Energetičky utrpěly na domácím ledě první porážku sezóny

Ženy: HC Energie Karlovy Vary - HC TJ Jast Pardubice 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
V neděli změřily síly hráčky Energie Karlovy Vary s jedním ze silnějších soupeřů ze skupiny A - Pardubicemi. Soupeř z vyšší skupiny si po výhře 6:1 odvezl cenné body, a Karlovaračky tak na domácím ledě utrpěly první porážku sezóny. Jedinou branku domácích se podařilo vstřelit Zuzce Radostové.
Liga žen - skupina B, n5, ne 20.12.2009, KV Arena - tréninková hala
Pardubice
1:6
0:2, 1:2, 0:2
Branky a nahrávky:25. Radostová (Hajdová) - 10. Padevětová (Bartoníčková), 17. Padevětová (Vaňoučková), 31. Padevětová (Malinská), 36. Vaňoučková , 46. Jirsová (Vosyková), 57. Jirsová (Čulíková). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6.
Karlovy Vary: Lukešová - Hornová, Schildhabelová, Kotrbáčková, Hessová - Radostová, Bauerová, Hajdová, Fričová V., Pöpperlová, Mašková, Brichová, Vitochová, Orlichová.
Pardubice: Hladíková - Bartoníčková, Jacková, Cílová, Čulíková, Janoušková, Jirsová, Mrkosová, Malinská, Padevětová, Vaňoučková, Vosyková, Palaščáková, Miklošová.

Do utkání vlétly energetičky s nasazením a celých pět minut odehrály prakticky před brankou soupeřek. Domácím nepřálo štěstí a střelu Zuzky Radostové ve třinácté sekundě zastavila tyčka. Následovaly další čtyři neproměněné gólové šance. Po pěti minutách se hostující hráčky nadechly a hru vyrovnaly. Přišla první přesilová hra pro Pardubice a ty neváhaly a za přispění Martiny Bartoníčkové otevřela skóre zápasu Iva Padevětová. Na Karlovaračky dopadl respekt ze soupeřek a začaly více ustupovat pardubickému útoku. Přežily dvě oslabení, ale krátce po návratu domácí hráčky z trestné lavice vystřelila Vaňoučková, puk se nešťastně odrazil od brusle bránící hráčky k volné Ivě Padevětové, pro kterou nebyl problém trefit odkrytou část branky.

Úvod druhé třetiny byl opět v režii energetiček, kterým se podařilo v pětadvacáté minutě snížit brankou Zuzky Radostové po přihrávce Sabiny Hajdové na 1:2. Iva Padevětová zkompletovala ve 31. minutě svůj hattrick, když potrestala za přispění Petry Malinské hrubku v obraně domácích. O pět minut později Kateřina Vaňoučková využila přesilovku a zvýšila na 1:4. Karlovaračky bojovaly, ale snaha o změnu skóre vycházela naprázdno.

Ve třetí třetině se hra vyrovnala, ale branek docílila pouze Veronika Jirsová z Pardubic. Nejprve v šestačtyřicáté minutě zvýšila na rozdíl čtyř branek po kombinaci s Andreou Vosykovou. Svou druhou branku a zároveň poslední gól zápasu přidala v 57. minutě po přihrávce Ivety Čulíkové. Za zmínku ještě stojí nevyužitá minutová přesilovka domácích 5 na 3 v padesáté minutě. Soupeř tvrdě trestal chyby domácích a díky výbornému výkonu Martiny Lukešové v brance domácích nepotrestal všechny.

Jaroslav Kliment a Křešimír Schildhabel (HC Energie Karlovy Vary): Zápas byl ovlivněn naším vystrašeným výkonem v první třetině. Ve druhé a hlavně ve třetí se hra vyrovnala, ale velký rozdíl byl v proměňování šancí a v důrazu před brankou.