Junioři ztratili náskok 18 sekund před koncem a berou z derby jen bod

JUN: HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:3p (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Deváté kolo DHL extraligy juniorů poslalo Energii na led rivala z Litvínova. Derby zahájili Karlovarští skutečně povedeně, již v první minutě se dostali do vedení. Celé utkání pak bylo gólově velice vyrovnané, hosté se celkem třikrát dostali do vedení, ovšem Verva posléze vždy srovnala. Osmnáct sekund před koncem zápasu Litvínov poslal utkání do prodloužení, které nakonec i vyhrál, a energetici tak získávají jen jeden bod.
DHL extraliga juniorů, 9. kolo, čt 4.10.2018
4:3p
1:1, 1:1, 1:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 11. Jouza (Kysela, Baláž), 40. Bártek (Jouza, Kovačič), 60. Bartoš (Svoboda, Viedemann), 62. Svoboda (Berka, Havlík) – 1. Bernáth (Klejna, Prošek), 35. Klejna (Prošek, Záruba), 45. Petrov. Rozhodčí: Micka – Špůr, Hynek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 104. Střely na branku: 49:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Litvínov: Pejsar (Zajíček) – Bártek, Šubrt, Viedemann, Baláž, Kitzberger, Kroupa, Havlík (A) – Jindra, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš (C), Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek (A), Svoboda
Karlovy Vary: Kašpar (Bednář) – Bernáth, Klejna, Přibyl, Kořán, Pohanka, Tureček (A), Novák – Záruba, Maydl, Berčík, Prošek (A), Petrov, Křehlík, Holub (C), Černý, Křemen, Jílek, Remeš

Podkrušnohorské derby juniorů začalo svižně, černožlutí ale potvrdili svůj problém se vstupem do první třetiny. Už po 27 vteřinách skončil puk za Pejsarovými zády. Produktivní duo Klejna - Prošek vytvořilo skvělou příležitost pro Filipa Bernátha a ten otevřel skóre zápasu. Litvínovské vstřelená branka opařila, bylo vidět, že puk v síti pošramotil jejich sebevědomí. Změnit se to pokusil Přemysl Svoboda, který několika pěknými kličkami zaskočil obranu Energie, jeho snažení ale v branku nevyústilo. Utkání se od začátku hrálo ve velkém tempu, akce střídala akci, větší příležitosti však k vidění nebyly. Chemici dostali možnost k vyrovnání při přesilovce po faulu prvního střelce zápasu Bernátha, hra v početní výhodě se jim však nevyvedla a větší šanci neznamenala.

A přece se domácí mohli radovat z vyrovnání, a to hned o chvílí později. Vojtěch Kysela poslal přihrávku do jízdy rozjetému Danielu Jouzovi, ten se s ničím nepáral a populárním "kladivem" vyrovnal stav utkání! Litvínovští byli po vstřelené brance jako politi živou vodou a začali si vytvářet tlak. Největší šance v této fázi hry byla, když po Havlíkově nahození zblízka dorážel puk Bartoš, hostující Kašpar ale druhou branku ve své síti nepřipustil. Útočné choutky domácích zmařilo následné oslabení, na trestnou lavici šel za podrážení Baláž. To ale Litvínov vcelku bez problému zvládl, do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Vstup domácích do druhého dějství byl diametrálně odlišný od vstupu do prvního. Černožlutí vlétli do třetiny jako uragán, zamkli Vary v jejich obranném pásmu a snažili se dostat do vedení. To měl na hokejce Marek Berka. Robert Bártek nahodil puk na Kašpara, který absolutně netušil, kde se puk nachází, litvínovský útočník ale netrefil odkrytou klec! Litvínov byl stále na koni a vynutil si další přesilovku, na trestnou lavici putoval za podrážení Kořán. Přesilovkový tlak branku nepřinesl, o chvíli později se ale ve velké šanci objevil Ondřej Dufek. Jeho bekhendové zakončení mezi betony nadělalo Kašparovi hodně starostí, puk ze sítě však lovit nemusel.

Domácí si následně hru zkomplikovali dvěma přesilovkami, na trestné lavici si museli svoje tresty odpykat Limanovský a Baláž. A v druhé přesilovce hostí už se skóre měnilo. Po kombinaci Proška a Záruby nahodil puk na branku od modré čáry kanonýr hostí František Klejna a puk zaplul za záda bezmocného Pejsara. Litvínovský brankář měl zakrytý výhled clonícím hráčem hostí, a tak nemohl dělat nic jiného, než se za kotoučem ohlédnout. Litvínov odpověděl stejnou mincí o pět minut později. Jouza s Kovačičem nabili Robertu Bártekovi, který z podobné pozice jako Klejna propálil vše, co mu stálo v cestě a vymetl pravou šibenici Kašparovy branky - 2:2.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji opět domácí, paradoxně to byli hosté, kteří mohli strhnout vedení na svou stranu. Záruba projel celé kluziště, ztroskotal však na výborném Pejsarovi. Litvínov dostal možnost hry v početní převaze, s jejím průběhem ale domácí nemohli být spokojení, dostali v ní totiž další branku. Na modré čáře chyboval domácí kapitán Dan Bartoš, puk mu vypíchl Daniil Petrov a svoje famózní sólo zakončil kličkou překvapenému Pejsarovi - 3:2. Chemici chtěli ihned odpovědět, střelu Berky po přečíslení 2 na 1 ale lapil neskutečným zákrokem Kašpar!

Litvínov vložil všechny síly útoku a to samozřejmě byla šance pro brejky Energie. David Holub svůj samostatný nájezd na Pejsara neproměnil, domácí brankář svůj tým podržel. Černožlutí tlačili Energii, ve velké šanci byl Svoboda, skvělý Kašpar se ale překonat nenechal. Další šanci zahodil Jindra a Litvínovu se krátil čas na vyrovnání. Velkou příležitost domácí dostali, když šel dvě minuty před koncem na trestnou lavici Křemen. Litvínovský trenér se dokonce rozhodl zariskovat a zkusit hru 6 proti 4. Že risk je zisk se potvrdilo 18 vteřin před koncem. V obrovském tlaku a změti šancí tu svoji využil, kdo jiný, než kapitán Dan Bartoš a alespoň částečně tak odčinil svoji chybu při třetí obdržené brance!

Prodloužení začalo lépe pro Karlovy Vary, Pejsar musel čelit střele Proška, potvrdil však svoji skvělou formu a nenechal si vstřelit branku. Prošek svojí šanci nevyužil, Přemysl Svoboda se na druhé straně už nemýlil. Ve středním pásmu dostal přihrávku od Berky, proháčkoval se až před Kašpara, kterému svou kličkou nedal šanci a postaral se tak o to, že v Litvínově dnes zůstanou dva body!

Radek Mrázek (HC Litvínov): Pro nás dneska nejsou ty body zlaté, ale diamantové, protože s dnešním výkonem nemůžeme být absolutně spokojení. Neproměňujeme šance, ale to se stát může. Nejsme však schopni plnit a dodržovat to, co jsme plnili a dodržovali v předchozích zápasech v Plzni a na Kladně. Je tam strašně moc individuálních chyb a neochoty chodit do osobních soubojů.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): V první řadě gratulujeme domácím k zisku dvou bodů. Naše mužstvo pracovalo, bohužel jsme nezvládli závěr druhé a stejně tak třetí třetiny, to rozhodlo.