Junioři urvali další výhru, Litvínov udolali v prodloužení

V prvním domácím zápase sezony přivítali junioři Energie své vrstevníky z Litvínova. Přítomní diváci se měli rozhodně na co koukat, neboť zápas měl vše. Svižný a bruslivý hokej, spoustu šancí i menší strkanice. Vzájemnou přestřelku nakonec v prodloužení při vlastním oslabení rozsekl Matyáš Adámek a energetici si tak připsali další výhru.
DHL Extraliga juniorů, 2. kolo, po 28.8.2023, Karlovy Vary, KV Arena
HC VERVA Litvínov
5:4p
2:2, 0:1, 2:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 11:07 M. Váňa (Dorot, Krajčík; 5/3), 17:59 Varvařovský (TS), 43:27 Adámek (Varvařovský; 5/5), 50:31 Handl (M. Váňa, Varvařovský; 5/4), 64:03 Adámek (3/4) – 08:00 Bednařík (Vishneuski, Bystřický; 5/5), 13:19 Maštalířský (Čech, Zachariáš; 5/4), 26:48 Čech (O. Postl; 5/5), 52:47 Bednařík (Scafari, Vishneuski; 5/5). Rozhodčí: Valenta, Hacaperka – Belko, Malý. Diváci: 212. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 50:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.
diváci212
HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Vogel, Bulka, Dorot, Beran, O. Postl, Krajčík, Zolnaj, Anton – Adámek, M. Váňa, Šilhan, Šmajda, Varvařovský, Steklý, Vojáček, Handl, V. Váňa, Šlechta, Pastor.
HC VERVA Litvínov: Kubík – Hora, Zachariáš, Vyhlídal, Werner, Prokeš, Soušek, Bystřický – O. Postl, Vishneuski, Bednařík, Scafari, Ducháček, Maštalířský, Peroutka, Čech, Dohnal, Tůma, Špaček.

První domácí utkání začali energetici v útočném pásmu, jenomže litvínovští mladíci nechtěli přijít zkrátka, a tak se oba týmy v držení pásma střídaly. Už v prvních minutách museli oba gólmani zasahovat. Jednu chvíli bylo hodně živo před karlovarskou brankou a Adam Ebenstreit předvedl několik pěkných zákroků. Krátký byl nakonec v osmé minutě na střelu Jakuba Bednaříka.

V polovině úvodní třetiny šli litvínovští mladíci do tří. Energetici svou šanci využili a po parádní kombinaci Ondřeje Dorota a Filipa Krajčíka nejprve Matyáš Váňa narazil na Adama Kubíka, ale podruhé karlovarskému triu jejich akce vyšla a bylo srovnáno.

Vedení si Litvínov vzal zpět, když o pár minut později Matěj Maštalířský rovněž využil početní výhodu. Oba týmy si vytvořily několik pěkných šancí. Jedna taková v podání energetiků byla zastavena nedovoleným způsobem a bylo nařízeno trestné střílení. Toho se ujal David Varvařovský, který si parádně najel a poslal kotouč za Adama Kubíka - 2:2.

Ve druhé třetině litvínovský gólman svou branku zamknul a energetici i přes poměrně dost střel vyšli naprázdno. Jediným úspěšným střelcem druhé třetiny byl Dominik Čech, který poslal Litvínov do vedení.

Ve čtyřicáté čtvrté minutě Matyáš Adámek nepohrdl pobídkou Davida Varvařovského a smázl náskok litvínovských mladíků. V polovině třetiny úřadoval Radim Handl. Ten nejprve na poslední chvíli stopl únik Jakuba Bednaříka. Vzápětí šli litvínovští hráči do čtyř a po deseti sekundách Radim Handl poslal Energii do vedení, když zakončil kombinaci Matyáše Váni a Davida Varvařovského. Vedení energetikům vydrželo něco přes dvě minuty než se do kotouče opřel právě Jakub Bednařík, který se svého gólu nakonec dočkal. Ve zbývajícím čase se oba celky snažily vystřelit tříbodovou výhru, ale oba gólmani a bránící hráči byli proti, a tak došlo na prodloužení.

V tom si oba týmy dávaly pozor a snažily se hrát v poklidu. Pro fanoušky byla tato část poměrně dost adrenalinová, protože několikrát to vypadalo, že bude rozhodnuto. Komplikace přineslo energetikům vyloučení jejich kapitána, které je dostalo pod tlak. Po jedné akci Litvínova si Matyáš Adámek zabral kotouč a uháněl k litvínovské brance. Tam oblafl Adama Kubíka a vystřelil bonusový bod pro svůj tým, a to při vlastním oslabení.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary): Samozřejmě nás mrzí, že jsme nevyhráli za tři body. Myslím si, že podle toho, jak se utkání vyvíjelo, tak jsme za ty dva ale rádi. Měli jsme trošku problémy v defenzivě, ale je začátek sezony a my věříme, že tyto problémy odstraníme. Je to pro nás zkušenost.

Martin Tvrzník (HC Verva Litvínov):

Škoda, bod pro nás asi dobrý. Zápas byl výborný, rychlý, nahoru dolů. My jsme kluky teď pochválili, nechali tam všechno. Škoda, že jsme nevyužili přesilovku. To je vabank. Ujeli nám a dali nám gól. Chtěli jsme druhý bod, ale jeden je za nás dobrý. Byl to dobrý výkon.