Energetici úspěšně zakončili přípravu výhrou proti Huskies

Karlovarští zápasem proti Kasselu úspěšně završili letní přípravu. V gólové přestřelce se oba celky dlouho přetahovaly o vedení, ale nakonec si vítězství odnesli domácí poměrem 5:4. Energie tak oplatila prohru na ledě v Kasselu, v utkání navíc Albert Michnáč zaznamenal první branku v dresu Energie.
Příprava na sezonu, přát., čt 5.9.2019
Kassel
5:4
2:0, 1:4, 2:0
Branky a nahrávky:10. Skuhravý (Vondráček, Hlava), 14. Flek (Šenkeřík, Rachůnek), 38. Beránek (Flek, Mikúš), 42. Michnáč (Knotek), 50. Kohout (Rohan, Knotek) – 28. Moser (Bettahar), 35. Burns, 35. Moser (Duffy), 36. Duffy (Moser, Carroll)
Rozhodčí: Grech, Valenta – Šimáň, Tvrdík
diváci1467
Karlovy Vary: Novotný (Bednář) – Stříteský, Šenkeřík – Plutnar, Graňák "A" – Rohan, Eminger – Šafář – Rachůnek "A", Gríger, Flek – Mikúš, Raška, Beránek – Michnáč, Knotek, Kohout – Hlava, Skuhravý "C", Vondráček
Kassel: Kuhn (Hungerecker) – Humohries, Ševyrin, Heinrich, Dinger, Scalzo, Tramm, Walters, Müller – Moser, Duffy, Carroll, Kirsch, Trivino, Mueller, Karačun, Burns, Bettahar, Schirmacherm Spitzner, Ledlin

Do utkání vstoupili mnohem aktivněji energetici, vybudovali si hned několik šancí. Kuhn však všechny střely lapil. Hostům se nedařil najít recept na pevnou karlovarskou obranu. První velkou příležitost měl v polovině první části Tramm, když netrefil takřka prázdnou branku. Kassel ovšem tvrdě doplatil na pravidlo „nedáš, dostaneš!“. Tomáš Vondráček ujel obraně s Václavem Skuhravým, který po Vondráčkově přihrávce prostřelil Jerryho Kuhna. Huskies se potřebovali oklepat a co nejrychleji srovnat, to se jim však nedařilo a navíc ještě podruhé inkasovali. Ve čtrnácté minutě totiž Petr Šenkeřík krásně naservíroval přihrávku Jakubu Flekovi, jenž nekompromisně zavěsil. Téměř tři minuty před koncem ještě mohl zvýšit Ondřej Beránek, který se uvolnil a jel sám na Jerryho Kuhna, klička mezi betony mu však nevyšla. Ve zbytku třetiny si Energie sice vypracovala několik nebezpečných šancí, Kuhn už za svá záda ale nic nepustil.

Stejně jako v prvním dějství měly Karlovy Vary úvod pod kontrolou. První velkou příležitost znovu přinesli Huskies, tentokrát už v druhé minutě, kdy Ledlin nebezpečně pálil zleva. Iniciativu však znovu převzali energetici. Tomáš Rachůnek o dvě minuty později objel Kuhnovu branku, puk se mu bohužel pro domácí zasunout do branky nepodařilo, hostující brankář se totiž bleskurychle přemístil. Od této chvíle domácí ze všech stran pilně zásobovali Kuhna střelami, ten si vše pohlídal. Naopak v sedmé minutě třetiny Nordy Bettahar přihrál puk před branku přímo na Ryona Mosera, který bez problému poslal kotouč do odkryté svatyně. To hosty nabudilo a Novotný měl plné ruce práce.

Pak se hra srovnala a slovo si opět začala brát Energie, Huskies ale drželi kotouč ve středním pásmu. Pět minut před koncem druhé části obraně ujel Nathan Burns, který svoji trefou odstartoval gólovou smršť. Ještě v tentýž minutě se svoji trefou pod víko prosadil již podruhé Ryon Moser a Ben Duffy, který prostřelil Filipa Novotného. Karlovarští se ovšem rychle oklepali, po přihrávce Jakuba Fleka si připsal trefu Ondřej Beránek, když snížil na 3:4. Domácí ještě chtěli vyrovnat, Kuhn byl však proti.

Do třetí dvacetiminutovky energetici šli s jasným cílem, vyrovnat. To se jim po už po dvou minutách hry podařilo zásluhou Alberta Michňáče, když svou střelou propálil Jerryho Kuhna. Připsal si tak premiérovou trefu v barvách Energie. Dvě minuty poté jel sám na brankáře Václav Skuhravý, svou kličkou však na Kuhna nevyzrál. V sedmé minutě se Energetikům naskytla možnost přesilovky pět na tři, tu se jim však nepovedlo zužitkovat. Netrvalo to dlouho a energetici se mohli radovat! Martin Rohan střílel od modré a jeho střelu úspěšně tečoval druhý Martin, Martin Kohout, který otočil stav na 5:4. Pak se excelentním zákrokem po spolupráci, Flek – Šenkeřík, vytáhl gólman Jerry Kuhn. Poté tahali za kratší konec znovu Huskies. Dvě minuty před koncem však zvolili riskantní hru v šesti, skórovat se jim však nepodařilo.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Na konec přípravy to pro nás bylo velmi poučné utkání s velmi kvalitním soupeřem. Ono se to nezdá, druhá DEL liga, ale Kassel je mužstvo s velmi dobrými kanadskými hráči. Do utkání jsme vstoupili přesně podle našich představ. První dějství jsme měli pod kontrolou, diktovali jsme tempo. Bohužel, ve druhé třetině po sérii několika neproměněných šancí jsme začali hrát až moc lehkovážně. To soupeř nekompromisně potrestal, z pěti protiútoků proměnil čtyři a zápas otočil. Pro nás je nejvíce pozitivní to, že jsme dokázali zvednout hlavy a před domácím publikem si vedení vzít zpět. Co se týče ofenzivy, jsme spokojeni. Naopak v defenzivě si vůbec nemůžeme takovéto výpadky dovolit, což se stalo ve druhé třetině. Během deseti minut jsme vypadli z role a museli hrát vabank. Na druhou stranu jsem rád, že se nám to stalo dnes. Věřím, že se z chyb poučíme a zkoncentrujeme se do začátku extraligy.