Energie zlomila sérii porážek! V prodloužení zdolala Pardubice

Karlovarské energetiky čekal s Pardubicemi veledůležitý souboj a gólově jej načali lépe, i když až ve druhé třetině. Dynamo během pěti minut třetí periody strhlo vedení na svou stranu, za hosty pak bleskově vyrovnal Gríger a při skóre 2:2 muselo rozhodovat prodloužení. To nakonec rozhodl ve prospěch Západočechů opět Dávid Gríger. Zelenobílým se tak podařilo zlomit černou sérii osmi proher.
Tipsport extraliga, 38. kolo, pá 25.1.2019
Pardubice
2:3p
0:0, 0:1, 2:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 46. Machala (Koffer, Ihnačák), 50. Ihnačák (Machala, Cardwell) – 34. Lapšanský (T. Rachůnek), 51. Gríger (Flek, T. Rachůnek), 63. Gríger (Plutnar).
diváci6509
Pardubice: Klouček – Budík, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Děrvuk, Holland – Hovorka, Poulíček, Rolinek – Machala, Ihnačák, Dušek – L. Horký, Mandát, Perret – Koffer, Marosz, Voženílek
Karlovy Vary: F. Novotný – Plutnar, Šenkeřík, M. Rohan, Sičák, Podlipnik, Kozák, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek - J. Černý, R. Vlach, O. Beránek - Lapšanský, Skuhravý, Kohout - Stloukal, Balán, Gorčík

Karlovy Vary byly v prvních střídání nebezpečnější a vedoucí branku mohl vsítit unikající Beránek, ale na Kloučka si nepřišel. Dynamo postupně převzalo iniciativu a první velkou šanci zahodil v přesilovce Ihnačák. Energie pak zahodila další brejk, tentokrát neuspěl Lapšanský, ale více práce měl nadále karlovarský Novotný. Nejvíc práce mu nadělala bekhendová střela Horkého. V závěru třetiny Klouček v poslední chvíli zastavil před čárou odraženou střelu Balána.

Utkání plný pozoruhodných momentů pokračoval i po pauze. V přesilovce nebezpečně tečoval kotouč Flek, poté neproměnil přečíslení Perret, který mířil vedle. Gólem neskončila ani velká šance Cardwell, který zůstal osamocený před Novotným. Na gól se čekalo až do 34. minuty, kdy se při hře čtyři na čtyři trefil přesně pod horní tyč Adam Lapšanský. Další ránu mohl domácím zasadit Rachůnek, jenže v úniku mířil nad branku.

TM 0

Hned po nástupu do třetí třetiny se hodně zapotil Klouček, když v krátkém sledu vylapal šance Plutnara a Rachůnka po přečíslení. Jednogólové manko následně ve 46. minutě smazal Ondřej Machala, který bekhendem procedil puk do sítě. Domácí ožili a další tutovku spálili Horký s Perretem, který dokonce minul prázdnou branku. Gólem skončila až přesilovková dorážka Briana Ihnačáka. Radost ale domácím vydržela jen 42 vteřin, pak znovu srovnal Dávid Gríger.

Dramatická podívaná pokračovala, ale oba týmy začaly mnohem lépe bránit a šancí výrazně ubylo. V závěru třetí třetiny mohl rozhodnout Cardwell, jenže nesrovnal si puk ideálně na hokejku. Zápas tak dospěl do prodloužení, které rozhodl ve třetí minutě Dávid Gríger.

Ladislav Lubina (Pardubice): Jak nám první formace utkání začala, tak se první polovinu odvíjelo. První třetina byla z naší strany špatná, druhá ještě horší, bylo to od nás mdlé a nedařilo se mi tým probudit. Ve třetí třetině jsme se trochu zvedli, podařilo se nám výsledek otočit, ale krátce poté jsme kvůli nedisciplinovanosti inkasovali na 2:2. V nastavení měl soupeř pět vteřin puk a dal nám gól, takže co více k tomu dodat?

Tomáš Mariška (K. Vary): Pro nás to bylo po té nepříznivé sérii velmi těžké utkání, nenacházeli jsme se v ideálním rozpoložení, což se ukázalo i v neproměňování šancí. Je to pro nás do dalšího vývoje sezony nesmírně cenné vítězství, byť za dva body. Jsem rád, že jsme to týmovým a obětavým výkonem, podpořeným výborným gólmanem, zlomili.