Junioři nestačili na Hradec a ztížili si boj o postupovou čtyřku

Přes poměrně slušný vstup do zápasu nenašli junioři recept na hru hradeckých mladíků a nedokázali vyzrát na Filipa Tučka. V polovině první třetiny naopak během sedmdesáti tří sekund třikrát inkasovali. Ve druhé třetině se sice díky střelám Víta Záhejského a Jakuba Vogela dostali na dostřel dvou gólů, ale hradečtí mladíci měli hru pevně v rukou a svůj náskok si vzít nenechali.
DHL Extraliga juniorů, 24. kolo, so 18.11.2023, Karlovy Vary, KV Arena
Mountfield HK
3:10
0:3, 3:4, 0:3
Branky a nahrávky: 31:27 Záhejský (Čihař; 5/5), 34:18 Záhejský (5/5), 35:16 Vogel (5/5) – 09:22 Matašovský (A. Novotný, Havlíček; 5/5), 09:44 Prášek (M. Beneš, M. Beneš; 5/5), 10:35 Hrdlička (Vencl; 5/5), 26:04 M. Beneš (A. Novotný, Dommers; 5/5), 32:38 Dommers (Aschenbrenner, Matašovský; 5/5), 36:36 M. Beneš (A. Novotný, Černý; 5/4), 38:46 Prášek (M. Beneš; 5/5), 44:03 Aschenbrenner (Pavelka ; 5/5), 46:20 Hora (Bezpalec; 5/4), 53:40 Mach (Aschenbrenner; 5/5). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Maňák, Figer. Diváci: 86. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. Střely na branku: 27:48. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 3:5, 3:10.
diváci86
HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (27. Pavlovic) – Anton, Zolnaj, Postl, Beran, Dorot, Vogel, Holejšovský – M. Novotný, Galnor, Pastor, Šlechta, Čihař, Vojáček, Zeman, Steklý, Záhejský, Varvařovský, Šilhan, Váňa.
Mountfield HK: Tuček – Bezpalec, Pavelka , Havlíček, Aschenbrenner, Pavič, Fiala, Černý – Jón, A. Novotný, M. Beneš, Matašovský, Dommers, Hrdlička, Mach, Zámečník, M. Beneš, Hora, Vencl, Prášek.

Dnešní duel byl hodně důležitý pro oba týmy a to bylo vidět i na ledě. Hráči Mountfieldu se drželi svých soupeřů jako klíšťata a svým napadáním jim znemožňovali nejen se usadit na kotouči, ale hlavně založit útočnou akci. Velkou šanci vytvořili Vojtech Steklý a Jakub Vogel, ale chyběl jim parťák před brankou, kde si na kotouč počíhal pouze jeden z hradeckých mladíků. Na karlovarskou branku se na oplátku vypravil Jakub Aschenbrenner, ale narazil na Adama Ebenstreita. Akci Davida Varvařovského hned u jejího zrodu stopl Jakub Aschenbrenner. V deváté minutě nejprve Vojtěch Steklý nabil do jízdy Vojtěchovi Čihařovi, ale toho bráníci hráči obklíčili a zahnali až k mantinelu. Chvilku na to nahození Petra Vojáčka od modré zadunělo o betony Filipa Tučka.

Po zakázaném uvolnění Energie střelou z kruhu poslal kotouč do rohu karlovarské branky Marek Matašovský. Po dvaceti dvou sekundách kotouč těsné blízkosti kolem tyčky dostal do branky Jaroslav Prášek a neuplynula ani minuta a třetí gól Hradce přidal Petr Hrdlička. Hradečtí se po vstřelených brankách dostali na koně a energetiky pouštěli do šancí ještě méně. V sedmnácté minutě se k hradecké brance přihnal Matěj Novotný, ale jeho střela proletěla kolem ní. Chvíli poté přesilovkovou kombinaci zakončoval Jakub Galnor, ale narazil pouze na betony Filipa Tučka.

V úvodu druhé třetiny zahrozil Robert Šlechta, ale postrádal u branky parťáka na dorážku. Další rychlý útok předvedl Matěj Novotný, ale nenašel mezeru u bližší tyčky. Další velkou šanci měl Jakub Vogel. Po jeho střele skončil kotouč před odkrytou brankou, ale i tentokrát tam žádný z energetiků nebyl připraven na dorážku. To však nebyl chvíli poté problém pro hradecké hráče. I přestože u tyčky odražený kotouč zblokoval Jakub Vogel, tak na několikátý pokus ho Michal Beneš do branky dostal - 0:4.

