Gólová kanonáda ve třetí třetině přinesla juniorům další body

Energie do šestého utkání sezony vstoupila pravou nohou. Ihned v první třetině se Karlovarští střelecky prosadili, díky gólu Konáška. Ve druhé periodě přidali energetici další dvě branky, o které se zasloužili Křehlík a Křemen. Ve třetí třetině se strhla gólová kanonáda. Junioři přidali dalších pět gólů. V samotném závěru Litvínov jen kosmeticky upravil skóre na konečných 8:1 pro Karlovy Vary.
Turnaj O Pohár DHL, 6. kolo, so 21.9.2019, KV Arena
8:1
1:0, 2:0, 5:1
Branky a nahrávky: 10. Konášek (Šťastný), 27. Křehlík (Křemen, Jiskra), 30. Černý, 41. Jiskra (Křemen, Křehlík), 45. Adámek (Záruba, Kořán), 45. Seidler (Šťastný, Konášek), 49. Konášek (Záruba, Rozhon), 57. Šťastný (Konášek, Cestr) – 59. Svoboda (Limanovský, Baláž).
Rozhodčí: Šindel – Pešek, Jelínek
vyloučení3:4
využití1:0
oslabení1:0
střely na branku55:26
diváci83
Karlovy Vary: Horák – Benda, Tureček "A", Kořán, Mikulec, Stejskal, Cestr, Pohanka – Křehlík "A", Jiskra "C", Křemen – Adámek, Černý, Bačo – Záruba, Rozhon, Konášek – Šťastný, Seidler.
Litvínov: Zelenka – Háva, Kroupa, Baláž, Miškovič, Jonák – Jouza, Bartoš, Dufek "C", Kysela "A", Jindra, Stehlík, Šarlinger, Limanovský, Fišer, Nikl – Kovačič, Svoboda.

První třetina začala pro Karlovarské výborně. Domácí se hrnuli z jednoho útoku do druhého. Litvínov byl důstojný soupeř, který se prezentoval výraznou hrou do těla a energetici si ze zápasu odnesli mnoho modřin. Do šancí se střídavě dostal také Litvínov, ale nebezpečné střely to nebyly. V sedmé minutě přišlo vyloučení na straně litvínovských hráčů, když se hákováním provinil Kroupa. Hosté si ve vlastním oslabení dokázali vytvořit velkou šanci, když Karlovy Vary chybovaly ve středním pásmu,ale první početní výhodu se Energii podařilo ustát. Když se domácí usadili ve třetině hostů, dlouho hledali recept na Zelenku. Prvním kuchařem, kterému se čase 9:20 podařilo smíchat správné suroviny byl Marek Konášek, jenž po střele Šťastného dorazil puk za záda hostujícího brankáře. Tím ale gólová radost pro první třetinu byla ukončena. Na druhé straně se později k šanci dostal Ondřej Baláž, jenže střelou od domácí střídačky nijak nepřekvapil Horáka v brankoviště. Výborný výkon brankáře Energie, který úspěšně likvidoval jednu střelu za druhou. Ve 14. minutě se energetici opět usadili v útočné třetině a znovu se pokoušeli uspět, ale Zelenka jejich tlak ustál. Dvě minuty poté se nadvakrát snažil prosadil Tureček, ale ani oni proti maskovanému muži v brance hostí neuspěl. Následnou šanci měl na svých čepelích Litvínov. Jindra spolu s Kyselou ujeli do přečíslení, konečnou střelu si však Horák opět pohlídal. V 17. minutě si Energie ještě vyzkoušela oslabení, které statečně ustála. Úvodní perioda se dohrála v poklidnějším režimu.

