HC Energie Karlovy Vary

Junioři zdolali Bílé Tygry a slaví první tříbodovou výhru!

K venkovnímu duelu tentokrat karlovarští junioři vyrazili pod Ještěd. Liberečtí Bílí Tygři byli posledním týmem s nímž si v letošní sezoně svěřenci Pavla Arnošta ještě nezměřili síly. Ačkoliv po první třetině energetici prohrávali 0:1, dokázali stav utkání zvrátit a vybojovat si první tříbodové vítězství v sezoně.
DHL Extraliga juniorů, 7. kolo, čt 14.9.2023, Liberec, Home Credit Arena
Liberec
Karlovy Vary
2:4
1:0, 0:2, 1:2
Branky a nahrávky: 08:20 Plos (Koštoval, Jenčovský; 5/4), 54:49 Jenčovský (Plos, Macháček; 5/5) – 28:25 Vogel (Kubíček, Steklý; 5/5), 34:49 Handl (Galnor, M. Váňa; 5/4), 53:31 Šlechta (Beran, Anton; 5/5), 59:43 Šlechta (Galnor, Vogel; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Battěk – Juránek, Hlinka. Diváci: 57. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.
Rozhodčí: Zavřel, Battěk – Juránek, Hlinka
vyloučení6:6
využití1:1
oslabení0:0
střely na branku0:0
zblokované střely0:0
hity0:0
vhazování0:0
diváci57
Liberec: Schnattinger – Ehrenberger, Macháček, Pilíšek, Meisel, Jarabko, Král, Koštoval – Rozsíval, Lachkovič, Pekař, Hois, Vološín, Křížek, Janata, Plos, Jansa, Prokůpek, Jenčovský, Pérez.
Karlovy Vary: Ebenstreit – Dorot, Beran, Postl, Vogel, Kubíček, Anton – Galnor, Adámek, M. Váňa, Šilhan, Šmajda, Steklý, Zeman, Handl, V. Váňa, Šlechta, Pastor, Záhejský, Holejšovský.

Komentář k utkání

Po vzájemném oťukávání v úvodu první třetiny se oba týmy pustily do prověřování pozornosti gólmanů. Jak Adam Ebenstreit, tak Michael Schnattinger si své území střežili dobře. Poté, co liberečtí mladíci přestáli tlak energetiků, jejich cesta do pásma skončila ve středu ledové plochy. Další ofenzívu energetikům přerušil ofsajd a následně oslabení. To však trvalo pouhých šest sekund, když z vrcholu kruhu skóroval Lukáš Plos. Karlovarští mladíci získali početní výhodu ve druhé polovině třetiny. Tu Liberečtí nejen ubránili, ale Lukáš Plos ve vlastním oslabení dokonce zahrozil. Energetici se hnali za srovnáním, ale i přes početní výhodu, kterou měli v závěru, na Michaela Schnattingera nevyzráli.

Hned v úvodu druhé části předvedli své umění nejprve Adam Ebenstreit, který si poradil se střelou Daniela Pekaře. Pozadu nezůstal ani Michael Schnattinger, který zábranil ve srovnání Vítu Záhejskému. Energetici zvládli ubránit další oslabení, kdy si zásluhu na udržení skóre připsal Adam Ebenstreit, který zlikvidoval dorážku Mikuláše Jenčovského. O srovnání skóre se chvilku před polovinou druhé části postaral Jakub Vogel, který zakončil akci Reného Kubíčka a Vojtěcha Steklého. Přesilovková kombinace Jakuba Galnora a Matyáše Váni a Radima Handla skončila v čase 34:49 gólem, který poslal energetiky do vedení.

Energii která se jim vlila do žil po druhé brance, si naši junioři přenesli i do poslední části utkání. S jejich střelami měl liberecký gólman i bránící hráči plné ruce práce. Ani Adam Ebenstreit rozhodně nezahálel a musel vytáhnout z rukávu pár pěkných zákroků. Karlovarskou střídačku v čase 53:31 rozjásal Robert Šlechta, který na druhý pokus překonal libereckého gólmana. Asistenci si při jeho akci připsali Matyáš Beran a Jakub Anton. V čase 54:49 ze závaru před karlovarskou brankou vytěžil gól Mikuláš Jenčovský. Možnost sáhnout k power-play dostali liberečtí trenéři až téměř minutu před koncem utkání. Energetici se zvládli ubránit a navíc v čase 59:44 duo Jakub Galnor a Jakub Vogel připravilo šanci pro Roberta Šlechtu, který poslal kotouč do prázdné branky. Junioři se tak poprvé v sezoně mohli radovat z výhry za tři body.

Ohlasy trenérů

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec):

Neměli jsme špatný vstup do zápasu, první pětiminutovka byla za mě výborná. Pak nám ale soupeř zblokoval několik velmi dobrých pokusů, čímž se dostali do zápasu. My jsme z toho úplně vypadli a štěstíčko se k nám v závěru otočilo zády. Protivník si to pak pojistil gólem do prázdné brány a veze si odsud tři body. V zápase jsme také měli své šance, kdy jsme mohli zápas převrátit na naši stranu, ale bohužel se tak nestalo. Nám teď nezbývá nic jiného, než se začít soustředit na další utkání.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary):

Do utkání jsme šli s tím, že Liberec je výborně organizovaný soupeř. Mají spoustu výborných hráčů, kteří hrají na mnohem vyšší úrovni, a to víc nás těší, že si odsud vezeme tři body. Od nás to dnes byl velmi dobrý týmový výkon a doufám, že nás to nakopne do dalších zápasů.