Krutá porážka. Junioři padli gólem v čase 59:48

V pátek to zažili v extralize dospělých hráči Liberce, v sobotu naši junioři. Ti ve šlágru kola přivítali v KV Areně Vítkovice a dlouho se zdálo, že utkání skončí po základní hrací době bez branek. Jenže v čase 59:48 propálil jinak skvělého Dybala hostující útočník Tomasz Krzysztof Macias a rozhodl o kruté porážce Energie v posledních sekundách zápasu.
DHL Extraliga juniorů, 40. kolo, so 14.1.2023
Vítkovice
0:1
0:0, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 60. Macias (Slusarczyk).
Rozhodčí: Glanc, Zeliska - Frodl, Komárek
vyloučení1:2
využití0:0
střely na branku17:28
diváci55
Karlovy Vary: Dybal – Vogel, Dorot "A", Smýkal, Kočí "C", Tůma, P. Zolnaj, Beran, Anton – M. Adámek, Šmajda "A", Menc, Luděk, Handl, M. Skuhravý, Babeliak, Varvařovský, M. Váňa, Pastor. Trenér: Eismann
Vítkovice: Irgl – Bialy, Fibigr, Kalandra, Chaloupka, Bystroň "A", Smolka – Tobolka, Milata, Přibyl, Kubík, Chlán, Glas, Pavelec, Slusarczyk, Krejsa "C", Kotásek "A", Štiak, Macias, Vehovský. Trenér: Trnka

Úvodní třetina souboje prvního týmu tabulky se třetím branku nepřinesla, ačkoliv zejména hosté k ní neměli daleko, jenže žádnou ze svých šancí nedokázali proměnit. Už v polovině 4. minuty si s pukem od mantinelu vybruslil na střed Bystroň, jenže Dybal jeho ránu vykopl betonem.

Více ze hry měli v průběhu první třetiny Vítkovičtí, kteří měli výraznou střeleckou převahu, jenže domácího gólmana ne a ne překonat. Nepovedlo se do v 17. minutě po chybě Tůmy na modré ani bývalému energetikovi Pavelcovi, který sám v brejku proti Dybalovi neuspěl, ani o minutu později Fibigrovi, který po slalomu mezi hráči z mezikruží trefil pouze tyč domácí branky. Do druhé třetiny vlétli hosté aktivně. Jenže úvodní pokus zhatil výborným obranným zákrokem domácí bek Tůma, o chvíli později úřadovala Dybalova lapačka. A když už puk v polovině 22. minutě přeci jen propadl do karlovarské branky, gól nebyl uznán kvůli postavení vítkovického hráče v brankovišti.

Domácí se poté osmělili, vyrovnali hru a s tím přišly i jejich šance. Do té úvodní se s koncem 26. minuty dostal obránce Kočí, z mezikruží sám před Irglem ale trefil pouze jeho hruď. O chvíli později zachytil Dorot kotouč ve středním pásmu, rychle otočil hru a našel mezi kruhy najetého Handla. Ten byl v šanci ale na hranici faulu zastaven a jeho zakončení tak nebylo plnohodnotné.

Energetici posléze nevyužili přesilovku, krátce po jejím konci ale z dobré pozice nepropálil Irgla Matyáš Váňa, stejný hráč si pak odraženou střelu dojel, nabil zpoza branky mezi kruhy Mencovi a ten z první trefil pravou tyč vítkovické svatyně!

Početní převahu nevyužili ani hosté a stejně jako v případě domácích, i jejich šance přišla až po jejím konci. Na konci 36. minuty Macias našel přihrávkou přes osu z levé strany před brankou Slusarczyka, ten ale před Dybalem neuspěl. Brankáři vládli i zbytku druhé části a i po 40 minutách platil v KV Areně bezgólový stav.

Úvod třetího dějství se nesl bez větších šancí, a to až do poloviny 46. minuty, kdy se Handl proháčkoval až před Irgla a vleže i zakončil ke smůle domácích však mimo. Následně sice energetici nevyužili přesilovou hru, jenže na začátku 50. minuty mohl otevřít skóre Skuhravý, který však nepřekonal hostující brankář, který si poradil i s následnou nepříjemnou dorážkou.

Rozhodnout se tak mohlo až v samotném závěru třetí třetiny a také se tak stalo. Ale postupně. V polovině 59. minuty neuspěli ve velké šanci domácí, Irgl následně nepropustil ani dorážku Pastora. Hra dále pokračovala a po icingu karlovarských juniorů se hra přesunula 14 sekund před koncem před Dybala. Slusarczyk vyhrál buly za sebe, odkud pálil Tomasz Krzysztof Macias, jehož rána propadla pod Dybalovým betonem do sítě – Vítkovice se v čase 59:48 ujaly vedení, na kterého už domácí nemohli stihnout odpovědět.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Hodně krutá porážka. Úplně bych neřešil závěr utkání, ale spíše to, že jsme za poslední dva zápasy nedokázali skórovat. To je hlavní příčina porážky. Musíme se sebrat a ukázat, jak jsme mentálně odolní a samozřejmě si počkat i na chvíli, kdy nám bude štěstí stát v zádech.