Nájezdová loterie juniorům tentokrát nevyšla. Bod navíc zůstal v Litvínově

Podkrušnohorské derby, tak to byl první zápas karlovarských juniorů po reprezentační pauze. Litvínovští junioři, i přes své postavení v tabulce, rozhodně nejsou lehkým soupeřem a dovedou potrápit. Hrají hodně do těla a drží se svých soupeřů dost houževnatě. To si i tentokrát potvrdili svěřenci Václava Eismanna, kteří si sice vytvořili dost šancí, ale kotouč do branky nedostávali snadno. Na druhou stranu stejně tak i oni likvidovali šance svých hostitelů. O průběhu utkání hodně vypovídá i to, že všechny branky padly v početních výhodách. Energetici v nich skórovali dvakrát a litvínovští junioři jednou a skóre srovnali při hře bez brankáře, tedy vlastně také v početní výhodě. Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů a v nich zvítězil tým Vervy Litvínov.
DHL Extraliga juniorů, 48. kolo, čt 16.2.2023
3:2sn
0:1, 1:0, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 28. Slavík, 60. Čech, Danielčák, rozh. náj. Vopat – 13. Váňa (Babeliak, Tůma), 44. Botoš (Babeliak, Varvařovský) .
Rozhodčí: Jechoutek, Veselý – Jurak, Maňák
vyloučení3:5
využití1:2
střely na branku31:21
diváci155
Litvínov: Klika (Kubík) – Bystřický, Janda, Hocelík, Beran, Werner, Hora – Ščislák, Špaček, Bednařík, Dej, Čech, Vopat (C), Slavík (A), Ekrt, Danielčák, Postl
Karlovy Vary: Dybal (Pavlovic) – Bulka, Beran, Vogel, Kubíček, Zolnaj, Dorot (A), Tůma, Anton – Varvařovský, Adámek, Šmajda, Šlechta, Babeliak, Botoš (C), Váňa, Csabi, Kusak, Handl

Už v prvních sekundách musel zasahovat Adam Dybal, jehož pozornost se rozhodl prověřit Ondřej Postl. Po krátké návštěvě v útočném pásmu se energetici museli opět věnovat obraně své branky. Další výpad už byl povedenější, jenomže střela Samuela Šmajdy skončila u domácího gólmana. Litvínovští trávili před Dybalem poměrně dost času, ale nedokázali se prosadit. Po zisku kotouče se kolem mantinelu vydal do útoku Jakub Anton, ale akce nedopadla úplně podle jeho představ. V polovině třetiny se hrálo nahoru a dolů a ve střehu museli být oba gólmani. Útočné choutky litvínovským mladíkům trochu ubralo jejich oslabení. Z početní výhody uplynulo něco málo přes minutu a čisté konto Lukáše Kliky vzalo za své. Postaralo se o to trio Boris Babeliak, Tadeáš Tůma a Matyáš Váňa. Energetikům se podařilo v jednu chvíli zamknout své soupeře v pásmu, ale branku z toho nevytěžili. Naopak proti úniku Jana Ekrta, který v loňské sezóně hrál v Energii, musel zasahovat Adam Dybal. Krátce před koncem třetiny šli do oslabení i energetici. Podařilo se jim ubránit a tak třetina skončila za stavu 0:1.

V první minutě druhé třetiny narazil na litvínovského gólmana Ondřej Dorot. Energetici se drželi před brankou chemiků, ale Lukáš Klika jim vzdoroval statečně. Další střela Jana Ekrta poslala kotouč nad Dybalovu branku. V následující pasáži se opět hrálo střídavě v obou pásmech. Komplikace pro energetiky přišla v sedmé minutě, kdy se ocitli na ledě pouze ve třech. A to byla nakonec šance pro litvínovské juniory. Energetici zvládli čelit jejich tlaku přesně padesát devět sekund, než se prosadil Marek Slavík a vyrovnal skóre. Karlovarští mladíci se ani nestihli vzpamatovat z dvojnásobného oslabení a už museli bránit další. Což se jim tentokrát podařilo. Poté co byli energetici v plném počtu zmařil Klika šanci Tadeáše Tůmy. Vzápětí získali početní výhodu karlovarští junioři, ale tentokrát se domácí ubránili. A tlaku energetiků museli čelit i po konci oslabení, jejich gólman však byl ve střehu a tak se po druhé třetině týmy rozešly do kabin za stavu 1:1.

Poté co si krátce po začátku třetí třetiny energetici vybojovali kotouč nastěhovali se opět do útočného pásma. Jejich šance na skórování zvýšila početní výhoda. Tentokrát karlovarští mladíci chytili šanci za pačesy a akci Davida Varvařovského a Borise Babeliaka dovedl do zdárného konce karlovarský kapitán, Jan Botoš. Jakmile byli litvínovští junioři v plném počtu vyrazili před Dybala, jenomže po chvíli byli z pásma vyhnáni a hra se přenesla k jejich brance. Tímto stylem, od branky k brance, se hrálo až do poloviny třetiny. Po ní se dostali do početní výhody litvínovští mladíci. Ti tuto šanci využili a vydali se zaměstnat Adama Dybala. Oslabení energetici ubránili, ale i poté museli být ve střehu, protože se hra často držela u jejich branky. Necelou minutu a půl před koncem si domácí trenéři vybrali oddechový čas a po něm zůstal Lukáš Klika na střídačce. Tento tah se domácím vyplatil a v čase 59:49 poslal Dominik Čech zápas do prodloužení.

V prodloužení si oba týmy vytvořily nějaké šance, ale oba gólmani svá pracoviště změnili v nedobytné pevnosti a tak došlo na nájezdy. V nich o jeden nájezd víc proměnili litvínovští mladíci a berou tak dva body.