HC Energie Karlovy Vary

Pohl: Nejde mi to a gól na tom nic nemění

Energie deklasovala Kometu Brno 7:0. Na vítězství Západočechů se také podílel Petr Pohl, který střelecký koncert týmu z lázeňské metropole uzavřel.
Petře, nejprve vás požádám o stručné hodnocení…
Každopádně bych toto vítězství nepřeceňoval. Všichni viděli na Kometě, že prochází určitou krizí. My sami na sobě víme jaké to je a není jim co závidět. Na druhou stranu jsem rád, že jsme toho dokázali využít a vyhrát. Ve své podstatě je jedno, kolik to bylo.

Co podle vás utkání rozhodlo a zlomilo?
Můj pocit je takový, že jsme dokázali své šance do stavu 3:0 využít a Kometa nikoliv. Opět musím poznamenat, že výsledek 7:0 je sice vysoký, ale nesmíme ho přecenit. Já to prostě jako hladké vítězství neberu.

Dokázal jste se střelecky po dlouhé době prosadit a je na vás vidět, že se hodně trápíte. Jak se teď cítíte?
Je jasné, že se branek od mé osoby čeká daleko více. Právě proto nebudu z jedné branky dělat nějakou bublinu a nebudu se tvářit, že je vše dobré. Není to dobré. Teď se prostě musí tým soustředit na další utkání a já s ním. Prostě jdeme dál.

Na druhou stranu, tato branka může být odrazový můstek k lepším zítřkům…
Může a nemusí. Už se nám stalo, že jsme jednou porazili Budějovice 8:0 a pak jsme pomalu měsíc nedali pořádně gól. Teď neřeším ani naše vítězství ani to že jsem dal gól.

Jaké máte osobní přání do nového roku?
Tak teď jsem trochu zaskočený. Přiznám se, že jsem nad tím ještě ani nepřemýšlel. Dá se říci, že vstup do nového roku moc neprožívám.

Určitě si něco přejete. Tak ven s tím….
Dobře. Tak si něco popřeji a pak dám vědět, jestli se to splnilo. Všechno nejlepší do nového roku přeji všem lidem dobré vůle.

Díky za rozhovor!

Související články

Reportáž | ne 30.12.2012

Karlovy Vary sedmi góly smetly Kometu