Po tomto gólu přenechal Adam Ebenstreit své místo Matěji Pavlovicovi. Následně šli energetici do útoku, ale opět narazili na připraveného Filipa Tučka. V čase 31:27 vyrazil ze svého pásma Vít Záhejský, který si od jednoho z hradeckých převzal kotouč a svůj nájezd zakončil přesnou trefou - 1:4. Netrvalo však dlouho a pálil Valdis Dommers. Náskok Hradce stáhl v čase 34:18 opět Vít Záhejský, který vyjel s kotoučem zpoza branky a obklíčen soupeři to vzal na sebe a z kruhu poslal kotouč za Tučkova záda - 2:5.

Vzápětí se energetici radovali znovu, když se kousek od modré rozmáchl Jakub Vogel a poslal kotouč přímo do branky - 3:5. Jenomže vzápětí početní výhodu využil Michal Beneš, který zůstal nehlídán v mezikruží - 3:6. Ve třicáté deváté minutě to vypadalo, že se Ondřeji Dorotovi a Matyáši Váňovi společně s Matějem Pavlovicem podařilo zastavit akci hradeckých mladíků, jenomže kotouč skončil nakonec vedle branky a odtud ho do ní kolem tyčky prostrčil Jaroslav Prášek - 3:7.

V poslední části zápasu hned v úvodu zahrozil Matyáš Váňa. Z branky se však nakonec opět radovali junioři Mountfieldu, když Jakub Aschenbrenner z pozice nad kruhy poslal kotouč ke vzdálenější tyčce - 3:8. Pár sekund před jejím vypršením využil početní výhodu Tomáš Hora. Krátce na to zastavil pozorný Matěj Pavlovic svými betony střelu Petra Hrdličky. Nadějně vypadala akce Vojtěcha Steklého a Vojtěcha Čihaře, jenže toho těsně před zakončením obklíčili tři hradečtí hráči a tak jeho střela neměla potřebnou sílu a skončila na Tučkových betonech

Po polovině třetiny měli energetici k dispozici dvojitou početní výhodu. Během ní jim upláchl Michal Beneš a hnal se na Matěje Pavlovice. Ten však předvedl výborný zákrok a nájezd hradeckého snipera zastavil. O chvíli později uspěl s dorážkou Marek Mach - 3:10. V padesáté deváté minutě prokličkoval k hradecké brance Ondřej Postl, ale vzápětí byl obklopen několika soupeři a tak se k zakončení nedostal. Junioři Mountfieldu díky získaným bodům oživili svou naději na postup do první čtyřky, zatímco energetici si postup trochu zdramatizovali. Do konce základní části zbývají už pouze čtyři zápasy a tak bude záležet na každém získaném bodu a možná i na každém gólu.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary):

Myslím si, že po serii vítězství jsme do utkání vstoupili standardně. Bohužel jsme v rychlém sledu inkasovali. Ačkoliv jsme se pak snažili dostat do zápasu, tak jsme chybovali a ten zápas jsme už bohužel nedokázali nějak zvrátit.

Lukáš Král (Mountfield HK):

Věděli jsme, že se hraje o hodně. Kdyby domácí vyhráli, tak nás mohli odstřihnout a měli by tak nějak klid do boje o tu čtyřku. Dobře jsme vstoupili do zápasu. Povedla se nám první třetina, ale kluky jsme nabádali, že není ještě nic hotového. Domácí hráli dobře. Je to bruslivý mančaft s celou řadou kvalitních hokejistů. Naštěstí jsme ten zápas, řekl bych, měli celý pod kontrolou. Dá se v podstatě říci, že na co jsme dnes sáhli, to nám vyšlo. Zažili jsme takový výjimečný zápas, který se hraje jednou za sezonu. Jsme rádi, že máme tři body, a že jsme se zase výrazně dostali do hry o postupovou čtyřku. A musíme se připravit na další zápas. Říkali jsme klukům ať si užijí radost o víkendu a v pondělí jdeme znovu do práce.