Ihned po druhém úvodním vhazování se do velké šance dostal Adam Křemen, který ujel litvínovské obraně, ale v koncovce na Zelenku nevyzrál. Přes tři minuty se energetikům podařilo hru držet v útočném, nebo ve středním pásmu a Litvínov to měl k Horákovi hodně daleko. Ve 25. minutě si připsal domácí brankář větší zákrok druhé třetiny, když se štěstím pochytal dělovku Dufka z kruhu. Energie se dále tlačila do pásma hostů, z čehož nakonec vyústil také další gól domácích. Tentokrát se o něj zasloužil Tomáš Křehlík střelou z předbrankového prostoru. Po radosti domácích se do úniku dostal Stejskal se Svobodou, Horák střelu tělem vyrazil. Ve 29. minutě usedl na trestnou lavici Róbert Bačo. Karlovarským hra ve čtyřech ovšem nijak nevadila. Daniel Černý ujel bekům z Litvínova a ve vlastním oslabení přidal třetí branku energetiků. Litvínov nadále bojoval. Pozornost Horáka vyzkoušel Svoboda, následně Fišer, ale gólman Karlových Varů byl pozorný. Litvínov hrál důrazně, za což si Limanovský zasloužil dvě minuty odpočinku na trestné lavici. V přesilové hře se domácím gólově nezadařilo. Ačkoli se Energie zabydlela v útočném pásmu, všechny střely zlikvidoval Zelenka. Hrála se 38. minuta a Seidler vzal všechnu zodpovědnost na sebe a snažil se z těsné blízkosti propasírovat puk za záda hostujícího brankáře, to se mu ale nepovedlo. Karlovarští byli ve druhé periodě velmi aktivní a Litvínov měl s hrou Karlových Varů problém. Do kabin se po odcházelo za stavu 3:0.

Do třetí části nastoupil Litvínov s neuvěřitelnou vervou. Dohrával osobní souboje, co mu nohy a ruce stačily, ale Energie byla přeci jen o krok lepší. Odehrána nebyla ještě ani minuta ze třetí třetina a po střetu zůstat na ledě ležet Adam Křemen, ovšem než ke střetu došlo, stačil nahrát na Víta Jiskru, který střelou z levého kruhu prostřelil vše, včetně Zelenky. Početnější množství šancí měli jasně domácí. Jejich tlak jim také přinesl své ovoce. Ve 44. minutě usedl na trestnou lavici Háva. Energetikům stačilo 25 vteřin z přesilové hry a Lukáš Adámek dorazil odraženou střelu Záruby do branky hostů. Po další půl minutě se domácí radovali znovu. Sebastian Seidler střelou z dobré pozice navýšil skóre na 6:0. Litvínov otevřel hru a energetici se několikrát dostali do přečíslení, která k jejich smůle zůstala nevyužita. Ve 49. minutě se Karlovy Vary znovu zabydlely ve třetině hostů a hledaly další recept na brankáře Litvínova. V mezikruží se ke kotouči dostal Marek Konásek a jednoduchou střelou přidal již sedmý gól domácích. Další akce byla opět na hokejkách Energie. Křemen nabil na Zárubu, který o milimetry minul hostující brankoviště. Zhruba čtyři minuty zbývaly do konce utkání a Jindra vzal zodpovědnost na sebe a střelou z blízkosti se marně pokusil překonat Horáka. 56:49 a Energie přidala svou poslední branku. Patrik Šťastný po nabití od Konáška dokonal gólovou kanonádu Karlových Varů. Minutu a deset vteřin před koncem se o konečné skóre postaral Přemysl Svoboda, jenž střelou ke vzdálenější tyči zabránil Horákovi v čistém kontě.

Václav Eismann: Chtěl bych mužstvo pochválit za tvorbu šancí v tomto zápase a také za to, že jsme poměrně rychle dokázali přepínat z útoku do obrany a naopak. Nyní musím říct něco, co není při výsledku 8:1 tak obvyklé. Myslím si, že na to, kolik příležitostí jsme si vypracovali, tak výsledek měl být výraznější. Samotná realizace koncovky zapříčinila bylo to, co zapříčinilo, že, teď možná trochu nepokorně řeknu, bylo nakonec jen 8:1. Přípravná fáze byla v pořádku, ale realizace nikoliv. A na tom musíme zapracovat dál.

Radek Mrázek:Z naší strany velký chaos a mrzí mě, že jsme nepomohli brankáři Ondřeji Zelenkovi, pro kterého to byl první zápase.