Podkrušnohorské derby pro juniory! Boj o postup úspěšně pokračuje

Po reprezentační pauze začali karlovarští junioři pěkně zostra, neboť měli na programu podkrušnohorské derby, které tentokrát hostil tým Litvínova. Dvakrát byli energetici o gól napřed a litvínovští junioři se dvakrát zvládli dotáhnout, ale na třetí gól už odpověď nenašli ani při závěrečné power-play. Mašli na vítězství Energie uvázal v čase 59:59 trefou do prázdné branky Matyáš Váňa. Výrazný podpis pod výhru karlovarské juniorky přidal Adam Ebenstreit, který zlikvidoval čtyřicet jedna střel litvínovských mladíků.
DHL Extraliga juniorů, 23. kolo, čt 16.11.2023, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
HC VERVA Litvínov
2:4
1:1, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 12:20 Ducháček (Hora, Bednařík; 5/5), 25:50 Dej (Bednařík, Werner; 5/5) – 10:26 O. Postl (Vojáček, Pastor; 5/5), 20:20 Galnor (Adámek, Novotný; 5/5), 31:45 Varvařovský (Beran, Váňa; 5/5), 59:59 Váňa (Varvařovský; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Jechoutek – Hradil, Pěkný. Diváci: 125. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 43:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
diváci125
HC VERVA Litvínov: Kubík – Kladivo, Kubíček, Vaverčák, Prokeš, Zachariáš, Werner, Hora – Ducháček, O. Postl, Vopat, Dohnal, Čech, Peroutka, Horský, Dej, Scafari, Bednařík, Vishneuski.
HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Anton, Zolnaj, Bulka, O. Postl, Beran, Vogel, Dorot – Šilhan, Galnor, Pastor, Šlechta, Čihař, Vojáček, Steklý, Záhejský, Varvařovský, Novotný, Váňa, Adámek.

K větší šanci se litvínovští mladíci dostali ve čtvrté minutě v početní výhodě, ale Adam Ebenstreit si s jejich výpadem poradil. Po skončení oslabení zkoušel Tobiáš Pastor dostat kotouč přes Adama Kubíka, ale ten měl betony na správném místě. O tom se v osmé minutě přesvědčil také Vojtěch Čihař. Energetici trávili dost času v pásmu svých hostitelů a zahrozili dokonce i ve svém oslabení.

Na první gól si ale karlovarští junioři počkali až do poloviny třetiny, kdy po kombinaci Tobiáše Pastora a Petra Vojáčka kotouč do branky poslal Ondřej Postl. Skóre po zhruba dvou minutách srovnal David Ducháček. Necelé čtyři minuty před koncem třetiny pálil Ondřej Dorot, ale jeho střela neprošla přes blok před litvínovskou brankou. Adam Ebenstreit v poslední minutě pomohl svým spoluhráčům rozehrávkou, ale ani tentokrát kotouč do branky neprošel a tak se oba týmy rozešly za stavu 1:1.

V prvních sekundách druhé třetiny svůj tým podržel Adam Ebenstreit, když zastavil nájezd jednoho z litvínovských mladíků. Je to sice klišé, ale v čase 20:20 zafungovalo pravidlo “nedáš, dostaneš”. Získaný kotouč Matěj Novotný předal Matyáši Adámkovi, který poslal do akce Jakuba Galnora a ten vystřelil Energii vedení. I na tuto branku se Litvínovští snažili odpovědět, ale energetici si své vedení drželi zuby nehty. Nakonec se díky úspěšnému napadání karlovarských rozehrávek domácí hráči přece jenom v čase 25:50 prosadili a skóre srovnal Daniel Dej. Matěj Novotný na chvíli vyzrál na bránící hráče, ale ti ho nakonec zastavili.

Svůj pobyt v útočném pásmu energetici zúročili po polovině třetiny, když Matyáš Beran usměrňoval kotouč do branky. Ten však po odrazu skončil před odkrytou brankou, kam ho poslal přijíždějící David Varvařovský - 2:3. Asistenci u této branky si připsal Matyáš Váňa. Po devadesáti sekundách se David Varvařovský dostal ve vlastním oslabení do úniku, ale i tentokrát byly Kubíkovy betony na svém místě. Do konce třetiny zvládly oba týmy ubránit oslabení a do šaten se šlo lépe energetikům díky vedení 3:2.

Také v úvodu poslední části se energetici usadili v útočném pásmu, ale Adam Kubík kotouč držel od své branky dostatečně daleko. Jeho spoluhráči mu práci ztížili tím, že jeden z nich byl poslán na trestnou lavici. Těsně před koncem početní výhody pálil Vít Záhejský, ale i tentokrát litvínovský gólman zůstal nepřekonán. Litvínovským se sice nedařilo usadit se na delší dobu v pásmu, ale šance si vytvářeli ze svých četných výpadů. Adam Ebenstreit byl však ve střehu a držel svůj tým ve vedení.

To mohl krátce po polovině třetiny navýšit Matyáš Beran, ale také on si vylámal zuby na litvínovském gólmanovi. Litvínovští měli s ubývajícím časem stále větší problémy dostat se do pásma. To získali díky zakázanému uvolnění Energie a hned po buly musel zasahovat Adam Ebenstreit. Trošku pod tlak se karlovarský gólman dostal zhruba dvě minuty před koncem. Ke konci zápasu to na ledě docela jiskřilo a docházelo ke strkanicím. V posledních sekundách pálil David Varvařovský, ale kotouč se odrazil od zadního mantinelu. Nejrychleji se k němu dostal Matyáš Váňa, který střelou z úhlu trefil v čase 59:59 prázdnou branku a zpečetil vítězství Energie v podkrušnohorském derby.