Energie ztratila dvoubrankové vedení a zůstala bez bodu

Do zápasu s Kometou vstoupila Energie dobře, první perioda byla vyrovnaná a diváci se nedočkali žádného gólu. Ve druhém dějství se energetici díky své aktivitě prosadili hned dvakrát. V závěrečné přestřelce však domácí tahali za kratší konec, čtyřikrát inkasovali a ve třetím utkání v řadě odešli poraženi.
Tipsport extraliga, 6. kolo, út 1.10.2019, KV Arena
Kometa Brno
3:4
0:0, 2:0, 1:4
Branky a nahrávky: 32. Koblasa (Vondráček, Gríger), 39. Raška I (O. Beránek), 54. Beránek – 45. Lev (Pyrochta), 50. Plekanec (Plášek ml., L. Horký), 51. P. Holík (Zaťovič), 57. Horký (O. Němec, Plekanec).
diváci3139
Karlovy Vary: F. Novotný – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, Kubka – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – T. Mikúš, Raška I, O. Beránek – Gorčík, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.
Kometa Brno: Vejmelka – Baranka, O. Němec (A), Pyrochta, Štencel, Malec, Bartejs, Svozil – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller – Hruška, Plekanec (A), L. Horký – Orsava, Lev, Jenyš – Plášek ml., Kusko, P. Kratochvíl.

Karlovarští vstoupili do úvodní třetiny velmi aktivně. Ihned po vhazování se usadili v útočné třetině a hledali recept Vejmelku. Jejich aktivitu utlumilo až vyloučení Beránka po dvou minutách. V početní převaze si Kometa vytvořila několik velkých šancí, jednu z prvních měl na hokejce Mueller. Následně před prázdnou bránu se pokoušel puk doklepnout Jakub Lev. Následovala přesilová hra na druhé straně. První formace Západočechů soupeři zatopila v útočném pásmu, když si Rachůnek našel dobře postaveného Fleka, který nabil před bránu na Grígera, jemu se z těsné blízkosti nepodařilo prosadit. Slovenský útočník měl na své holi několik pokusů, kotouč však nezvedl nad beton. Ihned po návratu Plekance si Karlovy Vary zahrály další přesilovou hru. Ta začala pro domácí znovu velmi dobře, energie se dlouho držela před Vejmelkou a snažila se jej prostřelit, brankář Komety zůstal stoprocentní. Aktivita karlovarského mužstva neutichla ani po návratu Brna do plného počtu, domácí však trápila koncovka. To Kometa se i do střeleckých pokusů dostávala těžce. Před přestávkou to zkoušel alespoň Plašek, pálil z těsné blízkosti, kotouč se ještě snažil dorazit Plekanec, ale karlovarský brankář změnu skóre nepovolil.

V začátku druhé periody se Energie projevovala stále aktivněji. Minutu po vhazování se do šance dostal Jakub Flek, kotouč za záda Vejmelky ale nedostal. Energie si připravila množství akcí, gólově však neskončily. Například ve 27. minutě se střelecky prosadit snažil Martin Kohout, na gólmana Komety ale prudkou střelou nevyzrál. Následně si trest šel odsedět Rachůnek. Během přesilové hry se Brno těžko dostávalo do útočné třetiny a Novotný neměl s pobytem hostů v útočné třetině příliš práce. Skóre otevřel až ve 32. minutě Petr Koblasa, který svižnou střelou vymetl pavučiny ve Vejmelkově bráně. Energetiky první gól nabudil a pokoušeli se o navýšení náskoku a hra se začala přelévat z jednoho konce na druhý. Po chybné přihrávce v obranném pásmu Brna ve 39. minutě se u puku objevil Beránek, který si vyhlédl najíždějícího Adama Rašku a trefil horní roh brněnské branky. Do šaten se odcházelo za stavu 2:0.

Karlovarští do třetí části nastoupili s defenzivnějším pojetím hry a Kometa měla zpočátku problém s přechodem do útočného pásma. Taktika Varů poprvé selhala ve 45. minutě. Kometa se usadila v útočné třetině, Pyrochta sice brankáře Karlových Varů nepřekonal, ale následná střela z mezikruží z hole Jakuba Lva už síťku rozhýbala. Domácí se přesto nepřestávali snažit, a když na trestnou lavici usedl Stanislav Svozil, měli asi nejblíže třem bodům. Skvělý Vejmelka však při velkém tlaku podržel svůj tým a umožnil divoké věci příští. V 50. minutě se totiž Kometa radovala z vyrovnání, když střelu od modré čáry v předbrankovém prostoru tečoval Tomáš Plekanec. Novotný se nestačil ani oklepat a už lovil další puk ve své brance po střele Petra Holíka. Hosté tak otočili skóre z 2:0 na 2:3. Tak jednoduché to ale mít neměli. Šest minut před závěrečnou sirénou se střelecky prosadil Ondřej Beránek a začínalo se znovu od nuly.

Za vyrovnaného stavu se pomalu začaly vkrádat myšlenky na možnou dělbu bodů. Nečekanou přítrž jim v 57. minutě učinil, Luboš Horký, který domácí beky zaskočil svou rychlostí a poslal kotouč pod pravou ruku karlovarského brankáře. Domácí znovu potřebovali vyrovnat a šanci jim dvě minuty před koncem dalo vyloučení Holíka. Jenže Brňané ustáli i následnou hru ve čtyřech proti šesti a především díky skvělé efektivitě ve třetí třetině si odvezli plný počet bodů.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): V posledních zápasech se nám nedařily vstupy do utkání. Na to jsme se snažili připravit. Myslím si, že se nám to povedlo. Byli jsme aktivnější a donutili jsme soupeře k chybám a faulům. Podařilo se nám ve druhé třetině překonat obranu v čele s gólmanem, která dva předchozí zápasy nedostala žádný gól. To je velmi pozitivní. Mrzí mě, že se soupeř dvěma šťastnými góly dostal zpátky do hry. I když jsme do utkání dokázali následně vrátit, tak jsme zápas nedokázali dotáhnout do remízy a rvát se o body. V posledních dvou minutách jsme to ještě zkoušeli. Šance jsme měli i za stavu 2:0, kdy jsme mohli odskočit na větší rozdíl. Byli jsme bohužel méně šťastným mužstvem, a byť jsme body neměli daleko, tak je nakonec nemáme.

Petr Fiala (HC Kometa Brno): Dvě třetiny jsme nechtěli hrát tak, jak jsme hráli. Neměli jsme pohyb. Domácí nehráli takový zápas, jako byl v televizi s Plzní. Byli lepším mužstvem a hráli nebezpečně přesilové hry, ve kterých si vytvořili mnoho šancí. Díky Karlu Vejmelkovi bylo skóre po první třetině 0:0. Náš výkon se nezlepšil ani ve druhé části, byl stejný jako ve třetině první. Až snižovací gól na 2:1 nás trošku nakopl. Domácí znejistili, čehož jsme využili k rychlému obratu. Zdálo se, že si mužstva body rozdělí, ale pěknou akcí jsme rozhodli v náš prospěch. Pod závěrečným tlakem se Energii nepodařilo využít přesilovou hru, navíc bez brankáře. Pro domácí je to hodně kruté. Pro nás, hlavně poté, jak jsme sehráli dvě třetiny, je výsledek fantastický.