Energie v generálce na ligu porazila Hradec, dvakrát skóroval Kaše

Zpočátku to na gólové hody zrovna nevypadalo, zápas plný vyloučení a spousta osobních soubojů, které u Jakuba Lauka přerostly i v pořádnou bitku. Energetici začali pálit až ve druhé třetině a pořádně to rozjeli až v té závěrečné, kdy soupeři nadělili hned tři branky. Díky tomu se jim podařilo v posledním přípravném zápase zvítězit a do začátku Tipsport extraligy tak hned půjdou s lepšími myšlenkami.
Příprava na sezonu, přát., pá 11.9.2020
Mountfield HK
4:1
0:0, 1:1, 3:0
Branky a nahrávky: 29. Kaše (Flek), 43. Beránek (Pulpán, Černoch), 54. Flek (Lauko), 59. Kaše – 34. Lev (Blain, Cingel).
Vyloučení: 12:11, navíc Lauko (KVA) 10 min. osobní trest - Blain (MHK), Hronek (MHK) 10 min. osobní trest.
Rozhodčí: Hucl, Valenta – Sedláček, Šimán
vyloučení12:11
využití3:1
diváci767
Karlovy Vary: Novotný – Šenkeřík, Weinhold – Mikyska, Rohan "A" – Pulpán "C", Zábranský – Graňák, Kotvan – Lauko, Kaše, Flek – Mikúš, Beránek, Koblasa – Černoch, Kohout, Redlich – Vildumetz, Zabloudil, Adámek
Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel "A", Zámorský – Hronek, Blain – Jank, Pavlík "A" – Šalda – Orsava, Cingel, Smoleňák "C" – Sklenář, Růžička, Klíma – Perret, Klíma, Lev – Chalupa, Koupal, Jergl

Kdo se v pátek těšil na přípravné utkání, byl spokojen, kdo na přátelské, byl zcela jistě hodně překvapen. Zápas od první minuty neměl s přátelským střetnutím nic společného. Hráči do sebe šli hlava nehlava, jeden tvrdý zákrok za druhým a hlavně samé vyloučení. Hned v sedmé minutě ale přišla nejzajímavější událost celého zápasu, po strkanici v obranném pásmu shodili rukavice Jakub Lauko a Kelly Klíma, předvedli regulérní bitku a fanoušci je řádně odměnili potleskem. Celá první třetina ale byla opravdu poznamenána častými tresty, týmy si nedokázaly vytvořit souvislejší tlak a ani nijak výrazné šance. Snad až na Jakuba Fleka, který při samostatném úniku trefil tyčku.

Druhá třetina se z hlediska předváděného výkonu nesla ve stejném stylu, až do osmé minuty, kdy došlo k dalšímu vyloučení na straně hostů. Domácí předvedli v přesilovce krásný ťukec, který zakončil střelou do odkryté sítě David Kaše, a navázal tak na střeleckou formu ze středečního utkání. Skóre se ale po chvilce opět měnilo, i Hradec využil svou přesilovou hru, Jakub Lev prostřelil Novotného z levého kruhu. Herní projev se následně trochu zlepšil a hráči se začali na hraní soustředit více jak na faulování, více branek to ale v prostřední části už nepřineslo.

Do poslední části šly Karlovy Vary jak jinak než v oslabení, tomu se ale ubránily a obratem následovala přesilová hra. Domácím stačilo na využití pět vteřin, Ondřej Beránek z blízkosti a velikého úhlu dokázal dostat puk za brankovou čáru a poslal Karlovy Vary opět do vedení. Karlovarští se cítili silní na puku a i nadále se tlačili do branky, vše jim ale vždy zhatilo vyloučení. Při jednom návratu z trestné lavice však ujel hradecké obraně Martin Weinhold, svůj únik na brankáře avšak neproměnil. Hradečtí nevyužili ani další početní výhodu, a tak opět skórovali energetici. Jakub Flek předvedl fenomenální sólovou akci a poslal domácí do dvoubrankového vedení. Minutu před koncem pak došlo k další lehce kuriózní situaci, kdy domácí v signalizované výhodě již prakticky odevzdávali puk, v tom se ale před brankou objevil zcela osamocený David Kaše a z otočky propálil brankáře mezi betony. Domácí tak generálku na Tipsport extraligu zvládli a zvítězili rozdílem tří branek.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme hlavně rádi, že jsme na závěr přípravy mohli hrát s takto kvalitním soupeřem. Hradec je podle mě kandidát mezi nejlepší čtyři týmy v extralize, výborně posílil, má opravdu kvalitní mužstvo. Jsme rádi, že jsme s nimi dokázali držet krok. Začátek zápasu patřil Hradci, kdy na nás vlétli a dostali nás pod veliký tlak, dohrávali nás. Bylo to hodně psychicky i fyzicky náročné. Naši hráči se ale dokázali oklepat a ustát ten začátek, pak jsme ale začali mnohem více hrát na puku a vytvářeli jsme si šance. Za vyrovnaného stavu se to zlomilo a jsem za to rád. Takovéhle vítězství určitě pomůže do dalšího tréninku.

David Kočí (Mountfield HK):Dvě třetiny jsem myslím nehráli špatné utkání, hodně jsme se tlačili dopředu, ale zapomněli jsem se jistit dozadu. Od druhé půlky utkání nás soupeř hodně přečísloval. Třetí třetinu jsme hráli již hodně na riziko a inkasovali jsme, musíme hrát lépe vzadu.