HC Energie Karlovy Vary

Energii stačila na poražení Sparty jediná branka a slaví postup do play-off

V sobotním utkání přivítali junioři na domácím ledě pražskou Spartu. K pokoření celku z hlavního města stačila svěřencům Václava Eismanna jediná branka, kterou obstaral kapitán Vít Jiskra (na snímku). Lví podíl na cenném skalpu měl rovněž gólman Adam Horák, jenž udržel čisté konto. Získané tři body posunuly energetiky na první místo v tabulce skupiny A a zároveň již nyní získali jistotu postupu do play-off!
DHL Superpohár, 7. kolo, so 29.2.2020
Karlovy Vary
Sparta
1:0
1:0, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 8. Jiskra (Křehlík).
Rozhodčí: Jakub Šindel – Tomáš Gerát, Pavel Sedláček
vyloučení1:4
využití0:0
oslabení0:0
střely na branku25:24
zblokované střely0:0
diváci158
Karlovy Vary: Horák (Hamrla) – Benda, Kořán, Tureček, Stejskal, Cestr – Záruba, Křehlík (A), Jiskra (C), Rymon, Adámek, Černý (A), Rozhon, Křemen, Novotný, Bačo, Seidler, Šik, Konášek
Sparta: Cichoň (Mičán) – Prchal (C), Bláha, Poizl, Havlín, Tomek, Klodner, Fiala – Slavíček (A), Konečný, Routa, Vitouch, Arnošt (A), Klimo, Čermák, Čech, Kulhánek, Krchňák, Kuracina

Komentář k utkání

Ačkoliv úvodní buly dopadlo lépe pro Energii, puku se náhle zmocnila Sparta a nechtěla k němu pouštět domácí tým. To se odrazilo i od první šance, o kterou se pokusil David Vitouch. Střela měla namířeno jen vedle brankoviště. Na chvíli se kotouč objevil u Adama Křemena. Ten se snažil dostat se do úniku, ale pražská obrana byla rychlejší. V osmé minutě se již karlovarští junioři mohli radovat. Zmatku v pravém kruhu využil skvěle Vít Jiskra, který se z davu hráčů utrhl a střelou tak překvapil pražského gólmana Oldřicha Cichoňe. Tahle branka nakopla energetiky a ke kotouči se dostávali více. V desáté minutě šel poprvé na trestnou lavici Šik. Karlovarský brankář Adam Horák skvěle podržel tým při několika šancích soupeře. Po odpykání trestu se hned Otakar Šik řítil na hostující gólmana, avšak jeho střela jen proletěla kolem tyčky. Puk vysoko nad branku poslal na druhé straně Dominik Arnošt. Tři minuty před koncem, se dveře trestné lavice otevřely i na straně Sparty. Ve hře pět na čtyři vyslal ránu od modré čáry David Tureček,jenže ta se pouze odrazila od betonů.

Ve druhé části si kotouč ihned převzala Sparta. Po nepřesné přihrávce pražských juniorů se puku zmocnil Adam Křemen. Dělovka, kterou vyslal, projela jen kolem brankoviště. Ve dvacáté čtvrté minutě Energie nevyužila přesilovou hru. I přes nespočet pokusů byl Oldřich Cichoň pevný jak skála. O minutu později vystřelil značně viditelný Adam Křemen, černá guma ale pouze rozezněla pravý roh branky. V domácím brankovišti se předvedl Adam Horák, který skvěle chytil letící puk Davida Vitoucha od modré čáry. Další střela, která skončila ve sparťanské lapačce, byla opět od Adama Křemena. Následovala série nepřesných pokusů jak na domácí, tak na hostující straně. Ve třicáté páté minutě si šel na trestnou lavici pobýt Tomáš Kulhánek. Ani tentokrát Vary neskórovaly, přestože gólmana Prahy nenechaly v klidu. Po trestu se hra otočila a napilno měl Adam Horák. Jednu z posledních větších šancí před koncem třetiny měl útočník Dominik Arnošt. Puk se pouze odrazil od betonů.

Hra ve třetí dvacetiminutovce se přelévala ze strany na stranu. Nejdříve v lapačce přistál puk od Vítka Bendy, hned na to na druhé straně zastavil Adam Horák kotouč z hole Tomáše Tomka. Pár minut měli kotouč na hokejce sparťané, než se ho zmocnil Václav Stejskal. Ten se rozjel na branku, pražská obrana ho však zastavila dříve, než stačil vystřelit. V ochranné síti potom přistál pokus Tomáše Křehlíka. V padesáté minutě už to vypadalo, že Sparta vyrovná. Klodnerova dělovka ale jen škrtla o Horákovy betony. Pět minut před koncem, si pražský celek vzal oddechový čas. Když se o minutu později nepovedla Havlínova střela, na kterou hbitě zareagoval Adam Horák, odvolala Sparta z branky Oldřicha Cichoňe. Už to vypadalo, že se Energie bude radovat z druhého gólu, jenže Jan Klodner, který hájil brankoviště, ho nakonec uhájil před Adamem Křemenem. Poslední dvě minuty před koncem stihla Sparta naposledy otevřít dveře trestné lavice, na kterou šel David Vitouch. Opětovné odvolání brankáře přesto nepomohlo.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): “V první řadě bych chtěl vyjádřit kompliment směrem k našim hráčům, protože dnes porazili Spartu v podstatě nejsilnější možné sestavě. Předvedli jsme skvělý týmový výkon proti soupeři, který má na juniorskou soutěž opravdu mimořádnou kvalitu a dnešního vítězství si velice vážíme.”

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): “Hodnotí se to samozřejmě těžko. Vypracovali jsme si jenom jednu vyloženou šanci za celých šedesát minut, a to čtyři minuty před koncem. To už se potom těžko dává gól. Když nedáme branku, tak nemůžeme vyhrát.”

Fotogalerie