HC Energie Karlovy Vary

Vojtěch Kloz: Výsledek potvrzuje kvalitní týmový výkon

Vojtěch Kloz si v utkání proti brněnské Kometě připsal sice „jen“ jednu asistenci, přesto si jej diváci všimli vždy, když nastoupil na led. Jeho důraz a přesvědčivě kvalitní výkon pomohl celému týmu. Přesto po zápase prohlásil: „Důležité je, že jsme hráli famózně jako tým.“

Vojto, čtvrtému gólu předcházelo vaše skvělé uvolnění. Improvizoval jste nebo jste to měl takhle naplánované?
Lukáš Pech vlastně vyhrál skvěle buly a kotouč se dostal vzápětí ke mně. Chtěl jsem zavézt kotouč do rohu, ale měl jsem na zádech hráče Komety, tak jsem ho chtěl odstavit tělem. V tom se mi povedla klička a najednou jsem byl před bránou, kde jsem tedy zakončil a Lukáš potom bez problémů už zavěsil.

Vyplynul váš dobrý individuální výkon z celkové euforie, na které se tým vezl?
Proti Kometě jsme opravdu zahráli dobře jako celý tým. Vlétli jsme do utkání hned od začátku, kdy jsme chtěli vstřelit branku. Celkově pohodě pomohla rychle vstřelená branka z nabídnutého přečíslení. Pokud dáte branku takhle brzy, tak to nakopne celý tým. Pak se hraje samozřejmě dobře i jednotlivcům. Jsou v euforii.

Kometa měla potíže s přechodem do útočné třetiny a když už se do ní dostala, tak měla problém se zde usadit. Byla takto stanovena taktika?
Věděli jsme, že pokud nabídneme Kometě šanci, tak ji využije. Proto jsme se snažili už od začátku eliminovat největší brněnské zbraně a zhušťovat přechod přes střední pásmo. Využili jsme ale i přesilové hry, dobře jsme bránili v oslabení, dokonce i když jsme hráli ve třech proti pěti. Záda nám kryl bezchybný Tomáš Závorka. Odvedli jsme velice kvalitní týmový výkon a podle toho také vypadá výsledek.

Měli jste speciální přípravu na hru v oslabení?
Kometa nás letos dvakrát porazila díky přesilovým hrám. Takže příprava na hru v oslabení proběhla a trénovali jsme na ní. Myslím, že co jsme trénovali, to se nám v utkání povedlo.

Dá se tedy podobná hra čekat i v dalších zápasech?
Tento systém nám sedí a myslím si, že by byla chyba styl hry měnit, když nám tento systém dvakrát po sobě přinesl bodový zisk.

Kometa se také dostávala do gólových šancí. Co říkáte na výkon Tomáše Závorky?
Tomáš zachytal skvěle a vychytal plno šancí, které mohly skončit gólem. Záda nám kryl perfektně. To potvrdila i jeho vychytaná nula na konci zápasu.

Související články

Ohlasy k zápasu | ne 30.12.2012

Pohl: Nejde mi to a gól na tom nic nemění

Reportáž | ne 30.12.2012

Karlovy Vary sedmi góly smetly Kometu