Junioři rozdrtili Litvínov devíti brankami!

Karlovarští junioři se v rámci 6. kola základní části DHL Superpoháru vydali do Litvínova, kde domácím nasázeli devět gólů! Pět hráčů zapsalo po třech bodech, nejpilnějším pak byl Petr Rozhon, který vsítil dvě branky a u jedné asistoval.
DHL Superpohár, 6. kolo, st 26.2.2020
Litvínov
2:9
1:5, 0:3, 1:1
Branky a nahrávky: 6. Bartoš (Kroupa, Bártek), 48. Kroupa (Stehlík, Skuhrovec) - 2. Rozhon (Křemen), 9. Rozhon (Křemen), 12. Křemen (Bačo, Jiskra), 19. Záruba (Bačo, Jiskra), 20. Kořán (Rozhon), 28. Novotný, 30. Bačo (Novotný), 39. Konášek (Jiskra), 59. Černý (Adámek, Stejskal). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:8, 2:8, 2:9.
Rozhodčí: Jaroš – Frodl, Svobodová
vyloučení3:5
využití1:1
střely na branku22:39
diváci87
Litvínov: Zajíček (21. Zelenka) – Kroupa, Bártek, Háva, Hocelík, Miškoviš, Jonák – Berka, Vopat, Stehlík (A), Kysela (C), Bartoš, Skuhrovec, Jouza, Kovačič, Fišer (A), Limanovský
Karlovy Vary: Horák – Záruba, Benda, Kořán, Tureček, Stejskal, Cestr, Pohanka – Křehlík (A), Jiskra (C), Rymon, Adámek, Černý (A), Rozhon, Křemen, Novotný, Bačo, Seidler, Konášek

Do utkání lépe vstoupili vstoupili hosté, už v deváté minutě se prosadil Petr Rozhon. O pět minut později srovnal Dan Bartoš, po zbytek první části hry však už branky střílela jen Energie. Vedení karlovarským vrátil svojí druhou brankou Petr Rozhon, ve dvanácté minutě zvyšoval hostující Adam Křemen. Ještě před první sirénou se pak trefili Richard Záruba a Petr Kořán, Litvínov tak do druhé periody šel se čtyřbrankovou ztrátou.

Tým z lázeňského města měl navrch i v prostředním dějství, ve 28. minutě přidal šestou trefu David Novotný. Čtyři vteřiny před polovinou utkání skóroval Róbert Bačo a ve vzduchu visel debakl. Severočeši si následně zahráli přesilovou hru, ve které se jim však snížit nepodařilo a dvě minuty před koncem druhé třetiny prohloubil domácí trápení Marek Konášek.

Brankář Horák o zápase

„Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas, ve kterém se nám dařilo střelecky. Nejdůležitější jsou samozřejmě tři body do tabulky, ale stále nemáme jistý postup, takže musíme v dalším zápase, který odehrajeme se Spartou, podat ještě lepší a týmovější výkon, abychom získali další body."

Svěřenci trenéra Radka Mrázka vsítili druhý gól ve 48. minutě v přesilové hře, jeho autorem byl obránce Jakub Kroupa. Oba týmy si poté zahrály přesilové hry, další branka ale padla až v čase 58:13. Devátý hřebík do litvínovské rakve zatloukl Daniel Černý, Litvínov tak doma Karlovým Varům podlehl vysoko 2:9.