Hokejistky prohrály v Pardubicích, postup se jim vzdaluje

Ženy: HC Pardubice – HC Energie 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
HC Energie – HC Roudnice n. L. 12:2 (6:0, 4:1, 2:1)
Ani třetí z celků ze skupiny A nedokázaly v rámci prolínací baráže karlovarské hokejistky porazit, a zůstávají tak na čtvrtém, nepostupovém místě. V Pardubicích přitom přes neúplnou sestavu nesehrály špatné utkání, chyběl jim však větší důraz v zakončení. Náladu si spravily o den později vysokým domácím vítězstvím nad poslední Roudnicí.
Liga žen - skupina B, n6, so 31.1.2009, Duhová aréna
Pardubice
4:1
1:1, 0:0, 3:0
Branky a nahrávky: Fričová (Hajdová). Vyloučení: 5:2. Bez využití. Zásahy brankářek: Klusoňová – Lukešová 31:30. Průběh utkání: 0:1, 4:0.
Karlovy Vary: Lukešová – I.Kotrbáčková, Wadowská, Hornová, Vitochová - Brotánková, Bauerová, Mašková - Fričová, Lédlová, Hajdová – Pecinová, Vylíčilová, Frková - Tumpachová, Brichová

K důležitému utkání v boji o postup do skupiny A zajížděly Dračice do Pardubic oslabené o několik nemocných hráček. Vstup do utkání měly přesto a ve 4. minutě se brankou Fričové ujaly vedení. Domácí v šesté minutě vyrovnaly a pak na ledě následoval urputný boj, ve kterém předváděly dobré výkony obě brankářky. Dračicím chyběla v několika případech důslednost před brankou a trochu hokejového štěstí. Se svým soupeřem držely krok 42 minut.

Ve 43. minutě hráčky Pardubic během půl minuty vstřelily dvě branky a prakticky rozhodly o výsledku utkání. Dračice již nenašly síly na zvrat, naopak inkasovaly ještě v 56. minutě.

Jaroslav Kliment: V zápase jsme začali dobře, vedli jsme, ale vedení se nám nepodařilo udržet a brzo jsme inkasovali. Ve druhé třetině jsme měli více ze hry, ale nepodařilo se nám docílit branky. Ve třetí části nás soupeř přehrál.