Energie přestřílela Mladou Boleslav a bere tři body

Domácí zápas po reprezentační pauza ovládla Energie, která nastřílela během první třetiny hned čtyři góly. Bruslaři se trefili jen jednou a odjíždí do Mladé Boleslavi bez bodu. Karlovarští se radují z první výhry s novým trenérem A-týmu.
Tipsport extraliga, 44. kolo, st 14.2.2024, Karlovy Vary, KV Arena
BK Mladá Boleslav
4:1
4:0, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 00:09 Bartejs (5/5), 03:43 Jiskra (Procházka, Mikyska; 5/5), 04:48 Kružík (Redlich, Stříteský; 5/5), 10:27 Havlín (Jiskra, Kružík; 5/5) – 56:09 Jánošík (Pavlík, Stránský; 5/5). Rozhodčí: Ondráček, Šindel – Brejcha, Svoboda. Diváci: 4265. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 31:21 (9:9, 10:8, 12:4). Zblokované střely: 8:18. Hity: 2:3. Vhazování: 43:23. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
diváci4265
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Bartejs, Huttula, McFadden, Stříteský, Mikyska, Havlín, Dlapa – Jiskra, Černoch, Procházka – Rachůnek, Gríger, Beránek – Kangasniemi, Hladonik, Koffer – Redlich, Kofroň, Kružík.
BK Mladá Boleslav: Růžička (5. Hora) – Pyrochta, Bernad, Jánošík, Pavlík, Čech, Lintuniemi, Štibingr – Skalický, Roman, Lantoši – Dvořáček, Järvinen, Rohdin – Krivošík, Malát, Hradec – Malínek, Pitule, Stránský.

Utkání netrvalo ani devět sekund a Karlovy Vary vedly 1:0, když se od modré čáry trefil obránce Tomáš Bartejs . O druhý gól se zasloužila dvojice domácích útočníků Ondřej Procházka, který se zmocnil osamoceného puku u mantinelu, nahodil kotouč před Jana Růžičku a Vít Jiskra, který doklepl puk za záda Jana Růžičky - 2:0. Karlovarská KV Arena se radovala o minutu později znovu, Daniel Kružík se napřáhl na modré a svou tvrdou ránou prostřelil gólmana Bruslařů a Energie vedla o tři góly - 3:0. V téže chvíli došlo ke střídání brankářů na straně hostí. Do svého prvního zápasu v extralize nastoupil teprve osmnáctiletý David Hora. Mladičkého gólmana však prostřelil Tomáš Havlín , který si vyměnil puk s Vítem Jiskrou a poslal dělovku do Hotovy branky - 4:0. Nebezpečnou střelu vyslal zpoza kruhů Vojtěch Hradec, domácí gólman střelu vyrazil betonem.

Úvodní střelu druhé periody vyslal od modré čáry Matěj Stříteský a orazítkoval Horovy betony. Následně se do šance dostala Mladá Boleslav, Alex Lintuniemi si zabranou pohrál s kotoučem, který nebezpečně poskakoval okolo svatyně Dominika Frodla. Poté se hosté pokusili opět prověřit domácího gólmana, Joachim Rohdin to zkusil z otočky, zakončil však přímo do Frodlovy náruče. V dobré situaci se ocitl David Dvořáček, který využil střídajícího domácího týmu a ve volném prostoru trefil pouze náruč Dominika Frodla. Ve druhé třetině se pokoušela Mladá Boleslav snížit náskok domácí Energie, čisté konto však stále držel Dominik Frodl.

Třetí třetinu zahájil střelou Dalimil Mikyska, který mířil mezi Horovy betony, ten je však včas sklapl. Následně našel Iikka Kangasniemi před brankou volného Filipa Koffera, ten ale branku hostů minul. V šanci se objevili i hosté, když si puk zavezl do pásma Alex Čech a nahrával na Alexe Lintuniemiho, ten mířil mimo. Odpovědět chtěl Filip Koffer, snažil se tečovat Mikyskovu střelu, ta šla jen kousek od Horovy svatyně. Energie chtěla náskok ještě navýšit, Tomáš Rachůnek vybruslil úplně sám před Horu, který si ho pohlídal. Mladá Boleslav snížila náskok domácích, když se trefil Adam Jánošík, na jehož dělovku neměl Frodl šanci dosáhnout. 4:1 Těsně před koncem třetí třetiny se zkusil prosadit Ondřej Procházka, Horu nepřekonal.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary) Pohyb, pokora, pracovitost. To byly atributy, které drželo naše mužstvo pevně v rukách. Nám se povedl vstup do utkání. Soupeř zatlačil ve druhé třetině, nám se to podařilo ustát a odvedli jsme utkání zaslouženě do vítězného konce. Do kabiny patří pochvala hráčům.

Richard Král (BK Mladá Boleslav) My jsme k zápasu přistoupili jak k nějakému valentýnskému přáteláčku. Byli jsem bez pohybu, bez koncentrace. Víceméně za deset minut bylo po zápase. Pak už se jen dohrávalo.