Energetičky potvrzují svou formu zápasem s Kobrou

Ženy: HC Energie - HC Kobra Praha 11:0 (3:0, 5:0, 3:0)
Základní část ženské ligy se pomalu chýlí ke konci a energetičky zaznamenaly doposud jedinou prohru. Svou formu potvrdily i v dohrávce pátého kola proti Kobře Praha, kterou přehrály vysoko 11:0.
Liga žen - skupina B, 5. kolo, ne 4.10.2009, Zimní stadion Karlovy Vary
Kobra
11:0
3:0, 5:0, 3:0
Branky: Radostová 5, Fričová 2, Mašková, Forejtová, Pöpperlová, Kotrbáčková. Nahrávky: Fričová 2, Bauerová 2, Hessová 2, Hajdová, Mašková 2, Forejtová 2, Pöpperlová, Kotrbáčková, Fričová. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 58:6.
Karlovy Vary: Lukešová (31. Sýkorová) - Hessová, Kotrbáčková, Hajdová, Hornová, Wadowská, Schildhabelová - Radostová, Bauerová, Mašková, Forejtová, Pöpperlová, Fričová, Nárožná, Fričová Věra, Vavroušková.
Kobra: Bulejčíková - Čapková, Hamanová, Sazamová, Václavíková, Francová, Plecitá, Tesařová, Prečová, Pokorná, Šlégrová, Moulíková, Seidlerová, Zvěřinová, Buřičová.

K předposlednímu zápasu základní části a zároveň dohrávce 5. kola nastoupily energetičky v sobotu proti Kobře Praha. Průběh celého utkání naznačoval převahu domácího týmu, který v každé třetině zvyšoval svůj náskok.

Zuzana Radostová, která po návratu z Kladna nastupovala teprve do druhého zápasu, potvrdila svou úlohu v týmu pěti připsanými brankami. Svůj úvodní gól vstřelila ve čtvrté minutě za pomoci Jitky Bauerové. Druhou třetinu si vysloveně užila. Ve 21. minutě si ve spolupráci s Ivanou Hessovou a Jitkou Bauerovou připsala druhý gól, o devět minut později jí při brance asistovala Sabina Hajdová a v sedmatřicáté minutě zužitkovala i přihrávku Martiny Maškové. I poslední vteřinu její úspěšné třetiny završila brankou po přihrávce Soni Kotrbáčkové.

Dalším zvučným jménem zápasu se stala Jana Fričová, která si v sobotu připsala 4 kanadské body. První branku vsítila v 16. minutě po kombinaci Pöpperlové s Forejtovou, druhou přidala v osmatřicáté minutě po uvolnění druhé jmenované. Sama poté oběma asistovala. Janě Pöpperlové ve 46. minutě a Dominice Forejtové o 11 minut později. Jeden gól a jednu asistenci si připsala i Martina Mašková. Prostřelit Bulejčíkovou se jí povedlo v sedmé minutě a poté přispěla k úspěchu Soně Kotrbáčkové.

Po celé utkání energetičky dodržovaly pokyny trenérů, předváděly dobrou kombinační hru a výbornou obranu. Tu postupně zdokonalovaly tak, že po vystřídání brankářek v polovině utkání neměla Sýkorová žádný zákrok po přímé střele na branku. Karlovaračky své soupeřky prakticky nepustily do svého obranného pásma.