Karlovy Vary sedmi góly smetly Kometu

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Karlovarská Energie zakončila rok 2012 ve velkém stylu, když na domácím ledě jednoznačně porazila Kometu Brno. Výraznou měrou se na vítězství podílel Lukáš Pech, který vstřelil čtyři góly. Pechovo představení orámovali dalšími góly Nosek, Gründling a Pohl. Dominanci domácího týmu podtrhla vychytaná nula Tomáše Závorky.
Tipsport extraliga, 35. kolo, ne 30.12.2012
Kometa Brno
7:0
2:0, 2:0, 3:0
Branky a nahrávky: 6. D. Nosek (J. Drtina, Pech), 15. Gründling (V. Polák, Vachovec), 31. Pech (Doležal, Pohl), 37. Pech (Kloz), 41. Pech (Zaťovič, Bicek), 51. Pech (Grman), 59. Pohl (Doležal, Gulaši). Rozhodčí: Šír, Pešina - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 8:7, navíc Bičánek (KOM) 10 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4079. Průběh utkání: 7:0.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, J. Látal, Kloz, Gründling, Gulaši, Grman - Zaťovič, Pech, Bicek - Skladaný, V. Polák, Vachovec - Skuhravý, Pohl, Doležal - J. Heřman, Košťál, Zucker
Kometa Brno: Trvaj (37. Falter) - Žižka, Valach, Malec, Valábik, Bičánek, Švrček, Dujsík - T. Svoboda, Divíšek, Holec - H. Zohorna, J. Hruška, J. Svoboda - Dlouhý, Petrovický, Čermák - Erat, Koreis, Dočekal

Úvod utkání patřil jednoznačně hostujícím hokejistům. Ti lépe bruslili a zatápěli domácím obráncům, kteří se osvobozovali pouze za cenu zakázaných uvolnění. První vážnější střelu si ale připsal Heřman, kterého vybídl Košťál. Gólman Trvaj ale převedl parádní zákrok.

Tlak Brna ustal až díky první přesilové hře domácích. Tu vybojovala čtvrtá formace, která dělala těžkopádným zadákům Brna velké problémy. Početní výhodu sehrála Pechova lajna doslova ukázkově. Čistě vyhrané vhazování, přistrčení Drtiny a přesná rána Davida Noska. V 9. minutě zbytečně fauloval Divíšek a Energii se naskytla možnost navýšit vedení. To se ale i přes několik střel domácích obránců nepovedlo. Do velké šance se vzápětí dostal obránce Martin Gründling, jenž nastřelil z hranice mezikruží břevno Trvajovy brány. Nemusel ale smutnit dlouho. Hned vzápětí totiž dokončil akci Vachovce s Polákem a zaznamenal svůj první gól v letošní sezoně. Paradoxně největší šanci mělo Brno po nešťastném odrazu puku od zadního mantinelu. Zaskočený J. Svoboda však prázdnou klec minul.

.

Druhá třetina začala množstvím nepřesností. Hra se přelévala ze strany na stranu. Ve 31. minutě neproměnil stoprocentní šanci Petrovický a hodně toho litoval. Domácím totiž náramně vyšel další protiútok. Pohl zatáhl po pravé straně a předložil kotouč úplně volnému Pechovi, který jen zametl do sítě. Ve 36. minutě svítilo na ukazateli skóre už 4:0. Své umění předvedl domácí obránce Kloz. Převzal puk na modré čáře, objel celou bránu, vystřelil a celou akci dokončil Lukáš Pech, dorážející za bezmocného Trvaje z hranice brankoviště. Hostující trenéři chtěli dát svému týmu nový impuls. Trvaje tak nahradil Falter. Vzruch poté přinesla poslední minuta druhého dějství. Nejprve si faulem pomohl hostující Malec a chvíli po něm i kapitán jihomoravského celku Bičánek. Ten se svým prohřeškem nesouhlasil. Za projev svých emocí tak odešel po druhém osobním trestu do šatny.

Začátek třetího dějství vyšel Energii náramně. Dvojnásobnou přesilovku využil Lukáš Pech, a dovršil tak svůj hattrick, který si za výkon v zápase rozhodně zasloužil. Brno se hnalo dopředu. Chtělo vstřelit alespoň jednu branku a potěšit své diváky, kteří vážili do Karlových Varů dlouhou cestu. Dvojnásobnou přesilovku však nesehrálo vůbec dobře. Mužem zápasu byl jednoznačně Lukáš Pech, který po přihrávce Grmana zvyšoval už na 6:0.

Utkání se poté dohrávalo v přátelském duchu, přesto byla k vidění ještě jedna branka. Jiří Doležal vybojoval puk, ujel hostující obraně a předložil Petru Pohlovi, který již měl lehký úkol. Se závěrečným hvizdem ještě ukázal domácí mladík Vachovec svoji nebojácnost a pustil se do hostujícího beka Milana Hrušky. Nic vážného však z jejich kočkování nevzniklo. Energie tak zvítězila 7:0 a potěšila 4079 přítomných diváků.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Z naší strany to bylo povedené utkání. Vstup do zápasu jsme měli velmi dobrý, první třetina byla z naší strany výborná. Za stavu tři nula jsme udělali několik větších chyb, kdy jsme Brnu nabídli naší lehkovážností příležitosti. Ale podržel nás Tomáš Závorka, který dnes chytal výborně.Ve třetí třetině jsme to už dohrávali v exhibičním tempu. Jsem hrozně rád, že domácím fanouškům jsme nabídli na konci kalendářního roku takovýto zápas a pevně doufám, že v tom budeme pokračovat.

Zdeněk Venera (HC Kometa Brno): Teď jsme ve fázi, kdy se nám totálně nedaří. Nemohu říci, že by tam dnes nebyla snaha, ale ze situací, ze kterých jsme normálně dávali branky, jsme nebyli schopni tentokát skórovat. Minimálně na tři, čtyři góly tam šance byly. Měli jsme minimálně třicet střel na branku. Je pravda, že Závorka chytal výborně, ale výsledek je jednoznačný, takže není z naší strany co hodnotit.