HC Energie Karlovy Vary

Karlovarskou formu prověří omlazené Kladno

Karlovarskou Energii čeká v úterý další, v pořadí již třetí přípravný zápas. A vůbec poprvé proti celku z WSM ligy. V 17:00 se představí svěřenci trenéra Pešouta na kladenském ledě. Navážou energetici na poslední vydařené utkání s Litvínovem, nebo se bude radovat domácí Kladno?
Kde sledovat utkání: Online přenos

Připíše si Kladno první vítězství?

Kladenští hokejisté mají za sebou jedno přípravné klání, ve kterém podlehli pražské Slavii na jejím ledě poměrem 1:3. V úterý je tak čeká první zápas před svými diváky. I vzhledem k ambicím obou úterních soupeřů nepůjde jen o klasické přátelské klání, ale zejména o zmapování si svého rivala a velkého soupeře o postup do baráže o extraligu. Kladno výrazně obměnilio kádr, ve kterém nepokračují veteráni Burger, Tenkrát ani Ton. Kariéru se rozhodl ukončit také Ptáček. Rytíři půjdou do letošní sezony WSM ligy s omlazeným kádrem, ale stejnými ambicemi. A že to myslí středočeský klub s návratem mezi elitu vážně, o tom není pochyb. Hlavním trenérem Kladna se stal uznávaný stratég Miloslav Hořava, jemuž bude asistovat Pavel Patera. Asi největší hráčskou posilou je brankář Kopřiva, jenž se do mateřského klubu vrací ze slovenských Košic.

O utkání s trenérem Mariškou

Asistent trenéra Tomáš Mariška se zatím na detailní rozbor soupeře nesoustředí. „V této fázi je asi jedno s kým hrajeme. Chceme, abychom hráli proti kvalitnímu soupeři, který nás dobře prověří. Z našeho pohledu je jedno, jestli se jedná o prvoligové Kladno nebo extraligový Litvínov,“ říká Mariška na úvod.

Zápas na Kladně by měl nabídnou vyrovnaný duel dvou soupeřů, kteří by měli ve WSM lize plnit roli favoritů. „To asi ano, my jsme si pro přípravu záměrně vybrali kvalitní celky. Ty nás nejlépe prověří. Cílem utkání je, abychom si vyzkoušeli určité herní prvky, na kterých pracujeme. Chceme se maximálně zdokonalovat. Věnujeme se teď sami sobě a ne v jaké sestavě Kladno nastoupí,“ pokračuje.

Jinými slovy, mají trenéři jiné starosti než během mistrovské soutěže. „Ano nesledujeme protivníky a nepřipravujeme taktiku na konkrétní utkání. Prostě se věnujeme sami sobě,“ přidává asistent na lavičce HC Energie. Program tohoto týdne je jasný. „Trénujeme dvoufázově a k tomu v úterý a čtvrtek hrajeme přípravná utkání. Jsem zvědavý, jak se hráči s únavou poperou,“ přemýšlí nahlas kouč.

Někteří hráči mají zdravotní komplikace, ale během několika dní by měli být v pořadu. „Michal Vachovec měl zažívací problémy a dva týdny přípravy vynechal. Teď už normálně trénuje. Problémy s ramenem má Petr Stloukal, ale u něj by to také nemělo být nic vážného. Zatím se připravuje individuálně a do sestavy by měl být připraven naskočit během několika dní. Ostatní hráči jsou v pořádku a připravují se na start soutěže,“ dodal Tomáš Mariška na závěr.

Související články

Reportáž | út 15.8.2017

Energie se proti Rytířům neprosadila