Nevyužité přesilovky rozhodly. Karlovarští vstupují do předkola těsnou porážkou

Úvodní zápas do série předkola play-off odstartoval v Pardubicích před kamerami České televize. Energetikům se naskytlo hned šest šancí v početních výhodách, ani jednu ale nedokázali využít. Na dvě inkasované branky ve druhé třetině odpověděli nakonec jen jednou, do předkola tak vstupují těsnou prohrou 1:2.
Tipsport extraliga, PK1 (ČT), st 10.3.2021, enteria arena
Pardubice
2:1
0:0, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 22. O. Roman (Rohlík), 37. A. Kosticyn (T. Zohorna, Camara) – 51. Flek (Šenkeřík). Stav série: 1:0.
vhazování29:40
Pardubice: Klouček – Nakládal, Vála, Ďaloga, Mikuš, Hrádek, J. Kolář, Bučko – Blümel, Poulíček, Paulovič – Camara, T. Zohorna, R. Kousal – Rohlík, O. Roman, L. Horký – A. Kosticyn, M. Kratochvil, Pochobradský
Karlovy Vary: Habal – Kowalczyk, Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Zábranský, Pulpán, Weinhold – T. Rachůnek, T. Mikúš, Flek – Šik, Hladonik, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý, Vondráček

Úvodní dvacetiminutovka odstartovala dost zostra, už po minutě hry se totiž Dynamo dostalo do nebezpečné šance. Konkrétně to byl Tomáš Zohorna, který obdržel před branku nahrávku od Kousala, tuto nabídku ale využít nedokázal. Obě mužstva si pak vyzkoušela hru v početní výhodě, úvodní přesilovky však zůstaly neproměněny. Pardubice se začaly tlačit do útočného pásma čím dál tím častěji a zavářely Habalovi. Po Blümelově pokusu se dostal k dorážce puku z těsné blízkosti Luboš Horký, ani on ale na karlovarského gólmana nevyzrál. Patrik Poulíček si pak za zákrok na Petra Šenkeříka vysloužil 2+10 minut za zásah do hlavy nebo krku, ani v této přesilovce ovšem Energie neuspěla. Necelých šest minut před první sirénou se do šance dostal také hostující kapitán Skuhravý, který se objevil sám před Kloučkem, než ale stihl vystřelit, byl odstaven od kotouče Ondřejem Romanem. Ještě jednu šanci pro Dynamo vybojoval Camara, ani on ale skórovat nedokázal, a tak byl po první třetině stav stejný jako na jejím začátku.

Do začátku prostřední části se lépe opřeli karlovarští hokejisté. Jakub Flek hned po úvodním vhazování zajel do mezikruží, odkud hbitě vypálil, Kloučka i jeho bránou ale minul. Pak si obě strany vyměnily nepříjemné chvíle v obranných pásmech, šance Rachůnka ani Camary ale v síti neskončily. Ve dvaadvacáté minutě už se ale přeci jen Pardubice dočkaly. Ondřej Roman získal puk a poté, co s ním vyjel z rohu, jej dokázal poslat přesně podél Habalova betonu do karlovarské klece. O pět minut později zahrozil před Kloučkem Hladonik, ten však trefil jen vyrážečku domácího gólmana. V půlce druhé třetiny pak stejný hráč nabil v útočné třetině Beránkovi, střelou z první ovšem gól vstřelit nedokázal. V 37. minutě se dostalo Dynamo do dvoubrankového vedení. V přesilovce se totiž před Habala dostal Andrej Kosticyn, ten následně obdržel přihrávku od Zohorny, kterou dokázal nasměrovat do brány Energie. Ještě před koncem druhé periody zavařili hráči z města perníku Habalovi před jeho svatyní, nicméně ten už před dalším gólem uchránil.

TM 0

I třetí třetina nabídla několik velkých příležitostí, v brance však skončila jen jedna. Po Ramanově šanci, kterou si málem srazil Pulpán do vlastní brány, se vydal do útoku Jakub Flek i se svými kumpány. Karlovarský tryskáč si sjel před Kloučka a dokázal za něj zasunout Šenkeříkovo nahození od modré. Od snížení Energie se domácí gólman dost zapotil, hráči ze západu Čech si šli tvrdě za vyrovnáním. Nejvýrazněji se projevil Martin Kohout, jeho únik ale na poslední chvíli zastavil Zohorna. V poslední minutě to Karlovy Vary ještě zkusily bez brankáře a dvě vteřiny před koncem málem mohly slavit senzační vyrovnání. Jakub Flek byl totiž jako první u Skuhravého nahození, po horlivé šermovačce v brankovišti ale jeden z domácích beků dokázal včas zamést kotouč pod Kloučka. Po následné potyčce před pardubickou kleci se tak už skóre nezměnilo, a tak jde Dynamo po prvním zápase do vedení v sérii.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): Zápas měl grády, byl to hokej typický pro play off, bylo tam nasazení, emoce, osobní souboje. My jsme zahráli lépe přesilovky a oslabení, což asi rozhodlo zápas. Do příštího zápasu musíme omezit naše fauly, protože těch oslabení bylo strašně moc a stojí nás to hrozně sil.

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): V první třetině to byla typická třetina pro play off. Bohužel ve druhé třetině jsme hned ve druhé minutě dostali branku a ta určila ráz utkání. My jsme poté museli útočit, ale soupeř má výbornou obranu. Zápas rozhodlo to, že domácí dokázali dát gól z přesilovky.