Energie se proti Rytířům neprosadila

Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Poprvé mohla letos Energie prověřit své síly proti nějakému soupeři z WSM ligy. Na ledě Rytířů z Kladna se však energetici gólově neprosadili a sami hned třikrát inkasovali. Další duel čeká na Západočechy ve čtvrtek, kdy v KV Aréně přivítají Litoměřice.
Příprava na sezonu, příp., út 15.8.2017
Kladno
3:0
2:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 17. Redlich (Kružík), 20. Kloz (Pekr, Kaut), 38. Lorraine (Lenďák). Vyloučení: 5:5.
Kladno: Cikánek – Štindl, Kehar, Hořava, Veber, Matula, Lenďák – Štich, Zelingr, Kružík, Strnad, Kloz, Redlich, Kaut, Machač, Pekr, Lorraine, Zikmund, Svedlund, Kubík,Vildumetz.
Karlovy Vary: Novotný – Krejčí, Klejna, Rohan, Weinhold, Kvapil, Tomeček, Safar – Rulík, Rachůnek, Balan, Flek,Vachovec, Skuhravý,Gorcik, Beránek, Rezek, Davídek, Harkabus, Zadražil, Kohout.

Velmi mladý tým Energie svému soupeři dokázal být dlouho rovnocenným protějškem. Držel s ním krok a nic vážnějšího mu nedovolil ani při dvou téměř po sobě jdoucích oslabeních. Už to vypadalo, že krok s o něco lepším Kladnem dokonce udrží po celou první třetinu.

Závěr ale energetikům tolik nevyšel. Nejprve potrestal propadnutí obránců domácí Tomáš Redlich a v poslední minutě prvního dějství ještě dostal puk do sítě karlovarské branky po pohotové přihrávce Pekra Jan Kloz

Karlovarští začali druhé dějství lépe. Hráli aktivně a soupeře dokázali zamknout v jeho třetině, a to i po uplynutí přesilové hry, jejíž část se přenášela ještě z konce první třetiny. Martin Kohout si dokonce vynutil při samostatném úniku faul, po němž sudí nařídil trestné střílení ve prospěch Energie. Kohout ale nenašel škvíru mezi Cikánkovými betony.

Chvíli na to však sudí vyloučil krátce po sobě dva hostující hráče a Energie se musela bránit ve dvojnásobném oslabení. Nakonec to však zvládla a sama si později nějaké přesilové minuty ještě zkusila. Osudný jí byl však opět závěr třetiny. V osmatřicáté minutě Švéd Johan Lorraine v samostatném úniku překonal Novotného velmi svižnou střelou.

Úvod závěrečné třetiny byl dosti divoký. Hrálo se hodně otevřeně a hra se přelévala ze strany na stranu. Žádné větší šance ale k vidění nebyly a Kladnu například nepomohla ani další početní výhoda. Poté dostali stejnou šanci také hosté, ale ani oni žádnou přesilovkovou branku nevymysleli. V závěru třetiny zase začali hosté chybovat a obrovskou šanci darovali například Matěji Pekrovi, který jí však využít nedokázal. Energii pak ale včas pomohla pětiminutová přesilová hra, která její hru zase stabilizovala. Kladno se tak až do konce zápasu už v podstatě jen bránilo.