Energie podlehla Pardubicím, o jediný gól se postaral Mikúš

V pátek se v pardubické ČSOB Pojištovna ARÉNĚ utkaly týmy Dynama a karlovarské Energie v rámci 2. kola play-out. Domácí tým od začátku zápasu dominoval, hostům nepomohlo ani střídání brankářů v 26. minutě, kdy se místo Novotného postavil do brány Jan Bednář. Z Pardubic se tak vrací energetici bez bodu, do karet jim však hraje nulový bodový zisk Pirátů.
Tipsport extraliga, OUT2, pá 15.3.2019, ČSOB Pojišťovna ARENA
Pardubice
5:1
1:1, 3:0, 1:0
Branky a nahrávky: 10. L. Horký (J. Zdráhal, Mandát), 23. Poulíček (J. Kloz), 26. Hovorka (Rolinek), 31. M. Kratochvil (J. Kloz, Ihnačák), 59. M. Kratochvil (Ihnačák, P. Sýkora) – 16. T. Mikúš (R. Vlach, Balán). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
diváci3524
Pardubice: Klouček – Schaus, Eklund, Holland, Mikuš, Porseland, J. Zdráhal, Budík – P. Sýkora (A), Ihnačák, M. Kratochvil – Hovorka, Marosz, Rolinek (C) – L. Horký, Mandát, Machala – J. Kloz, Poulíček, Perret.
Karlovy Vary: F. Novotný (26. Bednář) – Plutnar, Šenkeřík, Eminger, Sičák (A), M. Rohan, Podlipnik, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, O. Beránek – J. Černý, R. Vlach, T. Mikúš – Balán (A), Skuhravý (C), Kohout – Stloukal, Kverka, Lapšanský.

Karlovy Vary, které ještě soupeří s Chomutovem o vyhnutí se druhému barážovému místu, začaly zápas aktivněji, ale gól nevstřelily a do vedení šlo v 10. minutě Dynamo. Zdráhalovu střelu od modré čáry tečoval mimo Novotného dosah Horký. Chybu v pardubické rozehrávce následně nepotrestal Rachůnek, a tak gólem skončila až střela Tomáše Mikúše z mezikruží pod horní tyč.

Druhá třetina se Dynamu povedla náramně. Ve 23. minutě si Poulíček vyměnil puk s Klozem a pak ho uklidil k tyči. Za tři minuty pláchl Rolinek a po jeho krásné přihrávce před branku se prosadil Hovorka. Do karlovarské branky šel mladík Bednář, avšak s čistým kontem vydržel jen pět minut, než se v přesilovce trochu neplánovaně trefil z dorážky Kratochvíl. Dynamo totiž kvůli dalšímu signalizovanému trestu odevzdávalo kotouč.

Tučný náskok bránilo Dynamo bez větších potíží až do poloviny třetí třetiny, kdy musel Klouček v krátkém sledu zlikvidovat šance Rachůnka, Vlacha i Balána. Poslední velkou možnost zahodili hosté tři minuty před koncem, kdy puk poskakoval v brankovišti a do branky ho dostal jeden z útočníků úmyslným kopnutím. Pátý gól Dynama přidal v závěru Kratochvíl.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): Chtěl bych poděkovat hráčům, že to utkání zvládli, a také divákům, že přišli. Už jsem je žádal minule, aby chodili a podporovali nás i dál, protože to v závěru sezony budeme moc potřebovat.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Domácí měli rozhodně více sil než my, nechali v posledním zápase odpočívat všechny své opory, a to bylo podle mě dneska klíčové. My jsme se do zápasu pořádně dostali až po první inkasované brance. Rozhodující byla situace za stavu 1:2, kdy jsme neproměnili dvě gólové příležitosti, přetáhli střídání a inkasovali gól na 1:3. Pak už byly Pardubice lepší, i když jsme ve třetí třetině měli několik gólových šancí, které jsme ale nedokázali využít. Dohnala nás těžká série z poslední doby, kdy hrajeme všechny zápasy na krev a o gól.