Play-off se vzdaluje

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

K a r l o v y V a r y - Karlovarská Energie nastoupila do zápasu s jasným cílem - zvítězit. K tomuto cíli se hráči přiblížili dvakrát. Poprvé, když Václav Skuhravý v 6. minutě otevřel skóre, podruhé, když Milan Kraft zvyšoval na 2:1. Poté však otěže zápasu převzaly Vítkovice a otočily výsledek na konečných 2:5. Karlovým Varům se tak play-off opět oddálilo.

Tipsport Extraliga, 44. kolo, pá 27.1.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Vítkovice
2:5
1:0, 1:2, 0:3
Branky a nahrávky: 6. Skuhravý (Alinč), 24. Kraft (Hurtaj, Němec) - 22. Šimíček (Hubáček), 36. Irgl (Jasečko), 41. Šimíček (Irgl, Jasečko), 54. Hubáček (Káňa, Irgl), 56. Tomášek (Hulva, J. Štefanka). Rozhodčí: Jebavý - Kareš, Rozlílek. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 2550.
Karlovy Vary: Mensator (od 56. Přikryl) - J. Řezníček, Němec, Dobroň, Duben, Macholda, Krajíček - Dvořák, Kraft, A. Nedorost - Petr Kumstát, Hurtaj, Pavelek - Skuhravý, Alinč, Košťál - Selingr
Vítkovice: Kuboš, Philipp, Jasečko, Hudec, R. Polák, Gulaši, Jurečka - J. Štefanka, Burger, Tomášek - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Hulva, Káňa, Buček

Zápas „poslední naděje“ nezačali domácí nijak oslnivě a sebevědomí hosté dokazovali proč jsou v tabulce ELH tak vysoko. Vítkovický tlak vyústil v první vyloučení na straně Karlových Varů už ve 3. minutě. Krosčekem se provinil Macholda. Početní výhodu nesehrály Vítkovice příliš dobře a tak se domácí ubránili celkem bez problémů. Na konci 5. minuty se odporoučel na trestnou lavici i první hostující hráč. Hulva přidržel v osobním souboji hůl soupeře déle, než bylo zdrávo a tak se poměr vyloučených srovnal. Domácí se radovali z gólového úspěchu po 51 sekundách. Přesilovková vozba Skuhravý-Alinč- Kraft dokázala rychle rozehrát kombinaci, na jejímž konci byl karlovarský kapitán. Ten si zpracoval odražený puk a z hranice brankoviště zvedl puk pod břevno vítkovické branky. 1:0. Hosty ze severní Moravy inkasovaný gól nijak nedeprimoval a každým svým pohybem na ledě dávali najevo, že dnes do lázní nepřijeli relaxovat a už vůbec ne prohrát. Domácí opláceli v této fázi utkání stejnou mincí a tak byl k vidění celkem pohledný a rychlý hokej se šancemi na obou stranách. Ani rozhodčí hru příliš nekouskoval. V závěru první dvacetiminutovky si svůj už téměř tradiční zápis do trestního rejstříku přeci jen vykoledoval i střelec první branky Skuhravý, ale ani tuto přesilovku hosté nevyužili.

Útočný kvapík Vítkovic pokračoval i ve zbývajícím čase přesilové hry v první minutě druhé třetiny a neustal ani po návratu karlovarského kapitána na led. To už měl Mensator za sebou neuvěřitelný zákrok při 200% šanci Burgera. O půl minuty později však hosté srovnali. Hubáček z úhlu trefil rameno karlovarského gólmana, ale odražený puk našel první Šimíček a mezerou mezi pravou tyčí a brankářovým tělem propálil puk do branky. 1:1. Domácí přehoupli stav na svou stranu opět při přesilové hře. Při vyloučení Philippa skvěle trefil puk z první Kraft, kterému předložil skvostnou přihrávku Hurtaj. 2:1. Domácí publikum propuklo v jásot, zvlášť když karlovarským hokejistům jakoby narostla křídla. Kdo však mohl v této euforii předpokládat, že jde o perutě umírající labutě, která právě odzpívala svou poslední píseň. Ačkoli se to nezdálo, hosté právě převzali vývoj utkání do vlastních rukou. Ve 35. minutě přežily Karlovy Vary dvouminutové oslabení, ale v pokračujícím furore Vítkovic se chytře otočil Irgl a skrz skrumáž před Mensatorem trefil přesně. 2:2. Pak se ještě dvakrát mohl trefit při přečíslení Köhler, ale nerozhodný stav setrval až do odchodu obou týmů do šaten.

Třetí třetinu by asi všichni věrní domácí fandové vymazali nejraději rychle z paměti, zlý sen se proměnil v tu nejčernější skutečnost. Obranná dvojice Řezníček- Němec se nedohodla ve středním pásmu, trestuhodně propadla a za jejich zády si Šimíček sám před Mensatorem věděl rady. 2:3. Ještě pořád mohli domácí s nepřízní osudu něco udělat, ale ani dvě přesilovky a drtivá převaha v nich s celkem slušnou porcí šancí i tvrdých střel k úspěchu nevedly. Čas běžel rychle a s přehledem a kapkou potřebného štěstí hrající hosté drželi otěže zápasu pevně v rukou. V 54. minutě to dokumentovali svým čtvrtým gólem. Hubáček celkem snadno využil další z mnoha brejků v přečíslení a zatloukl asi jeden z posledních hřebů do truhly v níž odpočívá v pokoji věčný karlovarský sen o vyřazovacích bojích. Definitivní podobu výsledku dal v 56. minutě Tomášek. 2:5. Výkon, který domácí předvedli v posledních deseti minutách zápasu, nebyl rozhodně tím, který mohl vést k úspěchu a tak si hosté odvážejí z Karlových Varů tři body za celkem jasné vítězství.

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): "Porážka mě hodně mrzí už z toho důvodu, že po delší době se nám dařily přesilovky. Bohužel jsme Vítkovicím neodskočili o dva góly. Ve třetí třetině jsme hráli moc otevřeně, příliš jsme se hrnuli do útoku a Vítkovice nás třikrát potrestaly z rychlých protiakcí."

Miloš Holaň (Vítkovice): "Nezačali jsme dobře, navíc se nám nepovedlo ubránit se karlovarským přesilovkám. I když jsme v prvních dvou třetinách jen dotahovali, ve třetí třetině se naše mužstvo semklo a využilo příliš otevřené karlovarské obrany. Bohužel se nám v utkání zranili a nedohráli ho Šimíček a Burger."