Energie proti Pardubicím dotahovala, připsala ale šestou prohru v řadě

Karlovarští šli do úterního zápasu s jasným cílem, přerušit šňůru porážek, to se ale bohužel nepodařilo. Proti Pardubicím nezačali nejlépe, v průběhu zápasu se však soupeři herně vyrovnali, i díky výborným přesilovým hrám. Smůla přišla až v samotném závěru, kdy hosté rozhodli necelé tři minuty před koncem v početní výhodě. Energie tak zapsala již šestou prohru v řadě.
Tipsport extraliga, 12. kolo, út 12.1.2021
Pardubice
4:5
1:2, 1:2, 2:1
Branky a nahrávky: 8. Černoch (Kohout, Koblasa), 35. T. Mikúš (O. Beránek), 44. Vondráček (M. Rohan), 51. T. Mikúš (Pulpán, Zábranský) – 6. Mandát (R. Kousal, Nakládal), 17. Ďaloga (R. Kousal, Vála), 25. Ďaloga (Poulíček, Blümel), 36. Camara, 58. O. Roman (Blümel).
vhazování22:28
Karlovy Vary: Horák – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – T. Rachůnek, D. Kaše, Flek – Lauko, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.
Pardubice: Kantor – Ďaloga, Nakládal (C), Mikuš, Holland, J. Kolář (A), Hrádek, Vála – Mandát (A), Poulíček, Kusý – Anděl, O. Roman, Camara – Paulovič, R. Kousal, Blümel – Pochobradský, Rohlík, Koffer.

Po více jak třech měsících se v bráně Energie objevil Adam Horák, neměl to ale vůbec lehké. Ačkoliv energetici nastoupili do utkání velmi aktivně a v prvních minutách soupeře velmi tlačili, byli to oni, kdo jako první inkasoval. Dominik Graňák vyfasoval dvě minuty za podrážení a Pardubice přesilovou hru využily, z levé strany se trefil přesně Jan Mandát. Netrvalo to ale dlouho a radovali se i domácí hokejisté, Jiří Černoch se rychle zorientoval před brankou a dopravil puk za Kantora.

Brankář Horák měl co dělat, hosté na něj během první třetiny vyslali takřka dvacet střel, a tak se rozhodně nenudil. Neměl to navíc vůbec snadné, obranná hra Energie nebyla v úterním zápase úplně nejlepší. Krátce před koncem první části totiž Pardubičtí ujeli do přečíslení, ve kterém se prosadil Marek Ďaloga a opět poslal Dynamo do vedení. Zlepšení nepřišlo ani ve druhé třetině, i tam šli totiž energetici brzy do oslabení a i to se jim stalo osudné. Samotnou hru ve čtyřech sice zvládli, ale hned pár vteřin poté opět skórovali hosté z přečíslení, znovu se prosadil Marek Ďaloga.

Početní výhodu si vyzkoušeli i domácí a kupodivu se jim ji podařilo využít, Tomáš Mikúš se prokličkoval do útočného pásma a z mezikruží propálil Kantora. Energetici tak byli opět na dostřel, jenže znovu přišla chyba v obraně. Rohan nezvládl v osobním souboji při couvání obrat o puk Anthonyho Camaru, který se přes karlovarského obránce doslova prodral a zakončil přesně k tyči. Karlovarští poté alespoň trochu přitvrdili a k viděni byla i malá strkanice mezi Pulpánem a Poulíčkem.

Do poslední části vstoupili energetici tak aktivně, že si hosté museli připadat jak na kolotoči Pavla Poulíčka. Karlovarští uzavřeli Dynamo v pásmu, Tomáš Vondráček vybruslil z rohu a nachytal Kantora na bližší tyči, rázem to bylo už jen o jednu branku. Od Karlovarských to ale nebylo všechno, hosty prakticky nepustili do útočného pásma a na bránu posílali jednu tvrdou ránu za druhou. Od modré to zkoušel Rohan, z blízkosti pak Mikúš, ani jeden ale neuspěl. Další radost přišla v přesilové hře, která byla opravdu skvěle zahraná. Energetici vykombinovali pardubickou obranu, až do prakticky prázdné brány dorážel Tomáš Mikúš, ten tak svým druhým zásahem v utkání zařídil vyrovnání.

Pár minut před koncem ale energetici ke vší smůle faulovali a Pardubice šancí nepohrdly. V přesilové hře se před brankou dostal k přesné přihrávce dostal Ondřej Roman a necelé tři minuty před sirénou poslal hosty opět do vedení. Karlovarští to zkoušeli v závěru ještě bez brankáře, skórovat už se jim ale nepodařilo a připsali si šestou porážku v řadě.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Myslím si, že výsledek je pro nás ve finále trošku krutý. Dvakrát jsme se vrátili do utkání, dostali jsme to do stavu 4:4 bojovností a ohromným nasazením, za to patří hráčům veliký kredit. Nechali jsme si bohužel dát lacinou pátou branku, kde jsme přišli o to utkání. Byla dnes vidět enormní snaha našich hráčů, bojovnost. To jsou věci, které musíme do dalšího zápasu přenést a věřím, že nám tahle tvrdá práce přinese konečně nějaké body.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): Odehráli jsme velmi dobrý zápas. První dvě třetiny jsme byli asi lepším týmem, vypracovávali jsme si šance. Ve třetí třetině nás dostaly pod tlak tři zbytečná vyloučení, nebo spíše nešťastná. Vary mají dobrou přesilovku, takže nás tam dostali pod tlak. Odrazem od plexiskla jsme z toho dostali jednoho góla. Jinak jsme to nějakým stylem ustáli a na konci se k nám i přiklonilo štěstí.