Drama v poslední třetině zvládla lépe Sparta, junioři jedou domů bez bodu

V pátečním duelu museli po druhé třetině karlovarští junioři dohánět dvoubrankovou ztrátu, což se jim na úvod třetího dějství podařilo. Těsně před zajištěním alespoň jednoho bodu dvakrát inkasovali, snaha o druhé srovnání pak již byla marná. Tři body si tak připisuje domácí Sparta.
Juniorská liga Akademií, 9. kolo, pá 2.10.2020, Tipsport arena
Sparta
4:2
0:0, 2:0, 2:2
Branky a nahrávky: 23. Kulhánek (Tomek, Vandirek), 37. Krupička (Zembol, Tomek), 56. Zembol (Tomov), 59. Zembol (Krupička) – 44. Tureček (Bačo), 46. Rymon (Šmajda, Vogel).
Rozhodčí: Sýkora – Pešek, Malý
vyloučení1:1
využití0:1
střely na branku33:26
diváci30
Sparta: Krbeček – Tomov, Vandirek, Tůma, Krutil, Kulhánek, Ducháč, Chvátal, Tomek – Klimo, Krupička, Straka, Mácha, Zembol, Höll, Václavík, Konečný, Theimer, Kuracina
Karlovy Vary: Horák – Benda, Cestr, Bulka, Pohanka, Krajčík, Tureček, Vogel, Stejskal – Bačo, Rymon, Sapoušek, Novotný, Šmajda, Adámek, Seidler, März, Kupčo

Úvodní buly pátečního střetnutí mezi Spartou a Karlovými Vary mělo původně být vhozeno v šest hodin, nakonec se ale přibližně o dvacet minut posunulo – energetici totiž do Tipsport areny dorazili se zpožděním až kolem půl šesté. V úvodní pasáži jim tak trvalo celkem dlouho se na ledě holešovické haly rozkoukat a prim hráli domácí, kteří se snažili Horáka co nejdříve překonat. Postupem času se však bitva vyrovnala a skromné obecenstvo v ochozech sledovalo svižnou podívanou, ve které ovšem bylo k vidění velmi málo kvalitních gólových šancí. Ty pokusy, které se přes kvalitně pracující defenzívy dostaly, vyhořely na zákrocích obou pozorných gólmanů, a do první pauzy se tak šlo za stavu 0:0.

Čekání na první zásah duelu ukončil až dvě minuty a dvě sekundy po startu prostřední části Tomáš Kulhánek, jenž maskovaného muže v hostující svatyni překonal zakončením z bezprostřední blízkosti brankoviště. Pražané byli aktivnějším celkem na ledě i v následujících chvílích, nicméně se jim nedařilo za Horáka poslat další kotouč. Občas do hry promluvila i Energie, které ovšem brankář soupeře též značně znepříjemňoval život. Nakonec se ale přeci jen Tipsport arena dočkala další trefy – v polovině sedmatřicáté minuty těsně po vypršení přesilovky na 2:0 zvýšil Jan Krupička, a tento stav platil i po druhé siréně.

Hosté se ale nehodlali vzdát bez boje a v úvodu třetí třetiny si pro své soky přichystali hodně studenou sprchu. Početní výhodu po vykázání Máchy v kontaktní gól přetavil David Tureček, a než se Krbeček z první inkasované trefy stačil vzpamatovat, musel ze své klece lovit další pryž. Ani ne dvě minuty po prvním zásahu se totiž prosadil Dominik Rymon, a v Holešovicích se tak na začátku posledního dějství začínalo zase od nuly.

S přibývajícím časem se zdálo být čím dál tím pravděpodobnější, že o vítězi bitvy bude muset rozhodnout prodloužení. To nakonec ale přeci jen nebylo třeba. V čase 55:33 totiž dorážkou z hranice brankoviště bezmocného Horáka překonal Jakub Zembol, kterému se pak o chvíli později povedlo karlovarského brankáře pokořit i podruhé, a rozhodl tak o dalším vítězství domácích. Podtrženo, sečtenou: Sparta – Energie 4:2.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha):"Dnes jsme získali opravdu cenné tři body z těžkého, vyrovnaného utkání. Zlepšili jsme práci v prostoru před brankou, díky čemuž jsme dali rozhodující góly."

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): "Nejprve chci pogratulovat domácím k zaslouženému vítězství, protože dnes byli lepším týmem. My jsme se zvedli až v závěrečné části a v tom složení, ve kterém jsme přijeli, bylo pro nás složité jim konkurovat. Byli po většinu času v zápase individuálně i týmově lepším mužstvem a my jim ještě jednou blahopřejeme."