Junioři slaví čtvrtou výhru v řadě, dorostenci uspěli na Kladně

Junioři: HC Energie - HC Plzeň 1929 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
S.dorost: HC Geus Okna Kladno - HC Energie 2:5
Naděje karlovarského hokeje si odnesly z pátečního zápasu s Plzní čtvrtou výhru v řadě. Poté, co hosté už ve druhé minutě otevřeli skóre zápasu, se ještě v první třetině mezi tyče trefili Martin Rohan s Dominikem Vaňkem a Energie si svůj náskok udržela až do konce. Tří body pro karlovarský hokej zajistili i dorostenci, kteří uspěli na Kladně.
Noen Extraliga Juniorů, 18. kolo, pá 26.2.2010, KV Arena
Plzeň
5:3
2:1, 2:1, 1:1
Branky a nahrávky: 3. Rohan (Frk), 10. Frk (Vachovec, Flieger), 28. Vaněk (Hudák), 33. Schusser (Mistoler), 58. Hudák - 2. Roušal (Růžička), 29. Jonák (Boháč), 53. Roušal (Herm). Vyloučení: 10:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Karlovy Vary: Habal, Endal - Ryžuk, Šik, Schusser, Tomeček, Funk, Rohan, Dlapa - Frk, Hudák, Flieger, Kellner, Chaljavin, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Baar, Kverka.
Plzeň: Seqvens, Mazanec - Hucl, Ruprecht, Sullmann, Blumentrit, Zeman, Boháč - Noga, Polívka, Sedláček, Trojan, Hošťálek, Baxa, Petruška, Herm, Soukup, Roušal, Pejchar, Jonák, Pour.

Ačkoliv první branka padla na straně hostů, kteří čekali, že tak energetiky zastraší a budou tak mít navrch, dostalo se jim rychlé odpovědi. Na úvodní branku Ondry Hošťálka odpověděli po minutě stejným způsobem a střela Martina Rohana skončila za zády chytajícího Mazance. Na začátku desáté minuty si odjel na trestnou lavici odpykat svůj trest Sullmann a po necelé minutě se mohl vrátit zpátky do hry, protože šanci v podobě početní výhody využil Martin Frk. I přes řadu vyloučení na straně Energie si své vedení udrželi a do kabin odešli s jednobrankovým vedením.

I do druhé části nastoupili domácí oslabení a po pár vteřinách se jejich nevýhoda ještě zdvojnásobila. Energetikům se ale dařilo vyhazovat a naopak se jim několikrát podařilo vybruslit a mihnout se před Mazancem. Srovnaný počet hráčů na ledě nikdy nevydržel dlouho. Po přesilovce 5 na 3 si Karlovarští zahráli pár vteřin v plném počtu a rozhodčí opět zdvihnul ruku. Ani další oslabení v řadě ale Plzeň neproměnila. Puk z hokejky Jannika Herma sice cinknul o tyčku Habalovy branky, ale to taky byla největší šance jejich přesilovek. Energie tak uplatnila pravidlo „nedáš, dostaneš“ a střelou Dominika Vaňka zvýšila svůj náskok. To si ale nenechala líbit Plzeň, rázem snížila na 3:2 po akci Boháče s Vítem Jonákem . Zelení si ale svůj náskok nechtěli jen tak nechat vzít a po kombinaci Mistolera s Adamem Schusserem ho vydobyli zpátky.

V poslední části se situace na ledě přiostřila a došlo k několika potyčkám. Proto se hráči na trestných lavicích střídali a nenechali je chvilku prázdné. V třiapadesáté minutě se za hosty trefil Adam Roušal a dal tak Plzni naději, že by se mohla do konce utkání ještě zvednout. Tuto naději ale svým západočeským rivalům sebral Míra Hudák, kterému se brilantně podařilo prostřelit hostujícího gólmana. Jeho branka v 58. Minutě tak byla poslední a utvrzující.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Já si myslím, že do utkání jsme vstoupili celkem dobře. Pak přišly trochu problémy s velkým množstvím vyloučených. Ikdyž oslabení jsme ubránili dobře. Vypracovali jsme si dvoubrankový náskok, který se nám podařilo udržet až do konce. Rozhodujícím bylo udržení těch oslabení, protože přesilovek jsme měli velmi málo.