Energie ztratila dvoubrankový náskok, Dynamo výbornou třetí třetinou vybojovalo tři body

Karlovarští v rámci předehrávky 38. kola svedli souboj s Pardubicemi. Utkání se pro domácí vyvíjelo velmi dobře, po třech minutách hry už vedli 2:0. Hosté se ale na přelomu poloviny zápasu začali zvedat a obrátili na 4:3. S tím už navzdory nátlaku nedokázali energetici nic udělat, a připisují si tak druhou prohru v řadě.
Tipsport extraliga, 38 (O2), čt 21.1.2021
Pardubice
3:4
2:0, 1:2, 0:2
Branky a nahrávky: 2. O. Beránek (Skuhravý, Vondráček), 3. Koblasa (Zábranský, Pulpán), 24. Kohout (Skuhravý) – 22. Paulovič (L. Horký, Bučko), 32. Ďaloga (Kusý, Nakládal), 41. Camara (O. Roman), 44. Camara (O. Roman, Kusý)
vhazování27:23
Karlovy Vary: F. Novotný – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – T. Rachůnek, T. Mikúš, Flek – Vondráček, Skuhravý (C), O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Hladonik, Šik
Pardubice: Klouček – Ďaloga, Nakládal (C), Mikuš, Bučko, J. Kolář (A), Hrádek, J. Zdráhal – Kusý, O. Roman, Camara – Paulovič, R. Kousal, L. Horký – Rohlík, Poulíček (A), Blümel – Machala, Matýs, Zeman

Poslední dvě utkání se Karlovarští trápili v první třetině, kdy inkasovali jako první. Tentokrát energetici na led vlétli ve velkém tempu, kterému hosté nestíhali. Už po necelých dvou minutách hry poslal Václav Skuhravý kotouč před bránu na volného Ondřeje Beránka, pro nějž už nebyl problém nasměrovat kotouč za Kloučkova záda. Hned na to se podobnou akcí prosadila i další domácí lajna, střela Libora Zábranského se od pardubického gólmana odrazila přímo k Petru Koblasovi, který pouze doklepl do odkryté klece. Energetici se tak velice rychle dostali do herní pohody a hru měli pod svou taktovkou. Zhruba v polovině třetiny se hosté začali zvedat a Novotný si připsal několik důležitých zákroků. Západočeši byli velmi nebezpeční hlavně v přesilovkách. Když se opakovala akce jako u předchozích gólů, mohl skórovat Tomáš Mikúš, jenže při pokusu o střelu promáchl.

Vstup do druhé dvacetiminutovky vyšel protentokrát Dynamu, kdy se jim podařilo vsítit kontaktní branku. Matěj Paulovič si sjel s kotoučem do levého kruhu, odkud nejprve trefil připraveného domácího obránce, po následném odrazu už se však nemýlil. Radost ovšem Pardubickým dlouho nevydržela. V přesilovce vyslal Václav Skuhravý zpoza kruhů přihrávku do předbrankového prostoru na Martina Kohouta, který prostřelením Kloučka poslal Energii znovu do dvoubrankového vedení. Poté se pokračovalo v aktivním hokeji na obou stranách. Na přelomu poloviny zápasu vystartovali hosté v přečíslení tři na jednoho a přihrávku Denise Kusého zúročil v branku Marek Ďaloga. Poté už se nic závažného nestalo.

Lepší vstup do závěrečné třetiny si Dynamo ani nemohlo přát. Odehrálo se 27 vteřin a už bylo srovnáno. Ondřej Roman dokázal zpoza karlovarské klece propašovat puk až na před Novotným stojícího Anthonyho Camaru, který zblízka poslal puk mezi betony domácího brankáře. A během tří minut se stejné duo prosadilo znovu, obrat dokonal po stahovačce k levé tyči opět Anthony Camara. Energetici tlačili, ale nic jim nevycházelo podle představ. Hru měli pod kontrolou Pardubičtí a také díky brankáři Milanu Kloučkovi se jim dařilo odrážet všechny útoky. Nakonec hosté svůj hubený náskok udrželi až do konce a upevnili si sedmé místo v tabulce.