HC Energie Karlovy Vary

Junioři porazili i Vítkovice a vedou extraligu!

Junioři si v soubojích s třineckými Oceláři a týmem Vítkovice Ridera vybojovali první místo v DHL extralize juniorů. Svěřenci Václava Eismanna v pátečním duelu v prodloužení obrali o dva body třinecké Oceláře a plný počet bodů jim vynesla sobotní výhra nad týmem Vítkovice Ridera. Zápas byl velice vyrovnaný a ve třetí třetině se vítkovičtí několikrát natahovali po vyrovnání. To jim nakonec nepřinesla ani závěrečná power-play. Naopak vítězství energetiků trefou do opuštěné klece hostů třináct sekund před závěrečnou sirénou pojistil Matyáš Adámek.
DHL Extraliga juniorů, 12. kolo, so 8.10.2022
Karlovy Vary
Vítkovice
4:2
3:1, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky:13. Botoš (Krajčík), 17. Kočí (Dorot), 18. Skuhravý (Šmíd, Tůma), 60. Adámek – 20. Bystroň (Vehovský, Přibyl), 45. Krejsa .
Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Hnát, Dědek
vyloučení7:10
využití2:0
oslabení0:0
střely na branku41:27
diváci75
Karlovy Vary: Dybal (Pavlovic) – Krajčík, Bulka, Dorot(A), Tůma, Kočí, Zolnaj, Anton – Šlechta, Adámek, Varvařovský, Handl, Skuhravý, Botoš (C), Šmíd, Váňa, Kusak
Vítkovice: Bartošák (Irgl) – Bystroň (A), Fibigr, Kalandra, Chaloupka, Bialy, Kosina, Činčala, Smolka – Tobola, Milata, Přibyl, Kubík, Pavelec, Kotásek, Krejsa, Glas, Štiak, Slusarczyk, Vehovský

Komentář k utkání

Karlovarští mladíci mají za sebou opravdu úspěšný víkend. V pátek se jim podařilo, ve velmi napínavém duelu, v prodloužení porazit tým třineckých Ocelářů. Bohužel kaz na tomto vítězství zanechalo zranění Robina Sapouška. I přesto proti vítkovickým vyrazili energetici v plné zbroji a odhodláni se porvat o první místo tabulky. V úvodu zápasu musel být v pohotovosti Adam Dybal, neboť vítkovičtí se hned po vhazování usadili před jeho brankou. Jejich tlak přerušilo vyloučení a energetici si zahráli první z několika početních výhod na obou stranách. Z tempa po vyloučení ve svém týmu vypadli následně i karlovarští. Zvrat nastal ve druhé polovině první třetiny, kdy Jan Botoš krásnou baseballovou ranou překonal Darka Bartošáka a otevřel skóre zápasu. Následně získali početní výhodu vítkovičtí a několikrát Adamu Dybalovi pořádně zatopili. Energetici ukázali, že s úspěšností 93,62 % vedou statistiku úspěšnosti ubránění oslabení zaslouženě. Zhruba po čtyřech minutách od první vstřelené branky šli ruce energetiků opět nahoru, neboť Matteo Kočí svou střelou od modré propálil vše co stálo v cestě a postaral se tak o druhé využití početní výhody v tomto utkání. Zhruba minutku na to se ke kotouči dostal Matěj Skuhravý, který sám ujížděl na branku a před Bartošákem nezaváhal a poslal kotouč parádní ranou pod horní tyčku. Vítkovičtí se následně snažili najít odpověď na inkasované branky. O to, aby se energetikům neodcházelo do šaten s úsměvem se postaral Michal Bystroň, který Adama Dybala připravil o čisté konto osm vteřin před sirénou.

Na úvod druhé části si energetici pro sebe zabrali útočné pásmo, ale Darek Bartošák jejich tlaku odolal. Vzájemné škádlení utnuli vítkovičtí poté co se zmocnili kotouče. Na dělovku Jakuba Slusarczyka musel Adam Dybal vytáhnout lapačku. Před ranou Marka Chaloupky ochránil Dybala jeden z vítkovických, který před brankou číhal na dorážku a letící kotouč nechtěně zblokoval. Když už to vypadalo, že se domácí podívají do útočného pásma, tak šli opět do oslabení. A Adam Dybal musel být znovu ve střehu. Tlaku se domácí jen tak lehce nezbavili, protože po tomto oslabení následovalo skoro vzápětí druhé. Do útočného pásma se energetici podívali až po polovině třetiny, kdy měli k dispozici další přesilovou hru. Poté co byli vítkovičtí v plném počtu se opět zformovali k útoku a Adam Dybal měl pořádně napilno, ale podařilo se mu kotouč udržet mimo svou klec.

V úvodu poslední části museli energetici bránit další oslabení. Hned po jeho skončení se zkoušel prosadit Matyáš Adámek, ale na Darka Bartošáka si nepřišel. Naopak necelých pět minut po začátku překvapil po vyhraném buly Josef Krejsa svou střelou domácí hráče včetně Adama Dybala a snížil skóre na rozdíl jedné branky. To vlilo vítkovickým novou krev do žil a snažili se o vyrovnání skóre. K tomu jim nahrálo i to, že získali početní výhodu. Jejich snaha však nebyla odměněna kýženou brankou, ale vykoledovali si další vyloučení. To se snažili využít energetici, ale na Bartošáka byli krátcí. Poté co byl vyloučen Jan Botoš málem Filip Krajčík udeřil v oslabení, ale Darek Bartošák byl připraven a střelu zlikvidoval. Toho, že si pro sebe uzmuli kotouč využil trenér vítkovických a sáhl po power-play. V ní nakonec Matyáš Adámek potvrdil střelou do prázdné branky výhru pro svůj tým. Radost karlovarských mladíků byla o to větší, že toto vítězství jim zajistilo první místo v tabulce DHL extraligy juniorů.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (Energie Karlovy Vary): Nedá se říct, že jsme byli lepším týmem. Myslím si, že jsme byli týmem, který to vítězství víc chtěl. Hráči v tomto utkání předvedli neuvěřitelně soudržný výkon a nahradili naše ofenzivní lídry, kteří nám v sestavě chyběli. Musím říci, že byla radost stát za nimi na střídačce.

Pavel Trnka (Vítkovice Ridera): Utkání se mi hodnotí velice těžce, neboť celý zápas rozhodla první třetina. Nezbývá než pogratulovat soupeři za vítězství. My bohužel z tohoto tripu odjíždíme bez bodů.

Související články