě střetnutí se Karlovarští ocitli ve velké šanci, při které Křehlík sám před Běhulou selhal. V šesté minutě si Chlán sjel od mantinelu do střelecké pozice, odkud trefil pouze helmu brankáře Západočechů. O dvě minuty později se Chomutovští prosadili, když si Josef Koláček počkal na přihrávku z pravé strany, a posléze nachytal brankáře střelou mezi betony – 1:0. V desáté minutě se Vrhel dostal do samostatného úniku, přičemž navýšení skóre zamezil maskovaný Bednář.

Pirátská aktivita pokračovala rovněž ve druhé části první třetiny, čímž Severočeši přinutili soupeře k faulu. Nabídnutou přesilovku však Chomutovští nevyužili a v sedmnácté minutě sami inkasovali. Karlovy Vary se po chybě pirátské obrany dostali do přečíslení, na jehož konci Filip Bernáth vzal vše na sebe a střelou od pravého kruhu srovnal – 1:1. Po vzoru skóre se dění na hrací ploše vyrovnalo, ovšem minutu před koncem první třetiny pirátská posádka získala další možnost k vedení, když se Energie provinila dalším faulem.

Početní výhodu, která pokračovala až do prostředního dějství, Piráti znovu nezužitkovali a paradoxně blíže gólu byli při stejném počtu hráčů. Ve třiadvacáté minutě se Ouřada ocitl ve velké příležitosti, když při individuální akci nepochodil s přízemní střelou, přičemž stejně jako řada jeho kolegů si vylámal zuby na Bednářových betonech. Hra byla následně až do poloviny zápasu rozpolcená, protože se oba týmy jeden po druhém provinili za hranicí pravidel, ale žádný z nich z vlastní přesilové hry nic nevytěžil.

V druhé polovině klání Západočeši přidali na obrátkách, čímž si znovu vynutili faul ze strany Pirátů. Přestože Karlovarští neproměnili další přesilovku, těsně po jejím konci již dokonali obrat. V sedmatřicáté minutě číhal Jan Křemen na hranci brankoviště, odkud po přihrávce zpoza branky trefil volný prostor mezi třemi tyčemi – 1:2. Dvě minuty před druhou přestávkou měla pirátská posádka možnost přesilové hry, kterou stejně jako v předešlých případech neproměnila.

Ve třetím dějství Chomutovští napadali rozehrávku soupeře, čímž si ve čtyřiačtyřicáté minutě vytvořili výraznou příležitost. Chlán si po zisku puku dobruslil do levého kruhu, odkud tvrdou ranou pobídl strážce karlovarského branky k zákroku. Severočeši i nadále bojovali o vyrovnání, čehož posléze dosáhli. V sedmačtyřicáté minutě nejprve neuspěli v další přesilovce, pět minut poté již dorovnali manko zápasu. Michal Gut se nejlépe zorientoval, když na pravém kruhu ukořistil odražený puk, a poté střelou do šibenice vrátil Piráty do duelu.

Po vyrovnání patřila Severočechům herní převaha, ovšem vedoucí branku nevsítili. Ve čtyřiapadesáté se Energie dostala do přečíslení, které Maydl zakončoval přízemní střelou, ale Běhula se včas přemístil. Chvíli poté bránili Piráti oslabení, při kterém již inkasovali. Adam Křemen nadvakrát zakončoval bezprostředně před brankářem, přičemž druhým bekhendovým pokusem poslal Karlovarské do vedení – 2:3. Závěr střetnutí patřil Západočechům, kteří byli blízko navýšení vedení, Běhula skvělými zákroky ovšem Piráty podržel a skóre se již do konečné sirény nezměnilo.

V nadstavbové fázi naopak byli lepší Severočeši. V jednašedesáté minutě Zeman našel na vzdálenější tyči Koblížka, jenž nadvakrát nepřehodil Bednářův beton. Minutu poté si s rychlými nohami brankáře Energie neporadil tandem Chlán – Ouřada, když druhý jmenovaný skrze betony nepropasíroval puk za brankovou čáru. V polovině čtyřiašedesáté Daniil Petrov střelou o tyčku skóroval a připsal Energii bonusový bod.