Juniorka po parádním výkonu rozdrtila Jaroslavl 6:1. Tomeček v čele bodování MHL!

MHL: HC Energie Karlovy Vary – Loko Jaroslavl 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Karlovarští mladící se opět vrátili na vítěznou vlnu, když jasně přehráli Jaroslavl. Celý zápas měli pevně v rukou, a soupěři povolili jen jeden čestný úspěch. Energie těžila hlavně z nedisciplinovanosti soupeře, který nasbíral spoustu trestných minut. Hlavní podíl na výhře měl Adam Schusser, který si připsal gól a dvě asistence. Dařilo se i Vojtěchu Tomečkovi (2+1) a Dominiku Piskořovi (0+3). Tomeček se díky povedenému večeru dostal s 5 góly a 4 asistencemi v 5 zápasech do čela kanadského bodování celé MHL. Odveta je naplánovaná hned na pátek 14.9., znovu v KV Areně od 18:00.
MHL, 5. kolo, čt 13.9.2012, KV Arena
Jaroslavl
6:1
2:0, 2:0, 2:1
Branky a nahrávky: 8. Schusser (Novák), 16. Sýkora (Schusser, Tomeček), 28. Tomeček (Piskoř), 31. Tomeček (Piskoř), 45. Jurák (Novák), 59. Kverka (Piskoř, Schusser) - 53. Mokšancev (Plastinin). Rozhodčí: Arsons (LAT) - Gerát, Belko. Vyloučení: 7:8, navíc Maslov (JAR) 10 min. za nesp. chování. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 678. Střely na branku: 27:24. Vhazování: 35:34. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
Karlovy Vary: Habal - Tomeček, Chalupa, Flek, Klimíček, Šik, Kverka, Novák, Kvapil, Jurák, Dvořák, Schusser, Vrána, Csamango, Švec, Sýkora, Kohout, Piskoř, Gorčík, Zadražil, Troška
Jaroslavl: Chomčenko (31. Glyzin) - Koledov, Šamin, Petrakov, Cvetkov, Maslov, Petrov, Manuchov, Krasnov, Železnov, Akamov, Plastinin, Geraščenko, Tankejev, Zyrjanov, Kulagin, Zakurin, Rafikov, Mokšancev, Koreněv, Ardašev

V úvodu utkání byli mírně aktivnější domácí. Lokomotiv se rozjížděl pomaleji, za což zaplatil hned v úvodní části. V čase 7:30 vystřelil od modré čáry Adam Schusser, a otevřel skóre. Hosté sice předváděli kvalitní hru, oslabovala je však četná vyloučení. V patnácté minutě se do sebe pustili Šik s Maslovem. Rozhodčí poté velmi dlouho celou situaci řešili, nakonec hrála Energie přesilovku pěti proti třem. V ní se prosadil Tomáš Sýkora, čímž zvýšil už na 2:0.

Hokejisté Jaroslavle nic nevzdali, ale nepřálo jim štěstí. Petrakov sice Habala překonal, jeho střelu ale zastavila tyč. A tak udeřilo na druhé straně. V další z mnoha přesilových her se trefil Vojtěch Tomeček. O další tři minuty později si puk vzal znovu Vojtěch Tomeček, a upravil skóre na 4:0. Po této brance zamířil na střídačku gólman Chomčenko. Nahradil ho jeho kolega Glyzin. Karlovarského gólmana se snažil překonat Plastinin, se svou dorážkou však neuspěl.

I ve třetí třetině se diváci dočkali gólů. Ve 45. minutě dorazil po velkém závaru do prázdné klece puk Roman Jurák. Za hosty to zkoušel Manuchov, jehož ránu ale Habal zneškodnil. Nestačil až na střelu Alexandra Mokšanceva, který alespoň kosmeticky upravil skóre. Ve velké příležitosti se ocitl Sýkora, tváří v tvář Glyzinovi však neuspěl. To se znovu povedlo až Jaromíru Kverkovi, který svým gólem stanovil konečné skóre uttkání – 6:1.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi, že jsme se po úterní porážce 0:3 opět střelecky chytli. V nervózní první třetině nám pomohlo, že jsme vstřelili 2 branky, především ta při přesilovce 5 na 3 byla důležitá. Od druhé třetiny jsme zápas kontrolovali, dařily se nám naše herní záměry. Zítra však zápas začíná opět za stavu 0:0 a musíme zůstat nohama na zemi. Jaroslavl neměla jednoduchý program, včera přijela z Budapešti a zrušila svůj večerní trénink, zřejmě aby hráči ušetřili nějaké síly. Ze své hráčské kariéry si pamatuji, že v takových dvojutkáních skončil druhý zápas často úplně opačně.

Igor Gorbenko (Loko Jaroslavl): Energie ukázala, že má velmi dobré mužstvo. Jsme rádi, že jsme si proti ní mohli zahrát. V Karlových Varech jsme poprvé a vše je tu výborně zorganizované. Zápas ovlivnil velký počet zbytečných faulů z naší strany. Na to si zítra musíme dávat pozor. Po hráčích také budeme chtít, aby na dnešek zapomenuli a nastoupili do dalšího zápasu s čistou hlavou.