Juniorka přehrála Piráty za tři body, ale padla v nadstavbě

JUN: Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 2:3 (0:1, 1:1, 1:1 – N 0:0 – 1:0)
Sotva den po domácím prvním kole čekal na karlovarské juniory další zápas, tentokrát vyrazili do Chomutova. Energie držela od poloviny zápasu těsné vedení a utkání bylo napínavé až do posledních vteřin, Karlovarští jej ale nakonec dokázali dovést až do zdárného konce. Piráti si ovšem spravili chuť v nadstavbových nájezdech, které vyhráli a vybojovali alespoň bonusový bod.
DHL extraliga juniorů, 2. kolo, so 8.9.2018
Chomutov
2:3
0:1, 1:1, 1:1 - N 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 23. Chlán (Ouřada), 54. Pech (Prokop), rozh. náj. Koblížek – 5. Berčík (Rozhon), 27. Klejna (Bernáth, Prošek), 49. Holub (Prošek). Rozhodčí: Vyštejn – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 8:6, navíc Jaroš (CHM) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 169. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
Chomutov: Běhula (Pavlát) – Váchal, Seemann, Zeman, Beneš, Kleiner, Vaněk, Štochl – Chlán, Prokop, Benda, Jaroš, Mežnar, Koláček, Lobodowski, Koblížek, Pech, Ouřada, Gut
Karlovy Vary: Bednář (Kašpar) – Bernáth, Klejna, Kořán, Ptáček, Tureček, Novák – Šťastný, Maydl, Berčík, Prošek, Rozhon, Halberštát, Jiskra, Petrov, Křehlík, Holub, Šik, Křemen

Ihned v úvodní minutě klání se Karlovarští provinili faulem, čímž se Pirátům naskytla možnost početní výhody. Ojedinělou šanci měl v závěru druhé minuty Pirát Chlán, avšak jeho pokus zavčasu zneškodnil brankář Bednář. Možnost přesilové hry následně okusil taktéž hostující tým, jenž s možností naložil o poznání lépe. V páté minutě se Energie dostala do přečíslení, na jehož konci byla střela hostujícího Martina Berčíka, který poslal západočeský celek do vedení 0:1. Takřka v polovině prvního dějství zaslal nadějnou přihrávku před branku Karlových Varů Ouřada, Bednář se ovšem rozhodit nenechal. Hra pokračovala ve vyrovnaném duchu, přičemž oba celky se jen těžko propracovávaly do zakončení. Ve 13. minutě se do výrazné šance probojoval domácí Jaroš, jehož projektil jen těsně prolétl kolem levé tyčky branky Energie. O tři minuty později se aktivním forčekinkem dostal do šance Koláček, jenž tvrdou přízemní ranou vyprášil beton maskovaného muže Karlových Varů. Půl minuty před první sirénou čelili domácí tlaku při vlastním oslabení, které nakonec ustáli bez újmy.

Ofenzivní styl hry si Karlovarští přenesli rovněž do druhé fáze střetnutí, kdy se v 21. minutě nadějnou kombinací propracovali až do brankoviště, ale hostující útočník Holub se tváří v tvář Běhulovi neprosadil. Ve 22. minutě se karlovarský tým hned dvakrát dopustil faulu a Chomutov měl k dispozici dvojitou přesilovou hru. O pouhou minutu později našel Ouřada před brankou najíždějícího Petra Chlána, jenž střelou z voleje srovnal stav utkání. Gólovou odpověď přinesla 27. minuta, kdy hosté hráli rovněž v pěti proti třem. František Klejna napřáhl od modré a rychlou přízemní střelou překonal brankáře Chomutova. Aktivita hostujícího celku pokračovala ve 33. minutě při spolupráci Berčíka s Holubem, přičemž střelu prvního jmenovaného stačil Běhula vyrazit mimo tři tyče. Druhá polovina třetiny byla výrazná pro časté vylučovaní, což platilo převážně pro chomutovský tým, který musel na počátku 39. minuty opětovně čelit dvojitému oslabení. V posledních vteřinách druhé dvacetiminutovky to při hře tří proti čtyřem od modré znovu zkusil karlovarský střelec Klejna, jehož pokus ani následná dorážka spoluhráče Křemena nic na stavu skóre nezměnily.

Začátek třetí třetiny stejně jako v předešlých případech patřil karlovarskému celku, který po vstupu na led jako první zahrozil. V 41. minutě se Holub po přihrávce od Proška dostal bezprostředně před branku Chomutova, kde byl v poslední chvíli zastaven obrannou dvojicí Pirátů. Hostující Prošek byl vidět znovu ve 45. minutě, kdy vystihl chybnou rozehrávku Chomutovských, avšak pokusem z mezikruží trefil pouze Běhulův beton. Energie navýšila vedení ve 49. minutě a znovu byl tvůrcem akce Prošek. Karlovarský útočník poslal přihrávku před pirátskou klec, odkud David Holub napoprvé trefil pouze maskovaného muže, z následné dorážky se ovšem nemýlil. Chomutovští junioři se nevzdali bez boje a poslední minuty zápasu řádně zdramatizovali. V 54. minutě si domácí výborně poradili s přečíslením, které přetavili v kontaktní branku. Prokop křižnou přihrávkou našel nikým nehlídaného Patrika Pecha, který střelou k levé tyčce snížil. Chomutov se v následujících minutách pokoušel ze všech sil o vyrovnání a nejblíže k tomu měl v 58. minutě, kdy si Ouřada v mezikruží sklepl kotouč a posléze orazítkoval tyč.

V nadstavbové části střetnutí byly k vidění šance na obou stranách. Nejprve provětral Bednářovu výstroj Seemann střelou od modré, následně v 63. minutě rozezvonil Berčík tyčku chomutovské branky. V nájezdové loterii byli úspěšnější Piráti Chomutov, kteří přes prohru v základní hrací době v poměru 2:3 získali cenný bod za následnou výhru v nájezdech . Bodový zisk Chomutovu zajistil Tomáš Koblížek, jenž proměnil závěrečný nájezd.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Byl to solidní zápas, co se týká hokejové stránky z obou stran. Rozhodly detaily. Z naší strany rozhodla druhá třetina, kde jsme byli docela nedisciplinovaní a zbytečně jsme dělali fauly, které nás pak stály celý zápas. Při hře pět na pět byl výkon týmu dobrý, ale zbytečně jsme faulovali. Tým si to musí uvědomit a do dalších utkání zlepšit disciplínu.“

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Viděli jsme naprosto vyrovnané utkání plné osobních soubojů. Významným faktorem byly přesilovky, které jsme dvakrát využili. K našemu vítězství přispěli velkou měrou brankář Bednář a týmový výkon mužstva.“